Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Új párkapcsolattól megváltozha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új párkapcsolattól megváltozhat egy nő menstruációs ciklusának lefolyása? Az anyatermészet próbál jelezni, hogy összeillünk és "sokasodjunk" már?!

Figyelt kérdés

Több mint 8 hónapja élek egy új párkapcsolatban. Ő is és én is szerelmesek vagyunk, nagyon. Már-már "piszkosul" boldogok vagyunk. De nem arra a rózsaszín ködös tinis szerelemre kell itt gondolni, hanem felnőtt, reális szerelemre.

Nagyon sokat beszélgetünk, jól megértjük egymást, amit csak lehet megosztunk egymással. Sosem voltam ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott. Előtte stresszesebb, depressziósabb nő voltam.

A lényeg, hogy mióta együtt vagyunk megváltozott a menzeszem. Pár példa erre:

- egy hónapban akár több ovuláció

- ovulációs pecsételő vérzések, amik eddig nem voltak rám jellemzőek

- erősebb premenstruációs fájdalmak: erős mellfeszülés, derékfájás, hasmenés, emelkedett testhő, állandóan csak kotlanék :)


Sokat beszél a közös jövőnkről, összeköltözésről, házasságról, gyermekekről, terhességről, gyermeknevelésről.

Lehetséges, hogy egy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolat megváltoztatja a női ciklust?


26/N



2016. máj. 8. 16:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Onnan hogy a vérzés sosem az. A menstuációs vérzés is annál jobb, minél kevesebb a vér. Értem ezt egy cikluson belül.

De nyugodtan próbál meg igazolni magadnak a hülyeségeidet, engem nem zavar. És egyébként meg tényleg, honnan veszed hogy ovulációs vérzés?

2016. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklus, a hormonrendszer egy eléggé érzékeny dolog.Sok minden, még apróságnak tűnő változások is megbolygathatják.Így akár valóban a nemi életben történt változások is.Vagy akár különféle testi-lelki változások.Ovuláció azonban úgy tudom, egy hónapban csak egyszer lehet, amint menstruáció is, elmaradni viszont elmaradhat mindkettő.A pecsételő (köztes) vérzés sok nőnél előfordul.Állítólag ezt is a hormonok ingadozása idézi elő."Relatív ösztrogénhiány"...Nem vészes.

Minden esetre mégis jobb lenne, ha látna nőgyógyász.Esetleg ha szedsz fogamzásgátlót, az is okozhatja pms tünetek felerősödését.

2016. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Onnan tudom, hogy ovulációs vérzés, hogy csináltam tesztet rá. Teszt szerint tegnap volt ovulációm.

2016. máj. 8. 19:02
 14/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem csak simán endometriosisod van, de te tudod.
2016. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lehet...

Egyrészt a rendszeres jó szex sokat változtat. Okozhat peteérést is.


Másrészt a nyugalom is, ahogy a stressz is köztudottan befolyásolja.


Nekem meg ha új a kapcsolat, első szex után két hetet késik. Több esetben előfordult, pedig ezt leszámítva pontos.

2016. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek a fentebb szólókkal, hogy ez akár hormonprobléma is lehet, a közti vérzés és az erős PMS-tünetek egyáltalán nem pozitív irányba mutatnak.


A női ciklust nagyon sok minden befolyásolja. Egyszer attól borult fel a ciklusom, hogy elmentem nyaralni: az éghajlatváltozástól az egyébként hajszálpontos ciklusom teljesen felborult.


Az évek során is sokat változott, függetlenül attól, hogy éppen volt-e párkapcsolatom, vagy sem. 10 év alatt átlagosan 2 nappal rövidültek le a ciklusaim, majd a következő 5 évben újabb 2 nappal. De ez tendencia, nem függött össze azzal, hogy volt-e éppen kapcsolatom, vagy sem.


Ami a spontán ovulációt illeti: az a szex hatása. Nekem is volt már, mondjuk én nem nézegettem, csak szépen teherbe estem a ciklus elején, közvetlenül menstruáció után, amikor "hivatalosan" nem volt ovulációm.


Írod: sokat beszéltek közös jövőről, gyermekvállalásról... na ha valami, akkor AZ megváltoztatja a női szervezetet, de nagyon és végérvényesen!

2016. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!