Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az igaz, hogy 1,5-2 év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz, hogy 1,5-2 év után elmúlik a szerelem?

Figyelt kérdés
Ti mit csináltok ilyen esetben? Simán otthagyjátok párotok és új partner után néztek?
2016. júl. 31. 18:34
1 2
 1/11 Szergej55 ***** válasza:
76%
Ha így lenne, akkor senki nem élne boldog házasságban. Nem mondom, hogy most sokak teszik, de azért vannak elegen olyanok is.
2016. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem. A szerelem, a lángolás nem szokott 1.5-2 évig tartani, általában inkább 0.5-1 évig.


Utána viszont nem hagyja ott az ember a párját, hiszen szereted, csak az a hatalmas, lüktető, mindent elsöprő, az összes hibáját elfedő érzés tűnik el, ettől a másikhoz vonzódik az ember, szereti, jó vele lenni minden téren.


Pont ez a nehézség a legtöbb kapcsolatban, hogy a lángoló fázis után megtalálják azt, ami továbbra is összeköti őket, amivel meg tudják tölteni a kapcsolatukat.


Persze, van akinek ez (soha) nem jön össze, ők azok, akik folyton szerelmesek, majd szakítanak, és újra szeretnek, kapcsolatból-kapcsolatba ugranak, mert csak a kezdeti lángoló szakasz élteti őket.

2016. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Kémiailag állítólag ez történik. De ez ennyi idő után átalakul szeretetté, emiatt nem válnak szét a szerelmespárok.
2016. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen, igaz! A szerelem érzéséért felelős hormonokat maximálisan 2 évig képes az agy termelni. Maximálisan, tehát sokszor már hamarabb elmúlik. De ez alapjában véve nem is baj, ez a természet rendje. Attól még nem kell szétválni a pároknak. Az a lényeg, h mi veszi át a szerelem érzését. Szeretet, megbecsülés, tisztelet, a másik elfogadása, az h hiányzik a másük stb. És ezek azok az érzések, amik inkább mérvadó. Nekem még 6 év után is megvolt az, h szinte mindent a párommal akartam megélni, amit csak lehetett. Pedig már nem volt meg az a lüktető szerelem érzése. De mégis Ő volt nekem a legfontosabb, és nem tudtam volna nélküle elképzelni az életemet...

(persze aztán máshogy alakultak a dolgok)

2016. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2016. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze..emiatt van sok családban született gyerek..


Nálunk is 1,5 évnél jött a vízválasztó, amikor is kiderült egy-két komolyabb dolog rólunk, és egy dolog volt, hogy meg kell oldani, egy másik, hogy meg akarjuk-e oldani. Nem volt biztos, hogy találhatunk, és akarunk-e találni az adott témában kompromisszumot.

Nos, egymás mellett döntöttünk és most 3 év után megint ugyanolyan szerelmes vagyok, mint a legelején..ezúttal már mindenféle rózsaszín köd nélkül. (Az elején sem igazán volt egyébként.)


Egy kapcsolat fenntartása komoly. Alapvetően az a jó, ha ez simán megy, de időnként bizony akkor is oda kell tennünk magunkat, amikor semmi kedvünk és energiánk. Megéri.

2016. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*komoly meló
2016. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6


Nagyon szép történet. Az enyém egy 3 éves kapcsolat, és sajnos vannak olyan különbözőségek ami ellehetetleníti a továbblépést pedig mi is szeretjük egymást igazán. Csak ő másként vélekedik az élet dolgairól és rájöttünk nem nagyon passzolunk. Ilyen például a gyerekvállalás. Ő nem akar, én pedig igen. Ez nagyon komoly probléma. Nem tudom ,hogyan tudnánk megoldani, hogy ne kelljen különválnunk és ez a szép szerelem/szeretet fel legyen áldova.

2016. júl. 31. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, a gyerek téma egy olyan dolog amiben nincs kompromisszum. Szerintem ahol ez nem passzol, ott bármekkora a szerelem, nem szabad folytatni.. Idővel az egyik fél meg fogja bánni.

Nálunk más típusú probléma volt, amit azért át lehetett értékelni és volt lehetőség a folytatásra anélkül, hogy ez bárkinél hosszútávon, sok évvel később problémát jelentsen.


A gyerek téma az egyedüli amire szerintem nincs megoldás.


Házasságpárti vagyok, de végső soron csak egy papír.. a másik félben nem kéne komoly törést okozzon, hogy házasodik vagy nem házasodik első elképzelése ellenére.


Na de a gyerek.. Nagyon szeretem a páromat, de ha nem akarna gyereket, akkor elválnának útjaink, mert elképzelni sem tudom, hogy ne legyen gyerekem. Ahogy ha ő őszintén nem akar, akkor neki se lenne jó ha lenne.. Esélyes a csonka család és a kapcsolatnak ugyanúgy vége.


Számomra ez az egyetlen, amiben nincs kompromisszum.

2016. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


Hát amit leírsz az nagyon szomorú. Nem tudom elképzelni, hogy találok még egy lányt akit ennyire szeretni tudok majd, akiben ennyire meg tudok bízni. Nagy kár, hogy emiatt valószínűleg szét kell mennünk, már most azon vacilál, hogy emiatt jobb lenne már most szakítani, hogy ne raboljuk egymás idejét. Irtó kegyetlen egy ilyen dolog, szétválni úgy, hogy igazán szeretjük egymást.

2016. aug. 1. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!