Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha tetszik egy zsidó pasi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha tetszik egy zsidó pasi, mit léphetnék?

Figyelt kérdés
Összeakadtam a socialmedian egy fiúval, aztán kiderült időközben, hogy zsidó, néha szokott is zsinagógába járni, de amúgy szombaton ha kell ugyanúgy telefonozik, laptopozik, autót vezet ha kell, ilyenek. Csak úgy beszélgetünk, nincs szó úgy nagyon semmiről, de néha belegondolok azért, mi lenne ha...mert amúgy nincs párja, szép, akár nagy családban gondolkodik, és így annyira tetszik, hogy milyen családcentrikus (pl. ahogy a gyerekekkel is bánik), olyan ritkán iszik, hogy kb nem is, hihetetlen művelt és olvasott, a végtelenségig lehet vele beszélgetni kb mindenről, és humoros is néha. Ha esetleg nem akadna neki senki, akkor előbb utóbb lehetnék olyan bátor, hogy jobban közeledjek felé? Esetleg vannak itt zsidó fiúk lányok, nem tudtok ilyesmi szituációról a környezetetekben?? Bár azért a zsidó lányokra azért kicsit irigy vagyok, ha tényleg ilyen a választék...
ma 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván ott is vannak szintjei a dolfoknak. Amíg olyan beállítottsággal tud hozzáállni, hogy nem erőlteti rád, meg a gyerekeknél is megvárja, hogy majd felnőttként döntsék el milyen vallást akarnak követni/nem követni, akkor oké.
ma 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Bár azért a zsidó lányokra azért kicsit irigy vagyok"


A többségük nagyon nem szép (mármint a zsidó nők - kb. a South Parkos Kyle anyjára hasonlít a többség, vagy ilyen Merkel-fejük van), szóval annyira ne irigykedj rájuk. A férfiak se igazán gondolj pl. Woody Allen-re, már fiatalon is ronda. Epstein, Niedermüller, Spielberg, Verebes István, Szegedi Csanád vagy éppen Sas József is mind rondák voltak mindig is.


Amúgy ha ők a zsánered, akkor irány Izrael, ott több millióan vannak. Az a baj, ha te nem vagy az, akkor az ortodoxoknál eleve kiestél, a családjuk nem is engedné, hogy beházasodj, sok helyütt még olyan régi szokások vannak, mint a hagyománytisztelő romáknál, hogy kiskorban megvan ki lesz a párja, mert pénzügyileg ez a legjobb (pl. egy üzleti partner lánya, így erősítve a családi szövetséget). És nem is nagyon tiltakoznak ellene, a pénz általában adu ász, a szerelem másodlagos, mert nincs értéke.

ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Zsidó vagyok, férfi, és egy zsidó kollegám küldte át ezt a kérdést, jókat nevetve főleg a második válaszolón, így azzal kezdeném. A kérdező sehol sem írta, hogy a zsidó nők külsejére lenne irigy, vagy, hogy úgy akarna kinézni mint ők, hanem nagy val'szeg arra utalt, hogy a zsidó nők ilyesmi kaliberű zsidó férfiakból válogathatnak, amit nyilván nagyra értékel. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult feladat volt.


Egyébként megkérdezhetem, hogy te zsidó vagy? Ha igen, ha nem, hogy sikerül fejben tartani több millió zsidó nő kinézetét a világon? Hány évet éltél Izraelben? Mennyit az USA-ban, az ottani zsidó közösségekben? Mert ez valahogy nekem sem megy, sajna. Doja Cat és Keleti Ágnes szerinted hasonlítanak egymásra? Férfiak? Szerinted Korda Gyuri bácsi és Zac Efron ugyanazok az emberek? Méir Lau és Drake ugyanazok az emberek? Tényleg nem értem. Visszább tekintve, szerinted Garas Dezső, Alfonzo, Weisz Richárd, Kármán Tódor, Winkler Dezső, Adler Zsigmond, Kamjádi Béla, Török Gyula, Fényes Adolf, Zöld Márton, Bauer Gyula, Gedó György, Koppel Reich. Ezek mind egymás klónjai?


Nem is írta, hogy ők a zsánerei, hanem leírt egy szituációt, hogy szimpatikus neki egy zsidó (nagy valószínűséggel) fiatalember, akivel a kultúrális-vallási kérdésektől függetlenül rákérdezett, hogy elképzelhető-e több kettejük között, mert szimpatikus neki. Ha a zsidó fiú szombaton telefonozik és autózik szerinted hagyománytisztelő ortodox? Melyik ortodox? Modern ortodox? Ortodox? Vagy már a haredi kategóriánál tartunk? És hol? Izrael? USA?


Kedves kérdező, a közvetlen környezetemben tudok olyat, hogy egy zsidó férfinak nem-zsidó párja van. A hölgy elfogadja, hogy a párjának ez fontos, és zsinagógába jár, nem terveznek összeházasodni. Tudok olyat, ahol a lány betért a zsidóságba, hogy összetudjanak házasodni a kiszemelt zsidó fiúval. Ezen mindkét eset Magyarországon történt. A leírásod alapján a fiatalember ragaszkodik a zsidóságához, fontos neki, ettől függetlenül nagyon világi életet él, ha neked szimpatikus a zsidóság, akkor ha felveszed az ő vallását, akkor ebből lehet valami. Erről nincs más opció, beszélgetni kell vele, megkérdezni.


Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj privátot.

ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!