Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bevallottan a barátomnak hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevallottan a barátomnak hogy féltékeny vagyok rá és kidobott nagyon rosszul esik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon féltékeny vagyok mert nagyon sok lány barátja van és nekem pedig eddig az összes exem megcsalt. Elmondtam.neki hogy nem tudok megbízni benne és láttam, hogy múltkor is nem egy lánnyal való beszélgetését törölte ki. Kiborultam.. és megkérdeztem tole hogy akkor miért vagyunk együtt hogyha más kell neki? Erre azt válaszolta hogy jó hát ha úgy akarod akkor legyen így. Kinyomott..mert mind ez telefonon volt, mert éppen dolgoztam és kiborultam. Azóta nem keres, nem elérhető sehol sem bár én sem keresem , de nem értem hogy most mi van. Vége ? Így? Egy több éves kapcsolatnak? Mert én csak meg akartam beszélni a problémáinkat de ő ezt reagálta rá.... Szeretem..de nem tudom mit csináljak..
2017. aug. 8. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Én sem szoktam. De ha a kérdezővel járnék, tuti azt tenném.
2017. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Őszintén "nem egy lánnyal való beszélgetését törölte ki" után énis meggondolnám a bizalmamat felé.
2017. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

4-es, kérlek.... ne már, légyszi, jó? Ez mi?


"És te több évig hordoztad magadban azt, hogy féltékeny vagy? Miért? Miért nem lehetett már ezt az első körben közölni vele?"


Ha közölte volna vele, mi lett volna más? Megkérdezte volna mondjuk tőled akkor is itt, hogy közölje-e vele, és hasonlóan kioktató hangnemben, mint a mostani, megmondtad volna a tutit, hogy a kérdező mekkora egy szemét ember, hogy féltékeny mer lenni. Neked is még baromira sokat kell tanulnod az életben...

2017. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

Nekem furcsa a törölgetős rész. Az én barátom sosem csinált ilyet. Sőt szoktunk is beszélgetni az ellenkező nemű varátainkról meg,hogy velük mi/hol/mikor/miért történt. Az üzeneteinket is bármikor mutogatjuk (bár eddig senkit sem érdekelt bővebben a téma,elég szóban is) és sosem voltunk féltékenyek erre. Néha viccet is csinálunk belőle. Szóval szerintem ott valami gáz volt a sráccal...


Kérdező,szerintem gondolkidj el,hogy mi az a férfi típus akivel idáig jártál,aztán azt a típust hanyagold! Válassz úgy párt,hogy már az elején olyan típust ismersz meg benne,aki megcsalásra nem lenne képes.

2017. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Jézus, mennyi buta ember van itt. Lehet megint lepontozni, de járna a kis f@.szom olyannal, aki folyton gyanakszik. Ha nektek ez kell, akkor egészségetekre.
2017. aug. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem meg járna a kis f a s z o m olyannal, aki törli az üzeneteit! mi a tökömért kellene törölnie valamit, ami nem olyan?! Meg ezen ennyire kiakadni... édes istenem. A kérdező csak megemlítette neki, EMLÍTETTE ismétlem, erre a srác kalap kabát kivágta. Semmi figyelmeztetés, vagy légyszi ne csináld ezt, vagy jaj butus vagy nincs semmi, nem, hanem egyből kivágta.


Engem is csaltak már meg, épp ezért a mostani kapcsolatom elején féltékenykedtem (igaz, a másik fél is), de hamar lerendezte azzal, hogy kinevetett, hogy miket gondolok, és átölelt. Ha jól emlékszem még a jelszavát is elkottyantotta, de nem igazán érdekelt. Azóta nem féltékenykedek, és ő sem rám, valahogy kioltja egymást az, hogy egyformák vagyunk. El se tudom képzelni, hogy anno kidobott volna ezért, amikor megemlítettem... mivel SZERET.

Szóval kérdező, nekem az exem törölgetett így, és jól le is cseszett, hogy minek kutakodok, meg mit féltékenykedek. Na vajon? Nem véletlenül az exem. :)

2017. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#13


Most ezt komolyan mondod? "Ha közölte volna vele, mi lett volna más?" :D :D :D

Na, a magadfajta emberek miatt van annyi sz..r kapcsolat, annyi válás, hogy nem közlik már az adott pillanatban a problémát, hanem várnak, addig, amikor már felrobban a bomba.


Tudod, ha az elején közli valaki a problémáját, hogy bocsi, de féltékeny vagyok, mert vagyok olyan h..lye hogy még mindig nem tudom, hogy az eddigi kapcsolataimban miért csaltak meg állandóan, ezért bizalmatlan vagyok az emberekkel. Így, már másképpen fog a srác hozzáállni a dolgokhoz, és minden másképp alakul. Lehetett volna erről sokat beszélgetni egymással és feldolgozni a múltban ért sérelmeket.


DE, a kérdező nem ezt csinálta. Évekig hordozta ezt magában, féltékenykedett, nem bízott meg a másikban, de a problémáját luxus volt megosztani azzal, akit elméletben szeretett. Milyen kapcsolat az ilyen, ahol nem lehet őszintének lenni a másikkal? Megmondom én, egy kalap sz..r!


Meg minek féltékenynek lenni? A másik adott rá okot? A féltékenység nem a másikról szól, hanem rólunk, mindig arról, aki érzi!


Neked is jó lenne, plusz a kérdezőnek is, ha jó sok pszichológiával, párkapcsolattal kapcsolatos könyveket olvasnátok el, mert akkor nem futnátok bele a legalapvetőbb problémákba!


Nekem sokat kell tanulni az életben? Mindenkinek! Azonban bizonyos dolgokkal én már tisztában vagyok, amikkel ti meg nem! És nem én siránkozom itt, hogy a pasi kidobott, mert közöltem vele, hogy évekig nem tudtam megbízni benne és már akkor hisztirohamot kaptam, mikor megtudtam, hogy egy nőnemű személlyel beszélgetett.

Ez annyira nevetséges!

2017. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

Uramisten, ezek a válaszok...

Nyilvánvalóan nem azok írják a hülyeségüket, akik x éve, NORMÁLIS kapcsolatban élnek .


13-as, objektívan mondom, tényleg butaságokat írtál. (Én akkor mondhatom, szoktam olvasni pszicho témában is rendesen)


Ha olvasgatsz pszicho témában, akkor azt is tudod, a fent leírt reakció a férfitől mire utal..

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy az, aki szereti a párját, az így reagál egy ilyen kérdésre? (De legalábbis, ha eddig nem pörögtek ezen a témán a kérdező nem féltékenykedett- ő ezt írta)


A fenti, támadó és totál elzárkózó reakció az gyanús, hogy egyből szakítással fenyeget.


"Tudod, ha az elején közli valaki a problémáját, hogy bocsi, de féltékeny vagyok, mert vagyok olyan h..lye hogy még mindig nem tudom, hogy az eddigi kapcsolataimban miért csaltak meg állandóan, ezért bizalmatlan vagyok az emberekkel. Így, már másképpen fog a srác hozzáállni a dolgokhoz, és minden másképp alakul. Lehetett volna erről sokat beszélgetni egymással és feldolgozni a múltban ért sérelmeket.

"


Ebben pedig ott van a bibi, teljesen életszerűtlen amit írsz. Először is, "első körben" senki nem fogja közölni, hogy "figyelj, én a későbbiekben féltékeny leszek rád."


Honnan tudhatná előre, hogy nála is az lesz?

Arról tudnak csak beszélni az elején is, hogy nehezebben bízik, nyílik meg, mert voltak rossz tapasztalatai. (Gondolom ezeket amúgy is megbeszélték).



Másrészt, a féltékenységről:

Pont egy ilyen területen, egoba, és önbizalomban már többszörösen megsértett emberről beszélünk. Elég nehéz is lenne ezek után tökéletes magabiztossággal újrakezdni az x. kapcsolatot is, ha az ő tapasztalata eddig az volt, hogy minden férfi megcsalta. Nyilvánvaló, hogy ez gond, de attól ez egy teljesen természetes védelmi mechanizmus, hogy aggódik.


Egy normális partnerrel ezt rendbe lehet rakni, aki nem rombolja az önbizalmát pl. Egy normális partner megérti, hogy a régi rossz tapasztalatok miatt bizalmatlanabb a másik, és segít neki újra bízni.


Abban persze igazad van, hogy a féltékenység nem megoldás.


Valószínűleg a kérdező is túlzásba viszi, és nehezen hinném el, ha ez lett volna az első ebből fakadó vita.


Nem ismerjük a barátját, és nem tudjuk, hogy valóban túlzásokba szokott-e esni más lányokkal, megcsalta-e.


(Magam részéről a beszélgetések törlése, és hogy nem adott választ, sőt, szakítás volt a válasz, inkább ad gyanakvásra okot.

Ugyanakkor nem tudjuk azt sem, hogy ez sokszor előfordult-e már, mert ha igen, akkor is lehet azért ez a reakció: és törölhette ki a beszélgetést is pl, mert tudja, hogy a barátnője extra mód féltékenykedik.)


Ismerni kell a körülményeket, nem lehet instant lehülyézni senkit sem..

2017. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
őőő...ha már itt tartunk és aki felhozta az olvasást xD valaki ajánlana pszicho-s könyveket, vagy bármit ebben a témakörben? köszi
2017. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19


Allan és Barbara Pease: Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?

Allan és Barbara Pease: Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak, és miért nem tudnak eligazodni a térképeken a nők?

Csernus Imre: A férfi

Csernus Imre: A nő

Gary Chapman: Az öt szeretetnyelv

Gary Chapman: Maradjunk együtt! - Házassági krízisek megoldása

Louise L. Hay: Éld az életed

Louise L. Hay: Éld jól az életed most

Popper Péter: Párkapcsolat körkép

Dr. John Gray: A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek

John Gottman: Min múlik egy házasság? - És mit tehetünk érte?

Sákovics Diana: Hol rontom el? - A boldog párkapcsolatok pszichológiája


stb...

[link]

2017. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!