Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Barátság, vagy szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátság, vagy szerelem?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy vannak ugyan lány barátaim, de a legjobb barátom fiú. Amióta az eszemet tudom, barátok vagyunk. 1 emelettel feljebb laktunk a szüleimmel.


A vőlegényem, akivel 10 éve együtt vagyok, pedig ezt nem tudja elfogadni. Mert szerinte nem létezik barátság ellenkező neműek között.

Folyton féltékenységi jeleneteket rendez, hogy miért találkozok vele, miért nem zárom ki az életemből?

Nem érti meg, hogy nekem ez a srác nagyon fontos. Mindig mellettem volt, támogatott amikor nagyon rossz passzban voltam... az életemet is megmentette...


A párom 1 hete választás elé állított. Vagy ő, vagy a barátság. Ha a barátságot választom, akkor a párom megszakít velem minden kapcsolatot, és lemondja az esküvőnket is. (Decemberben lenne)


Mit lehet tenni ilyenkor? Nem tudok lemondani a barátságról, viszont azt a férfit sem akarom elveszíteni, akibe szerelmes vagyok.:(


Az a mániája, hogy biztos megcsalom, pedig soha semmi nem történt köztünk a legjobb barátommal. Még 1 nyamvadt csók sem. Ráadásul 6 éve neki is van barátnője.


Én 25 éves vagyok, a párom is 25, a barát pedig 26.


Mindenképpen elveszítem valamelyiket?



2013. dec. 1. 05:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
HAt jogos valahol az aggodalma a parodnak. Ez engem is zavarna. Ha elvarod hogy megertsen, mert neked fontos a havero ha felesege akarsz lenni, akkor azt is el kell fogadnod hogy o ilyen ember, marmint h nem toleralja ezt a felfogast reszedrol. ez nem rossz tulajdonasag, de ha nem fogadod el, nincs helyetek egymas mellett.
2013. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Velem is volt egy hasonló történet. Van egy legjobb fiú barátom és persze sok lány barátom is de nemnagyon bírták egymást és egyszer döntés elé állított pár lány barátnőm hogy őt választom vagy őket ... Nem akartam egyikőjüket sem elveszíteni de tudtam hogy akik döntés elé állítanak azok nem is igaz barátok , mivel lazán el tudnak dobni így... Úgyhogy megmondtam, akkor a fiú barátomat választom...De végül nem vesztettem el senkit mivel a lány barátnőim végül beismerték hogy nekik fontos vagyok és ők sem akarnak elveszíteni . Szóval hagyták egymást inkább és így jó is volt. Nem azt mondom most hogy mindenképp a barátodat válaszd. Bár a majdnem férjednek nem kéne féltékenykednie ha még csók sem volt köztetek egyszer sem. Próbáld megbeszélni a vőlegényeddel hogy tényleg nincs köztetek semmi meg, hogy nem lehetne úgy ahogy volt eddig. Ha viszont a párod mindenképp azt akarja hogy dönts akkor a legjobb fiú barátodat válaszd szerintem. Mert ha ilyen könnyen akarja hogy válassz köztük akkor nem is szeret igazán.
2013. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem bízik benned a párod, nincs értelme vele maradnod. Az én férjem simán elfogadta, hogy van 2 fiú barátom, nem hisztizik ezen, neki is vannak csaj haverjai.


Szerintem a párod önző, és a barátot kéne választanod.


Vagy van egy áthidaló megoldás is... tartsd titokban, hogy tartod a baráttal a kapcsolatot.

2013. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Szia,tudod szerintem a barátod válaszd,mert ahogy már előttem is írták,az aki ilyen feladatok elé állít,az nem biztos hogy szívből szeret.
2013. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ma átmentem a barátomhoz, mert áthívott dumálni.


Azt mondta nagyon fájna neki, ha megszakítanám vele a barátságomat, nem akar elveszíteni, de ebben csak én dönthetek.


Aztán azt mondtam, hogy a következő időszakban nagy szükségem lesz majd rá...


beszélgettünk még egy kicsit, aztán délután haza jöttem. A párom már itthon volt. Megint levágott egy hisztit, és kiabált velem, hogy biztos dugni mentem át.


Csak annyit mondtam hogy döntöttem. Vége. Visszakérdezett, hogy a barátságotoknak azzal a hülye gyerekkel?

Én mondtam hogy :a kapcsolatunknak van vége.Kértem hogy pakoljon és menjen el. Lemondom az esküvőt is, amint lehet telefonálni.


Sírva fakadt, aztán meg ordítozott velem, hogy igaza volt, és most biztos össze fogok jönni a sráccal meg ilyenek. Majdnem meg is ütött mérgében:(


Mikor kicsit megnyugodott, elmondtam neki, hogy nagyot csalódtam benne, ezért szakítok. Mert ha igazán szeretne, akkor nem akarna érzelmileg zsarolni engem ezzel, hogy válasszak.


Szóval szakítottam vele. Nem tudott mindent elvinni. Azt mondta elküldi a bátyját hétvégén a többi cuccáért.


Úgy érzem jól döntöttem. Ha másért nem is, a reakciója miatt.


Köszönöm mindenkinek a válaszát. Hasznosak voltak.

2013. dec. 2. 00:39
 16/22 anonim ***** válasza:
meg fog még téged ez a srác dugni :)
2013. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Valamiért az az érzésem, hogy érdemes lenne meghallgatni a vőlegény verzióját is...
2013. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

A Kérdés az volt elveszíti-e, erre kidobta. Furcsa. Ennyire szerette. Egy pillanat alatt átváltozott a kérdező szándéka. A kezdeti bizonytalansága után egy veszekedést követően végleges szakítás. A legnagyobb jóindulattal is enyhe provokációszagot érzek. A hozzászólók is érdekes dolgokat írtak. Van aki azt, ha nem bízik benne a párja, nincs értelme. Írja a saját tapasztalatát, neki van 2 fiú barátja, semmi gondjuk emiatt. Az egy másik helyzet, nem véletlen, hogy ők 100%-ban bíznak egymásban.

A kérdező sztorija eléggé hiányos, és homályos, sok momentum hiányzik. Miért alakult ki bizalomhiány.


Nem értem, miért kellett ezt ide leírni. Kérdező nem mondod komolyan, hogy az itt leírt válaszok segítettek a döntésben, befolyásolt?

2013. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"A Kérdés az volt elveszíti-e, erre kidobta. Furcsa. Ennyire szerette."


Igen szerettem. Igen, szakítottam, mert azt éreztem, hogy igazságtalanul bánik velem, hogy érzelmi zsarolással akarja kiharcolni, hogy lemondjak valakiről aki egész életemben mellettem volt. Valódi ok nélkül.



"Egy pillanat alatt átváltozott a kérdező szándéka. A kezdeti bizonytalansága után egy veszekedést követően végleges szakítás. "


Nem egy pillanat alatt változott meg a szándékom. 1 hete rágódtam rajta, hogy mit csináljak. Szakítottam, mert nem láttam más megoldást. Hagytam volna magam zsarolni? És ha hagyom, az exem azt hiszi bármit megúszhat, talált volna mást akire féltékenykedhet....azt is hagyjam? Persze. Aztán előbb utóbb mindenkit elmar mellőlem, csak mert úri kedve úgy tartja....


"A legnagyobb jóindulattal is enyhe provokációszagot érzek. "


Ahogy gondolod. Nem értem mi ebben az egészben a provokáció?


"A kérdező sztorija eléggé hiányos, és homályos, sok momentum hiányzik. Miért alakult ki bizalomhiány."


Mi az ami hiányos és homályos? Mi hiányzik? Leírtam miért alakult ki az exem bizonytalansága, és mikor lettek féltékenységi jelenetek. Talán el kéne olvasni...


"Nem értem, miért kellett ezt ide leírni. Kérdező nem mondod komolyan, hogy az itt leírt válaszok segítettek a döntésben, befolyásolt?"


Feltettem egy kérdést, sok választ kaptam rá, rendesek voltak, nem trollkodtak. Gondoltam van akit érdekel a válaszadók közül mire jutottam.


Az itt leírt válaszok nem befolyásoltak. Csak kíváncsi voltam, én gondolom e rosszul a dolgokat, vagy tényleg igazam van, és igazságtalan volt velem az exem.


Ennyi.


Igazából nem tudom eldönteni, hogy mi a problémád. Hogy tényleg érdekel e ez a dolog, vagy csak szeretsz másokba belekötni?

2013. dec. 2. 15:43
 20/22 anonim ***** válasza:
Majd ha megdugott a barátod 2-3 év múlva, akkor kérj az exedtől bocsánatot. Fogadok nem teszed meg. :D
2013. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!