Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem kéne leszámolni azzal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne leszámolni azzal a nézettel, hogy egy férfi tartsa el a családot, ezt nem közösen kéne megtenni?

Figyelt kérdés

21. századba nevetségesnek tartom a 19. század előtti normák erőltetését. Már egy nő ugyanannyit tud keresni, mint egy férfi és így már közösen kéne megteremteni a jövőt és nem elvárni, hogy egyedül tudja ezt nyújtani. Pláne ebben az országban, ahol szarabbak is bérek, mint nyugaton. Egyes emberek, hogy tudnak ennyire elmaradottak lenni? Vannak nők akik amiatt nem tudják nőnek érezni magukat, mert anyagilag nem teljesít a legjobban a párja, de ez a férfiakra is ugyanígy jellemző, ha a párja többet keres nála már előjön a szorongató nem vagyok férfi féle érzése és inkább lehúzza a párját, minthogy örülne a sikereinek. Ezen az oldalon is több 19. század előtti férfi, női típusokat látok, de élőben is volt szerencsém több elmaradott emberekkel találkoznom.

Mikor az unokatesómnak és a barátnőjének is elmondtam azt, hogy azzal semmi baj nincs, ha esetleg a nő keres többet erre kérdezik tőlem, hogy hol van a férfi büszkeségem? Most ezt ennyire komolyan kell venni?


2017. jún. 27. 12:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést olvasva. Ezzel már le van számolva. Nem látod mennyi nő dolgozi és hogy mennyien rendelkeznek diplomával? Mennyi az olyan család ahol a nő keres többet, vagy akár csak hangyányival többet? És semmi baj nincs ezzel.

Mi családunkban pl ez van. Anyám jóval többet keres mint apám, képzettsége is magasabb, de nem bántják egymást ezért. Szeretik egymást. Apa ügyes, dolgos. Anya meg letette amit kell és monotonon dolgozik magasabb fizuért és ennyi. Nincs semmi hangoztatva.


Persze vannak más emberek, családon belül ahol csak a férj dolgozik az asszony csak neveli a hat gyereket. (érthető lenne h nem megy így el dolgozni, amikor 2,4,6 stb évesek) De a férje folyton cseszteti, hogy kezdjen már magával valamit. :(


Ezt a nézetet, hogy a férfiak a családfenntartók, csak néhány ember tartja fenn, vagy hangoztatja, van más is azért a világon.


Most úgy néz ki az én párkapcsolatomban is én leszek az aki többet visz majd haza. De csak a kérdés miatt gondolkodtam el. Nálam a lényeg hogy csak szeressük egymást, nem dörgölném az orra alá, hogy:

,,figyelj én vagyok a főnök, meg én adtam többet bele a dolgokba" Bankszektorban ugye máshogy keresel, mint pl szakmunkásként, és nem tehetek róla, nem fogok bankárral járni azért hogy egy presztízs szinten legyünk ha egyszer nem is tudnám megszeretni vagy elviselni a személyiségét.

2017. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!