Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit lehet tenni az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok egy lányba, akivel hosszú idő után végre le tudtunk ülni beszélgetni. Kiderült, miért épít ki nehezen kapcsolatokat. Mélyen hívő katolikus. Nem akarja ugyan ráerőltetni senkire, de szerinte ebből a későbbiek során egy kapcsolatban konfliktus lehet (például gyerek megkeresztelése, aminek én nem vagyok híve), illetve nem szeretné feladni más miatt a vallását. Ugyanakkor lelkileg nagyon passzolunk. Introvertáltak vagyunk, mindketten nehezen nyílunk meg, hasonló értékrend, erkölcsösség. Ha egy tipikus ma lánnyal kezdenék, annak lehetne 600 másik előttem, tőle viszont nem félnék, hogy elhagy másért. Sajnos rosszak a tapasztalataim. Viszont én nem igazán szeretnék egy gyereket sem. Nem tudom, mi a teendő.

Talán hasonló kérdést még nem olvastatok itt, ezért kíváncsi vagyok az értelmes válaszokra.


2017. jan. 31. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha az életetek alapjaiban különbözik, akkor esély sincs közösködni. engedd el! S keress olyat, akivel az alapok azonosak.
2017. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy az összes többi 30 körüli lány bulikba jár, iszik, dohányzik, csapodár. Elnézést kérek a túláltalánosításért, de a saját keserű tapasztalatom mondatja velem ezt. Nem akarok egyetlen nőt sem megbántani, mégis amit látok, az pesszimistává tesz, szomorú a kép.
2017. jan. 31. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Lelkileg hiába passzoltok (bár ezt is kétlem, mert akkor pl. a vallás sem okozna konfliktust), ha eltérőek a céljaitok, mondjuk ő akar gyerek(ek)et, te nem, ezt nem lehet úgy megoldani, hogy legyen kompromisszum, oszt' az asszony szül egy fél gyereket, mint a mesebeli királykisasszony, hogy hozott is ajándékot, meg nem is. Egyéb téren hiába illenétek egymáshoz, ha olyan alapvető kérdésekben nem tudnátok megegyezni, hogy legyen-e gyerek. Szerintem ha ilyen dolgokban nem értetek egyet, akkor úgyse működne a kapcsolat.
2017. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy 30 körüli nő már bőven ott van, hogy lassan szülnie kell, ha nem akar kifutni az időből. Na most ha te nem akarsz gyereket, és még esetleg össze is jönnétek, és ő nem szülne, de utána szakítotok (mert akármi történhet), akkor ő ott áll megfürödve, hogy se hapsi, se gyerek. Beszéljétek meg, és ha nemet mond, akkor engedd el, így jártál. Bár férfi vagyok, de azt nem várhatod el senkitől, hogy ne szüljön gyereket a kedvedért, és főleg hogy úgy építse rád az életét, hogy ha gyereket akar, akkor azt tőled nem várhatja el, és hogy lassan kifut az időből. Fogadd el, hogy mégsem illetek össze, mert eltérőek az elképzeléseitek, ő sem adhatja fel a vágyait miattad, és valószínűleg te sem engednél az elképzeléseidből.
2017. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az összes többi lány azért bulizik mert élvezi az életet attól még normális. Azért rosszak a tapasztalataid mert valami nem okés a felfogásoddal.

Amikor meghallom ezt az introvertált szót, a hajam az égnek áll, régen nem is hallottál ilyent.

2017. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de én viszont nem ilyen vagyok. Életemben egy korty alkoholt nem ittam, nem dohányoztam. A buli általában a lerészegedésről szól. Biztos velem van baj.
2017. jan. 31. 12:10
 7/13 A kérdező kommentje:
Régen talán nem voltak befelé élő emberek? Azért nézd meg a költőinket szerintem, a művészvilágot. De nem kell ilyen messzire menni, biztos voltak a polgárok között is, akik hasonlóan érzékeltek dolgokat.
2017. jan. 31. 12:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg már egy rakás hasonló kérdés volt, szinte szó szerint is ilyenek :-P

Egyébként te befelé élő vagy, nem bulizol, nem iszol, introvertált vagy ... honnan a viharból szeded a rossz tapasztalataidat? Mert én élek, bulizok (iszok és dohányzok is), ezerrel csajozok, swingerezek, stb. ... de nekem nincsenek olyan rossz tapasztalatom mint neked ... :-P

2017. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy volt azért egy rossz kapcsolatom. Néha egy-egy levelezésből, beszélgetésből az interneten is sok dologra fény derül.
2017. jan. 31. 12:38
 10/13 anonim ***** válasza:

#9:

Volt egy rossz kapcsolatod és attól hú de tapasztalt lettél? :-D :-D :-D Azért ezen szakadtam ;-) Olvasni a neten ezt-azt ... Attól hogy elolvasod a Káma Szútrát még nem fogod tudni, hogy milyen ízű a punci :-P

Nem vagy te sem tapasztalt, sem éretten gondolkodó. Már eleve amit a lányról leírtál az alapján a legnagyobb bizalmat meg kellene előlegezni neki. De szerintem hagyd békén, jobbat érdemel, mint egy beképzelt, előítéletes tacskó. Így kezdted: "Szerelmes vagyok egy lányba ..." és utána felteszel egy ilyen kérdést? Gőzöd nincs a szerelemről ... :-P

2017. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!