Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A párommal nem egy városban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal nem egy városban élünk, ő pesten én vidéken. Nekem nem való Pest nem szeretem a nagy nyüzsit és a sok embert. De a páromnak ott több a lehetőség munka téren és emiatt nem nagyon akar ide költözni hozzám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én elgondolkodtam rajta hogy akkor megyek én Pestre de tudom hogy nem szivesen élnék ott hosszútávon mert nem nekem való. Tudom a lehetőség ott jóval több de nem tudom magam ott elképzelni.

Mit tegyek hogy együtt maradjunk? Milyen szempontokat nézzek?



ma 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Ez esetben nem a párod. A párok tagjai együtt élnek.


Mindketten egyformán önzők vagytok, de Te jobban.

ma 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Fontos annyira a párod, hogy hozzá költözz, avagy megprobalod inkább valaki mással?
ma 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A társkeresés egyik eleme az életcélok, elképzelések, tervek egyeztetése is. Ha ezel nem esnek egybe, hiába van személyes szimpátia, a párkapcsolat csak féllábon állna. Egy felelős párválasztásnál az ehhez hasonló szempontokat is figyelembe kell venni, mert ha a rózsaszín köd elmúlik, amikor a másik személye a megszkásba húzódik vissza, igen fájdalmasak tudnak lenni az addig figyelembe nem vett, de sarkos ellentétek.
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1es miért vagyok én önzőbb?

Nagyvárosban lakok én is de Pesthez képest vidék. Itt is lennének biztos lehetőségek csak ki kell fogni.

Inkább az a kérdés hogy én adjam fel az életem itt vagy a párom.

Nőként szerintem nehezebb elmenni és váltani.

ma 07:43
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
A párod úgy vergődne vidéken, mint a partra vetett hal. Budapest messze nem a legjobb hely a világon, de hogy a magyar ugarra nem költöznék le, az tutti.
ma 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress neki ott helyben munkát és meg van oldva.
ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Nokent neked miert is nehezebb? Ez nekem nem vilagos, inkabb kifogas szaga van.


Honnan tudod hogy nem erezned jol magad Pesten? Kiprobaltad? Probald ki ha nagyon nem jo meg mindig visszamehetsz a videki nihilbe.


Megint csak kifogasok

ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is vidékiként jöttem össze a férjemmel, aki bár szintén vidéki volt, de Pestre költözött munka miatt. Én mentem hozzá. Nekem is több lehetőségem volt ott. Bár szintén nem szerettem a nagyvárosi életet, de tudtam azt is, hogy nem életünk végéig fogunk ott élni, csak gyűjtöttünk. Mi együtt költöztünk el egy Pest megyei városba, ahonnan mind a kettőnk be tudott járni dolgozni. Végül én gyerekvállalás miatt nem járok be, a férjem meg máshol talált jobb munkát.(Igazából még távolabb pesttől.)


Mik a terveitek? Hosszútávú céljaitok? Csak munka? Mire gyűjtötök? Gyerek téma? - akkor te nyilván kiesel úgyis a munkából, akárhol élsz. Saját ház? Lakás, vagy udvar is kell? (Mondjuk pesten is vannak kertes házak, azt is fontold meg azért. Vannak nyugodtabb helyek.) Való igaz, hogy pesten általában több a lehetőség, de az agglomerációban is simán el lehet helyezkedni, sokszor jobb fizetésért is, de szakmától függ. Ez szóba jöhet? Bejárás opció? A párod egyáltalán megnézte a lehetőségeket a te lakhelyeden, vagy körülötte? Mennyit engedtek az elképzeléseitekből amiatt, hogy együtt mardjatok?

Ha nem egyezik az elképzelésetek, nem juttok közös nevezőre, akkor keressetek olyan társat, akikkel viszont van közös jövő. Én ezeket tudom tanácsolni átgondolásra.

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én csak alábbit teszek hozzá. Én is csak alkalmanként szeretem a nyüzsis tömeget, mégis Budapesten lakok, rakás különböző része van Budapestnek, én külső zöld panelnegyedben vagyok, mégis jó a közlekedés mindenfelé, s akkor még nem beszéltetek agglomerációról.


Ha párodnak valóban több lenne itt a lehetőség és ezt te is kijelentetted, akkor szerintem ezzel már el is mondtál mindent. Valójában a fejed eldöntötte, hogy ő nem költözik. Már csak attól függ, hogy te képes vagy-e. Minden más szócséplés. Ne utólag kezdd el őt hibáztatni.

ma 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ez nagyon, elhiszem. Velünk rosszabb volt, mert a párom egyenesen az USA-ig ment. Szívből gyűlölöm a nagyvárosokat, Pest belvárosát se bírom, mindig is zöldben éltem. Így. nagyon szerettem, de ezt nem tudtam vállalni. Itthon is sokat dolgozott, ott is azt tette volna, és én egyedül maradtam volna barátok, család nélkül, max. pincérnőként vagy recepciósként. Vége is lett.

Itt talán megoldható, hogy nem a belvárosba, hanem egy zöldebb részre költöztök, ahol kisebb a nyüzsi. Igen, sajnos neked kell engedned, pont az elhelyezkedés miatt. De ha nem megy, sajnos vége lesz.

ma 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!