Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Barátság, vagy szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátság, vagy szerelem?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy vannak ugyan lány barátaim, de a legjobb barátom fiú. Amióta az eszemet tudom, barátok vagyunk. 1 emelettel feljebb laktunk a szüleimmel.


A vőlegényem, akivel 10 éve együtt vagyok, pedig ezt nem tudja elfogadni. Mert szerinte nem létezik barátság ellenkező neműek között.

Folyton féltékenységi jeleneteket rendez, hogy miért találkozok vele, miért nem zárom ki az életemből?

Nem érti meg, hogy nekem ez a srác nagyon fontos. Mindig mellettem volt, támogatott amikor nagyon rossz passzban voltam... az életemet is megmentette...


A párom 1 hete választás elé állított. Vagy ő, vagy a barátság. Ha a barátságot választom, akkor a párom megszakít velem minden kapcsolatot, és lemondja az esküvőnket is. (Decemberben lenne)


Mit lehet tenni ilyenkor? Nem tudok lemondani a barátságról, viszont azt a férfit sem akarom elveszíteni, akibe szerelmes vagyok.:(


Az a mániája, hogy biztos megcsalom, pedig soha semmi nem történt köztünk a legjobb barátommal. Még 1 nyamvadt csók sem. Ráadásul 6 éve neki is van barátnője.


Én 25 éves vagyok, a párom is 25, a barát pedig 26.


Mindenképpen elveszítem valamelyiket?



2013. dec. 1. 05:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tűnik el. Azt azért jó lenne tudni, hogy milyen gyakran találkozol ezzel a fiúbaráttal.
2013. dec. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

kb 2 hetente egyszer, általában szombaton.


Mert dolgozunk ugye, ők is együtt élnek már a barátnőjével 4 éve, ismerem is, nagyon aranyos lány.


Én is együtt élek a vőlegényemmel, mi 5 éve.


Tényleg nem tudom mit csináljak.

2013. dec. 1. 05:18
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki ilyen döntés elé állít valakit, akkor nem is szereti igazán. Semmi joga nincs ahhoz, hogy megszabja kivel barátkozol. Én a barátot választanám, de csak azért mert ilyen döntésre kényszerített a vőlegényed.
2013. dec. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, hát el fog veszíteni téged (a vőlegényed). Nem a te hibád lesz. :(
2013. dec. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, eleve nem kellett volna ilyen helyzetbe hoznia téged mert itt nem dönthetsz jól. Most ő nem gondolt abba bele, amennyiben őt választod és decemberig (ami már elkezdődött) megszakítasz minden kapcsolatot a baráttal akkor az esküvőn sem leszel boldog hiszen elvesztettél valakit aki számodra fontos volt. Viszont, ha a barátodat választod akkor ez lehet súrlódást okoz majd az ő kapcsolatában is hiszen te kihez fogsz legnagyobb bizalommal fordulni, hát hozzá.

Elég önző dolog volt a vőlegényed részéről, talán le kellene ülnötök hármasban és megbeszélni a dolgokat.

2013. dec. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy 10 év elég hosszú idő. Miért most jutott eszébe, pont az esküvő előtt ilyen döntés elé állítania? Amikor összejött veled akkor nem zavarta? Ha igen, miért nem a kapcsolat elején szólt? Vagy egyáltalán minek jött össze veled ha ennyire zavarja?!
2013. dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Már próbáltam. A párom nem akar szóba állni vele, hiába kértem, hogy ismerje meg, vagy lógjon velünk. Nem akar.


Egyszer egyébként össze is verekedtek egy kicsit. Kicsit többet ittam a kelleténél, a barátom meg hazavitt kocsival. A párom meglátta az ablakból, hogy kiszállok a kocsiból. És amíg elköszöntünk a barátommal, lejött és behúzott egyet a barátomnak, mert hogy ő biztos megdugott engem a kocsiban...ő meg nem hagyta magát, és visszaütött.


Pénteken pl az anyját látogattuk meg este felé. Munka után, aki szóba hozta az esküvőt, hogy mennyire várja stb... és akkor a párom azt mondta neki, hogy lehet nem is lesz esküvő, mert hogy én nem szeretem eléggé, meg hogy megcsalom meg ilyenek.


Az anyja persze rákérdezett hogy mi van, és én elmondtam neki az egészet. És akkor ránézett a páromra és mondta neki, hogy "te hülye vagy fiam..."


1 órán belül az egész család megtudta. A bátyja is mondta neki, hogy nem normális, de nem hallgat senkire:(


Egyébként nagyon fáj ez az egész, és én úgy érzem, hogy a barátomat kell választanom. Mert ha a páromat választom, akkor kb aláírom, hogy igazságtalan lehet velem bármikor és bármit megúszhat következmények nélkül, bármennyire is jogtalanok a vádaskodásai.

2013. dec. 1. 06:06
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, ráadásul nem tudhatod, hogy a házasságotok alatt másra nem lesz-e féltékeny.. Aki ilyen szinten nem bízik meg benned, az minek van veled??
2013. dec. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát én beszélgettem vele erről. Igazából mindig is zavarta, de nem ilyen durván. Csak morgott, ha találkoztunk, de semmi súlyos. Kb 1 éve kezdett el sokkal látványosabban jeleneteket rendezni és féltékenykedni.


Akkoriban váltott munkahelyet, és az egyik kollégája mesélte neki, hogy a barátnője 6 év után azért hagyta el, ezt a kollégát, mert a fiú barátjával jött össze, és csalta a kollégát 2 éven keresztül.


És a párom azt mondja fél tőle, hogy a barátom elcsavarja a fejemet. Hiába mondtam neki, hogy én nem úgy érzek a srác iránt, ő se irántam, ráadásul komoly kapcsolatban él.


Nem fogja fel, hogy még akkor sem választanám páromnak ezt a srácot, ha nem lenne senkim akibe szerelmes vagyok...

Na a párom ettől begőzölt, hogy ő is így fog járni....és akkor kezdődött ez az egész.

2013. dec. 1. 06:15
 10/22 anonim ***** válasza:
Sokan nehezen hiszik el pedig van fiú és lány között barátság. Sőt a haverjaim nagy része lányokból áll, sokan mázlistának tartanak pedig akkor még sosem volt barátnőm de valahogy mindig a lányok társaságát kerestem és becsapódtam közéjük jól elvoltam velük ez tény gondoltam így könnyebben tudok ismerkedni. De a barátnőmmel akivel a nyáron jöttem össze ő elfogadja ezt neki is van fiú barátja akivel jóban vannak, nagyon is jóban, de én nem szólok bele mert ő is tudja hogy szoktam eljárni csajokhoz, persze mint haver, és mivel a kapcsolat nagyrészt a bizalomról szól így megbízunk egymásban.
2013. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!