Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Fogadd el magad, csak akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogadd el magad, csak akkor tudsz szeretni mást, vagy épp a szerelem segít elfogadni önmagad? Melyik igaz szerintetek?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy amíg nem békéltél meg önmagaddal, addig nem is tudsz egy másik embert szeretni, illetve nem tudod elhinni, hogy más szerethet téged.

A másik változat szerint pedig egy másik ember szeretete és támogatása szükséges, hogy kiteljesedj.

Szerintetek melyik a gyakoribb, és veletek hogyan történt?



2016. jún. 30. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azzal, hogy fogadd el magad és csak akkor fogadnak el mások is, egyáltalán nem értek egyet. Önmagam nem elfogadása csak megnehezíti a kapcsolatomat a barátommal, de mivel szerelmesek vagyunk, ezért ő rendkívül türelmes velem, én pedig egyre biztosabb vagyok magamban és benne is. Szóval én az utóbbira szavazok. :)
2016. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőben van némi igazság.

Ha azzal vagy elfogadva, hogy elégedetlen vagy magaddal, gyakran rossz a közérzeted, magadba fordulsz, akkor egyrészt nem leszel vonzó mások számára, másrészt, ha mégis sikerül összehoznod egy kapcsolatot az önbizalomhiánnyal meg is ölheted (féltékenység, folytonos megerősítésre vágyás...stb). Egy magabiztos, elégedett emberrel mindenki jobban érzi magát, és pozitív hatása van másokra.

Ellenben egy jól működő kapcsolat is képes önbizalmat építeni, de ez csak akkor igaz, ha az ember hagyja, hogy így történjen, és a másik partner ebben.

Én annak a pártján állok, hogy az ember ne a párkapcsolatától várjon megerősítést. Az az önbizalom, ami saját magunkból ered sokkal erősebb, mint amit mások adnak nekünk.

2016. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Költőnő? ***** válasza:
Sztem meg nem szerelmesen jövünk világra.
2016. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt olyan időszakom, talán átmeneti vakság, gyengén látás, amikor belenéztem a tükörbe, és egész elfogadhatónak láttam a képem, aztán kiderült,hogy a nőknek mégsem jön be. Ergo, ahhoz,hogy eltudjam magam fogadni szükségesek a pozitív visszajelzések.
2016. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő igaz, de szerintem az gyakoribb ha valakinek hosszútávon nincs senkije akkor az be fog fordulni mert mindenki vágyik a szeretetre. Arra hogy kapjon és adjon is.
2016. júl. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez egy kicsit olyan kérdés, mint az, hogy a tyúk vagy a tojás volt előbb.


szeretni tudsz mást önbizalom nélkül is, de elnyerni, hogy viszontszeressenek és érdeklődjenek irántad, már sokkal nehezebb önbizalom és magad elfogadása nélkül. ha el tudod magad fogadni, akkor mások is sokkal inkább értékelni fognak téged. nem lehetetlen, hogy más csak úgy meglássa benned az értékeket, amikről te magad sem tudsz, vagy nem hiszel bennük, de sokkal nehezebben látják meg mások, ha te sem hiszel benne, hogy ott van. márpedig a jó bornak is kell a cégér....nem elég csak jónak lenni, annak is kell látszani, hogy ezt mások is észrevegyék.


ha mások szeretnek (nem feltétlenül csak szerelemmel, persze az a legjobb) és értékelnek, akkor könnyebb magad elfogadni és ebből nagyon sokat lehet meríteni. viszont ahogyan már írták, ha csak ebből tudsz/akarsz meríteni és folyton megerősítésre, dícséretre, bókokra vágysz, féltékenykedsz, akkor az akár tönkre is tehet egy jól működő kapcsolatot. ráadásul, ha az önbecsülésed és önbizalmad csak a másik szeretetéből táplálkozott, akkor a másik elfoglaltsága, pláne a kapcsoalt megromlása és szakítás teljesen a padlóra küldhet, mert oda vele a magadba vetett hited is. ezért is jobb, ha belülről fakad, nem (csak) másokból.

2016. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha van szerelem és kapcsolat, akkor meríts belőle bátran, hogy könnyebben fogadd el magad. viszont, ha nincs kapcsolat, akkor ne a kapcsolatra várj önmagad elfogadásához, hanem dolgozz a saját tulajdonságaid javításán és a jobb önmagad könnyebben talál szerelemre.
2016. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Irok egy példàt 3szor jàrtam így. Összejöttem esélyt adtam kicsit megzuhant lànyokkal. Aztàn pàr hónap vagy év alatt kikupàltam őket(programok szex stb szintjén sok újdonsàgot megéltek) és dobbantottak. Mert olyan full jónak érezték magukat ,hogy nàlam jobb pasira vàltottak le.
2016. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!