Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem kéne leszámolni azzal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne leszámolni azzal a nézettel, hogy egy férfi tartsa el a családot, ezt nem közösen kéne megtenni?

Figyelt kérdés

21. századba nevetségesnek tartom a 19. század előtti normák erőltetését. Már egy nő ugyanannyit tud keresni, mint egy férfi és így már közösen kéne megteremteni a jövőt és nem elvárni, hogy egyedül tudja ezt nyújtani. Pláne ebben az országban, ahol szarabbak is bérek, mint nyugaton. Egyes emberek, hogy tudnak ennyire elmaradottak lenni? Vannak nők akik amiatt nem tudják nőnek érezni magukat, mert anyagilag nem teljesít a legjobban a párja, de ez a férfiakra is ugyanígy jellemző, ha a párja többet keres nála már előjön a szorongató nem vagyok férfi féle érzése és inkább lehúzza a párját, minthogy örülne a sikereinek. Ezen az oldalon is több 19. század előtti férfi, női típusokat látok, de élőben is volt szerencsém több elmaradott emberekkel találkoznom.

Mikor az unokatesómnak és a barátnőjének is elmondtam azt, hogy azzal semmi baj nincs, ha esetleg a nő keres többet erre kérdezik tőlem, hogy hol van a férfi büszkeségem? Most ezt ennyire komolyan kell venni?


2017. jún. 27. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
De és én már le is számoltam ezzel a nézettel...a világ és a társadalom is mindig változik, aki még nem jött erre rá, majd rájön, hidd el, még ha fájdalmas is lesz egy kicsit.
2017. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Azért maradt fent ez a nézet, mert egy férfinek kell erősebbnek és munkaképesebbnek lennie, mint egy nőnek, mivel utóbbi a gyengébbik nem.

Sajnos elfogadják vagy sem, ez nem nagyon fog változni, ez is pl. egy természetes egyenlőtlenség.


Két nő nem valószínű, hogy fel tud vinni egy hűtőt a tizedikre, két férfi már sanszosabb.

Ezek ilyen dolgok, ha tetszik, ha nem.

2017. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"Két nő nem valószínű, hogy fel tud vinni egy hűtőt a tizedikre, két férfi már sanszosabb.

Ezek ilyen dolgok, ha tetszik, ha nem.

"


Mi köze ennek a család eltartásához?


A legtöbb családban mindkét fél dolgozik (kisgyerekeseket leszámítva), szóval nem egészen értem a kérdést.

2017. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
De le kéne. Csak éppen pont néhány férfi ennyire tartja a nőket, hogy maradjanak otthon gyereket nevelni meg takarítani, ők majd dolgoznak.
2017. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én ezt az elavult férfi legyen a családfentartó kifejezést tartom érthetetlennek a mai világban.
2017. jún. 27. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez az adott házaspáron múlik.

Sok helyen viszont még mindig az a természetes, hogy a nő viszi egyedül a háztartást, neveli a gyerekeket, főz, miközben ugyanúgy dolgozik, mint a férje. Ezzel is jó lenne leszámolni

2017. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

A környezetemben abszolút nem ezt a nézetet látom. Az ismerőseim között nincs olyan, ahol a nő nem dolgozik, hanem csak a férfi tartja el a családot. Mindenhol a férfinak és a nőnek is van munkahelye.

Azt viszont elég gyakran látom, hogy a nőtől elvárják, hogy ugyanannyi munka mellett még egyedül vigye a háztartást (főzés, mosás, takarítás)....

2017. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, remélem, cserébe neked természetes, hogy te is megfőzöd az ebédet, kimosod-teregeted a szennyest és kipicolod a wct. Nem úgy, hogy néha besegítesz és akkor körbe kell ugrálni téged halából, hanem úgy, hogy a fele munkát kiveszed a háztartásból.

22/L

2017. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, a #6, #7, #8 kommentekre viríts valamit, meg a többiekre, azt akkor esetleg majd leszámolnak a te problémáddal is...
2017. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már elég régóta fokozatosan fakulnak ezek a régi szerepek. De még sokan élnek azokból a generációkból, ahol sokkal inkább számított ez, és az ő gyerekeik egy része átvette tőlük a hozzáállást. Nem hiszem, hogy kell vagy lehet erőltetni, hogy kikopjon, majd megoldja az idő meg néhány további generáció.


A kép azért nem annyira rossz, mint ahogy írod. Már elég kevés olyan család van, ahol az anya eltartott és csak a háztartással foglalkozik. Ez már nem jellemző.

2017. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!