Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Igazságtalan vele szemben így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazságtalan vele szemben így egy kapcsolatban maradni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a párom, viszont nem vagyok belé szerelmes. Soha nem is voltam. Másfél éve ismerkedtünk meg, ő állítása szerint rögtön belém szeretett, nekem viszont hosszú randizós időszak kellett, hogy megszeressem. Ő is tudja, hogy nekem ez nem szerelem volt első látásra, de azt mondja nem baj, mert tudja, hogy szeretem. És ez így is van. Ő a legjobb ember a világon, nagyon kedves, udvarias, türelmes, tudom hogy remek apa és férj lenne belőle, ami nekem nagyon fontos. Viszont néha bűntudatom van, hogy én nem tudom úgy, olyan lángolóan szeretni őt, ahogy ő engem. Szerintetek igazságtalan így vele maradni? Nagyon nem akarom, hogy vége legyen ennek a kapcsolatnak, ő az első férfi, akivel hosszú távon is el tudnám képzelni a jövőmet. Mit tegyek?

24/L


2015. dec. 22. 17:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van abban valami, amit az utolsó mond. Lehet, hogy a szerelemnek is több formája van, és nem kellene mindig a lányregényekbe leírt nagy szerelmet keresni. Én is úgy vagyok vele teljesen, ahogy te mondtad, hogy nincs meg az az őrült nagy vonzódás, mint a "nagy szerelmem"-nél, viszont ezerszer szívesebben vagyok vele, mert a mostani párommal nemcsak az ágyban, de az élet minden más területén is megértjük egymást. És hosszútávon ez a fontos.
2015. dec. 23. 00:49
 12/13 anonim ***** válasza:

A szerelmet és a fellángolást ne keverd össze, és az sem igaz, hogy átalakul valamivé, mert az igazi nem alakul át.

Az igazi szerelem az idővel csak egyre erősebbé és mélyebbé válik, és bár csökkenhet a dinamizmusa, de érzed és tudod, hogy ez mindennél más, és csak az iránt az egy ember iránt érzel így. A fellángolás általában hirtelen jön, nagy dinamikával, és gyorsan el is csitul. Sokszor ahogy jött, úgy megy is, ugyanúgy fájhat, ha megbántanak vele, de ilyenkor inkább az egód sérül, mert nem igazán mély maga az érzés. Aminél nem érzed azt a nagyon mély kötődést idővel, amikor elcsitul a szerelem kezdeti lángja, hanem tényleg egy átalakulást érzel, ami nem különbözik más közeli emberek iránt érzett szeretettől, az nem szerelem volt.

Én anyai nagyszüleimet tudnám példaként felhozni, akiknél ez az életre szóló szerelem van, teljes mértékben megkülönböztethető minden más szeretet érzéstől, már több, mint 50 éve együtt vannak, de nem ez a lényeg, hanem ahogy egymással viselkednek, ahogy beszélnek egymásról és a kapcsolatukról, az nem "csak" szeretet, amivé egyesek szerint átalakul a szerelem.

2015. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
én nem szeretnék ugy meghalni, hogy nem voltam soha szerelemből senkivel. az élet sava-borsa és azzal nem értek egyet, hogy a szerelem szenvdésből , jó szexből és fellángolásból áll, valaki nem veszekszik a szerelmével.. ez habitus és kapcsolat- és emberfüggő,illetve ha vmi külső probléma, anyagiak, válthatja még ki. semmi köze ahhoz, hogy szerelemből vagy szeretetből vagyok együtt vkivel. az, hogy az igazi szerelem mindig beteljesületlen marad - hát , személyesen érintett vagyok ilyenben, szóval van benne vmi, de léteznek beteljesült szerelmek is. merthogy a szerelem sem annak a függvénye, hogy beteljesül-e, hanem pl hogy jó időben vagytok jó helyen, a körülmények nem gátolnak ..stb. őszintén, majd ha elkap a szerelem érzése egyszer vki más felé, esélyes, hogy vége lesz ennek a kapcsolatnak. vagy a párod is lehet másba szerelmes, hiába szeret most téged.
2015. dec. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!