Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért akar mindenki beleszólni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar mindenki beleszólni?

Figyelt kérdés

Szögezzük le az elején, h én elhiszem , h csak jót akarnak nekem az emberek akik táncsot adnak nekem, de 22 éves létemre eltudom dönteni, h nekem mi a jó és mi nem. Egyetemre járok, 2 év múlva végzek és akkor tudok majd csak a saját lábamra állni.

Rengeteg csalódáson átmentem mire megtaláltam számomra a "tökéletes" embert, akivel nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Ez a kapcsolatom sok embernek nem tetszik, mert a párom 31 éves elvált apuka (a válásról nem ő tehet). 5 hónapja vagyunk együtt, a nagy korkülönbség ellenére még sosem veszekedtünk. Tudom én is, h egy elvált,gyerekes apával a jövő is nehezebb és nem egy leányálom, de mindenki (anyu, és a barátnője is) úgy érzem, h hülyének titulálnak, mint aki nem tudja eldönteni, h mi a jó nekem.

Reggel anyu barátnője szinte a torkomnak ugrott, h én kivel vagyok együtt, h "ő nem engedi" h ilyennel járjak és reméli, h járásnál több nem lesz köztünk. Elmondta a meglátását, h járjak nyitott szemmel, bulizzak stb (amiből nincs hiány amúgy se) és a páromat nyilvános helyre ne vigyem ,mert sok a rossz ember és ő is ezt úgy hallotta vissza, h kivel vagyok, ami engem nem érdekel, mert ismerem őt, tudom milyen ember és a pletykák nem érdekelnek, mert akárkivel is lennék együtt mindnek vannak és lehetnek majd olyan hibái. Nagyon szeretem őt és sírni tudnék mikor leakarnak róla beszélni és látatlanban ítélik őt meg, mert pár negatív infót tudnak róla... nem tudom mit tegyek, nagyon el vagyok keseredve és csak tűröm a pofonokat az ilyen emberektől. Anyu barátnője mondta, h ő nem akar róla beszélni, de nagyon gondoljam meg... Mit tudok tenni? Már olyan szinten elzárkóztam, h anyunak is már azt sem akarnám megmondani, h mikor találkozok a párommal, mert nem akarok veszekedést.


2015. okt. 9. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy. Ne érdekeljen a véleményük. Ha neked így a jó, akkor másnak semmi köze hozzá. Akármennyire is jót akarnak neked. Mondd meg nekik, hogy neked így a jó és ezt tartsák tiszteletben. Ha esetleg mégsem alakulna vele jól, akkor is jogod van a saját károdon megtanulni a leckét.
2015. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt mondtam én is, h a véleményeket meghallgatom és a többi a jövő titka. Hiába mondanék róla jókat és szépeket, mindenki csak arra fogná, h "mert szerelmes vagyok"! Nem! Ugyan úgy tudom a hibáit és tisztában vagyok azzal, h mi vár rám ha vele maradok! Átgondoltam, tudom mivel jár! Már azt a példát is felhoztam, h ha egy korombelivel jövök össze és összeházasodok vele, arra sincs garancia, h ő nem fogunk elválni. Persze ez a megjegyzésem süket fülekre talált.
2015. okt. 9. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:

22 évesen legyél annyira felnőtt, hogy pont lesz*rod, mit mond anyád barátnője, aki neked senkid! Kérd ki magadnak, hogy vadidegenként ilyen vehemensen belepofázik a magánéletedbe! Egyik jó barátnőm és a férje közt pont ennyi a korkülönbség, és nem sok ilyen harmonikus házassággal találkoztam, mint az övék. Ha két ember szereti, megérti egymást, össze vannak hangolódva, akkor a kilenc év csak egy szám. Abban a korban, mikor ilyen sok a válás, eleve hülyeség megbélyegezni valakit emiatt. Ha valakinek félresikerül a házassága, akkor onnantól nincs is joga a boldogsághoz? Írtad is, hogy nem az ő hibája volt a dolog.

Annyit tudsz tenni, hogy figyelmen kívül hagyod azoknak a véleményét, akiknek nincs közük a dologhoz. Anyád is ilyen agresszívan beleszól a dologba, vagy ő képes kulturáltabban megnyilvánulni? Azon kívül, hogy mennyi idős, elvált, gyereke van, van még egyéb kifogásuk is ellene?

2015. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos anyám is elég kritikusan éli meg, h nekem ő a párom. Nem 1x veszekedtem már vele, volt h haraggal váltunk el mikor én vissza mentem az egyetemre. Nagyon sz*r helyzet, mert tudom, h az anyám és akire tudok mindig is támaszkodni, de nem tudok olyan utat találni ami mindkettőnknek jó. Anyu mondta, h nem tetszik neki és beletörődni szerinte sosem fog. Annyira sokszor otthon is elfajul a helyzet, h én már alig várom, h lediplomázzak és megyek is el otthonról. A párom sose veszekedett anyuékkal ,sose volt velük szemtelen, mindig elbeszélgetett veluk, anyu még jopofizott is vele, miután meg elment akkor kritizálta h "elvált öregember"... A barátom kijelentette (jogosan), h ő ezek után nem fog hozzánk bejárni amíg anyám így vislekedik amit megértek és helyesellem is
2015. okt. 9. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy, úgy baxod el az életed, ahogy akarod. De aztán majd ne gyere ide sírni, hogy a pasidnak fontosabb a volt családja, mint te (sosem fog téged a gyereke elé helyezni, ezt el kell fogadnod, ergó a volt nejétől sem fogsz soha szabadulni).
2015. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. Kedves jószándékú kommentáró! :) Köszönöm a jó kívánságodat, de ezekkel hidd el, h tisztában voltam és a gyerek elé sosem akarok bekerülni!!! Nekem annyi eszem van! A feleségével meg azon kívül, h megbeszélik, h mikor mehet a lányáért, nem zavar a kommunikációjuk!

U.I.: Nem hozzád megyek majd sírni, ha esetleg valami történik! ;) További szép napot!

2015. okt. 9. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!