Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nem. A szerelemnek is vannak fokozatai. Idővel általában a kezdeti lángoló szerelem átalakul valami kevésbé heves, de jobb esetben elég erős érzelemmé. Ami attól még szerelem, csak egy sokkal kiforrottabb formában.
(Egyébként a szerelem és a szeretet nem választható így külön. A szerelem alapfeltétele a szeretet.)
Egyetértek a 13-assal. Szerintem a kérdés kicsit rosszul van feltéve. Így kéne feltenni: "A rózsaszín köd, a heves szívdobogás, a lepkék a gyomorban átalakul mély érzéssé, kötődéssé, megszűnni nem tudó szeretetté?"
Ugyanis a "rózsaszín köd", az a bűvös izgalom, az a mámor a kapcsolatok elején még nem szerelem, hiába hisszük azt. Az csak az újdonság varázsa, annak az átélése, hogy tetszünk valakinek, aki nekünk is tetszik, és ez kiderül egymás számára, és ez egy nagyon izgalmas és jó, romantikus érzés. De az igazi szerelem ennél sokkal többről szól. Az igazi szerelem azt hiszem azt jelenti, hogy biztonságban érezzük magunkat, mert ott van velünk a párunk, és tudjuk, hogy szeret, ha bajban vagyunk, ő ott van, és törődik velünk, önzetlenül. Valami mély érzés, ami mindenféle apróbásokban nyilvánul meg, reggelente üdvözlő sms-ekben (ha nem lehetünk vele sokáig), üzenetekben, szívecskékkel a neten, csókokban, szerelmes szavakban. És ha ez megszűnne, akkor úgy érezzük, vége az életünknek. Ő már úgy hozzáépült az életünkhöz, hogy ha elveszítenénk, össze is dőlne ez az építmény. Valami ilyesmi lehet a szerelem. És egyébként nem kell, hogy ellaposodjon az egész, hogy unalmas, megszokott legyen, sokan ettől ijednek meg. Ha mindketten figyelmesek és törődnek egymással, igyekeznek mindig feldobni a kapcsolatot, akkor sokáig friss maradhat közöttük az,amit éreznek.
Nem.Inkább úgy mondanám hogy a szerelem lecsökken szeretetté
Tudom hogy van egy olyan törvény ami azt mondja hogy az anyag nem vész el csak átalakul,de ez itt nem így működik
A párkapcsolat első néhány éve a szerelem. Ezen folyamat során a lelket is szabályozó Szerotonin hormon szintje az átlagosnál kevesebb, viszont a fenil-etil-amin (FEA) szint meg képes elég szépen megnőni ha az ember a szerelmére gondol, vagy a szerelmével van együtt. Így a Szerotonin alacsony szintje által okozott lelki fájdalmat a szervezet a FEA segítségével akarja elfelejtetni. A FEA pedig a származékain, az úgynevezett Katekolaminokon (Dopamin, Noradrenalin és Adrenalin) keresztül hat - valamint az Endorfin [Endogén Morfin] termelődését is fokozza. Ezen anyagok okozzák így többek között a rózsaszín ködöt is.
A probléma ezzel a folyamattal az, hogy az alacsony Szerotonin szint miatt az ember viselkedése kiszámíthatatlanná válik, a lelke és érzelmei felett az önuralmát veszíti el és ilyenkor az ember őrültségekre is képes. A másik pedig az, hogy a szerelem annyira intenzív boldogságot okoz, mint a kábítószerezés és ez a folyamat is hosszú távon káros függőséghez és hozzászokáshoz vezet, így a lelket súlyosan károsítja később.
Emiatt a szervezet ezt a folyamatot megszünteti, és helyette a szociális hormonok, az Oxitocin [nőnél] és a Vazopresszin [férfinál] veszik át a párkapcsolat irányítását. Ezen hormonokat szokták a szeretet hormonjainak is becézni.
[[A szerotonin triptamin-származék, ugyanúgy, mint a pszilocin és a pszilocibin - mindhárom anyag hallucinogén hatású. A FEA származéka pedig az amfetamin [Alfa-Metil-Fenil-ETil-AMIN] - ezen két anyag hasonló elven működik és hasonló a hatásuk is!]]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!