Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Pénzkérdés! Fura kettős érzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzkérdés! Fura kettős érzés van bennem. Normális ez?

Figyelt kérdés

A kérdésemet igyekszek röviden összefoglalni. Néhány éve diplomáztam, a párom egy évvel azelőtt fejezett be egy felsőfokú szakképzést, mielőtt én végeztem. A végzettségével kitörölheti a hátsóját sajnos, senki nem kíváncsi rá. Kénytelen olyan munkákat elvállalni, amiből alig áll pénz a házhoz. Persze több mint a semmi és legalább próbálkozik, ezt értékelem!

Igyekszem nem mutatni neki, de bevallom egy kicsit csalódott vagyok. Én nőként mérnökként dolgozom, a fizetésem elég jó, mégsem tudunk félretenni, spórolni és igencsak ki kell számolnunk a dolgokat hó végén. Én, amikor elkezdtem az egyetemet, tudatosan választottam ezt a szakot és tudatosan tanultam úgy mint egy őrült, hogy később viszonylag jó anyagi életszínvonalon élhessek majd, de ez most nincs sehol, pedig én megtettem érte mindent ami tőlem tellett.

Próbálom terelgetni a páromat, hogy tanuljon ki mégegy szakmát, menjen el BÁRMINEK, ami érdekli és amire van kereslet. 1-2 évet kibírunk egy fizetésből is, avagy alkalmi melókat tanulás mellett is vállalhat, mindegy. Az ötlet tetszett neki, már találtunk is egy szakmát, amiben látná a jövőjét, a családja viszont ebben abszolút nem támogatja, sőt... A párom meg inkább rájuk hallgat, elnyomja az egész ötletet és beletörődik, mondván, hogy végülis így is megvagyunk.

Valahol megértem és igen, tényleg megvagyunk, viszont legyek egy pénzéhes önző dög, de nekem ez kevés. Hogyan mondhatnám el neki, hogy számomra fontos lenne, hogy kezdjen valami komolyabbat az életével? Mi lesz, ha én teherbe esek és kiesek a munkából? Érzett már valaki hasonlóan?



2013. jan. 5. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Hol itt a kettősség? Ugyanannyit vársz el a párodtól, amit te magad is beleadsz a kapcsolatba. Normális ember nem akar "meglenni", haladni, gyarapodni akar. A szerelem nagyon szép, de az élhetetlenség azt hamar megeszi. Sosem akarsz utazni? Autót? Gyereket miből taníttatnátok? Egyáltalán hogy tudsz felnézni egy tutyimutyi férfira? Nincs itt semmi talány, a női megérzésed üvölt, hogy ez a férfi nem való hozzád, kevesebb nálad.
2013. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont ezt érzem kettősségnek. Hogy mindenben megfelel nekem és számomra ő lehetne a tökéletes férfi tényleg. Ezt az egyet leszámítva.

Viszont annak örülök, hogy nem az volt az első megjegyzés, hogy "na lám, minden nő a pénzre megy".

2013. jan. 5. 00:46
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Itt az a kérdés, hogy a pénz vagy a párod a fontosabb, hogy melyikre van nagyobb szükséged a boldogsághoz.

Ha a párod, akkor ne rágódj a pénzügyeken, lehettek felhőtlenül boldogok kis pénzzel is.

Ha a pénz a fontosabb, akkor keress valami pénzes párt, hiszen akkor csak mellette lehetsz boldog, és akkor a jelenlegi párodnak is van még esélye találni egy olyan embert, akit hidegen hagy a pénz.

2013. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
45%
Hülyeség. Minden ember célja a feltörekvés. Minél előbbre kerüljön, elérje álmait. Aki fiatalon nem a pénzt választja, hanem a "boldogságot"- szerelmet, az felnőtt korára fog nagyon rosszul élni.
2013. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy szükségem lenne "pénzes pasira". Nem ezüst kanállal akarom falni az életet gyémánt berakásos tányérból, szimplán csak jól esne néha megengedni egy kis "luxust". Értem azt pl. egy közös kis nyaralást, egy-egy kirándulást, vacsorát, vagy akárcsak annyit, hogy félretudjunk tenni egy kicsit nagyobb lakásra, esküvőre, gyerekre, a közös kis jövőnkre. Én nem várok tőle sokat, ha 100-110 ezer forintot hazahozna havonta, akkor már bőven elégedett lennék, jutna is, maradna is.

Jelenleg az alkalmi melókból ennek jó ha a felét megkeresi, de inkább annál is kevesebbet. Szeretem őt és becsülöm, amiért ha más nincs is, legalább ezt csinálja, de egy kicsit keveslem. Az a plusz 50-70 ezer forint pont elég lenne arra, hogyha nem is luxusban, de kényelmesen éljünk és spórolni is tudjunk nagyobb összegekben.

2013. jan. 5. 01:58
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Megértelek. A gondot a fiú ambíciótlanságában látom: "megvagyunk így is". Egy fiatal férfi ne meglenni akarjon, hanem építeni a jövőt!!! El kell majd tudni tartani a családját.


Egyik barátnőm talált magának hasonló párt... Ő kéétdiplomás tanárnő, a fiú hol melózik, hol nem, három pici gyerek van, s az anyuka dolgozik,míg a fiú a kanapén döglik, még a a háztartást sem vállalja fel...



Hát, jól gondold meg!

2013. jan. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!