Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kit válasszak, mitévő legyek? (kifejtve lent)
Van valakim, aki szeret, tisztel, és komolyan tervez velem. Már van egy kislánya, elvált, nagyon jó apuka. Én pedig nagyon szeretnék már gyereket, azt mondta, ő is örülne egy babának.
A gond az, hogy én még mindig az exembe vagyok szerelmes, akivel se veled, se nélküled kapcsolatom volt évekig. (A jelenlegi párom tud erről, nem hazudtam neki soha, de elfogad így.)
Az exem pár hónapja szakított az aktuális nőjével, és jónéhányszor találkoztunk azóta, de csak baráti alapon. Viszont célzott rá többször is, hogy meg kellene próbálnunk újra.
Ha belemegyek ebbe, elég esélyes hogy megint nem fog működni a dolog, még évekig szivatjuk egymást, teljesen összezuhanok lelkileg, és ki is futok az időből, hogy gyereket szülhessek. Viszont ha a jelenlegi párommal maradok, egész életemben bennem lesz, hogy "mi lett volna, ha mégis sikerül az exemmel, mennyivel boldogabb lehetnék". Ilyen esetben mégis mit tegyek, melyik döntés a helyes szerintetek? Ti mit csinálnátok?
29 N
Mégis miből gondolod, hogy az exeddel ha újra járni kezdenétek, akkor működhetne az, ami már egyszer tönkre ment? Gondolom próbáltátok anno helyrehozni a dolgokat és nem sikerült, így lett szakítás a vége.
A jelenlegi pároddal szemben nem korrekt ez a helyzet, nem kellene őt kitenni ennek és ez független az exedtől. Ha nem is vagy szerelmes, jól kijöttök és ez fontosabb szerintem. Ha el tudod vele képzelni a családalapítást, akkor ne rágódj a múlton, kezdd el a jövődet tervezni és ne a múltban élj!
A szerelem nem minden, idővel elmúlik és ha majd ismét csalódsz az exedben, már nem lesz ott a jelenlegi párod (ha van esze), akibe kapaszkodni lehet.
" Borderline személyiségzavar: főként a hangulat szélsőséges ingadozásával, önkárosító tünetekkel és kínzó érzelmi állapotokkal járó tünetegyüttes, valamint a személyközi kapcsolatok, és az énkép/én-identitás instabilitásával jellemezhető súlyos személyiségzavar, mely főként a neurózisokra, és a szociális fóbiára leggyakrabban a depresszióra, a mániás depresszióra, időnként pszichózisra, valamint ritkán, kisebb mértékben a pszichopátiára emlékeztető (bár mindezeknél enyhébb formában megjelenő) tünetek szélsőséges módon változékony megjelenéséből áll, mely állapotok normál állapotokkal váltakozhatnak. A személyiségzavar ugyanakkor (és ez a probléma lényege!) nem betegség, hanem állapot, mely hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható! A személyiségzavar esetén olyan szélsőséges személyiségjegyek kerülnek előtérbe, melyek nagymértékben megnehezítik az egyén beilleszkedését a társadalomba, alkalmazkodását a környezethez. A személyiségzavar tüneteitől többnyire inkább a beteg családja szenved, állandó gondot jelenthet szűkebb, de akár tágabb környezetének is. Emellett gyakran a beteg is szenvedésként éli meg mindennapjait."
Sok sikert, megéri eldobni a biztos kapcsolatodat egy labilis idegzetű emberért, akivel már egyszer nem működött...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!