Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hiszel az igaziban? Hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiszel az igaziban? Hány igazi szerelem létezik egy életben?

Figyelt kérdés
Szerintetek létezik, hogy valaki a "Nagy Ő", vagy kisebb nagyobb szerelmek léteznek? Vagy sok ember van akibe szerelmesek lehetünk csak ritka megtalálni? A fellángolásokat tegyük félre. Szerintetek többször is lehet szerelmes az ember vagy igazán csak egyszer? Írjátok le azt is, hogy miért gondoljátok úgy ahogy, és a tapasztalaitokat is.

júl. 26. 03:50
1 2
 1/17 Noren1989 ***** válasza:
47%
Nem, nem hiszek. A nagy ő egy pillanatnyi hormonàlis àllapot.
júl. 26. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszek, és 42.
júl. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Két fajta ember létezik mindenki számára. Akivel képes együtt élni és akivel nem. A szerelem pedig egy érzés ami jön és megy.


A nagy ő általában az a személy akibe beleszeret az ember és képes vele együtt élni ha elmúlik a szerelem, ami után marad marad a szeretet és az elfogdás.


A nagy csalódások abban az esetben vannak, mikor olyas valakibe lesz az ember szerelmes, akivel alapból nem lenne képes együtt élni ,mert az érzések túlságosan elvakítják a tényekről.


Véleményem szerint a hangsúly, a megfelelő partneren van. Akivel képes az ember együt élni, továbbá szeretni minden hibával együtt élve. Ha erre esetleg rájön a szerelem akkor az már szinte a "nagy ő".

júl. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem: ha ilyen létezne, akkor nem váltogatná senki sem össze-vissza a társát, nem lennének válások.
júl. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Abban hiszek hogy létezik,mert matematikailag előfordulhat ugyanúgy ahogy valaki előbb utóbb elviszi a lottót is,viszont abban nem hiszek hogy ez velem történik meg 😃
júl. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az igazi szerelem nem múlik el. Sosem lesz belőle szeretet, hanem mindig megmarad szerelem lent. Persze az intenzitása változik, de nem lesz csak szeretet.

Ami szerintem elmúlik és amit kevernek a szerelemmel, az a fellángolás, az a valóban hormonális állapot, amikor meghalsz a másik nélkül, miközben meg csak nem is ismered (teljesen).

Úgy gondolom, hogy egy embernek van x “párja”, akivel potenciálisan jó kapcsolatot alkothatnak, mert össze illenek (közös világnézet, célok) és közülük bárki lehet az igazi. Végső soron az fogja eldonteni, hogy ki is lesz az, hogy mennyire teszitek bele ketten az energiát. Szóval több potenciális igazi van, de csak egy, aki valóban az. De persze nem törvényszerű, hogy az ember megtalálja.

júl. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Popper gondolatait tartom kb. reálisnak:

"Az "Igazi" nem létezik. Nincsen. Sehol nem él valahol egy nő vagy egy férfi, aki az igazi, s akit csak meg kell találni. De aki szerencsés, élete során találkozhat két-három olyan emberrel, akiből lehetne "igazi". De ehhez nagyon sok türelem, lemondás, megértés, háttérben maradás szükséges, ám végül kialakulhat egy olyan viszony, melyben a másik már nélkülözhetetlenül belecsiszolódott, vagyis igazivá vált."


Kell egy nagy adag szerencse, hogy azzal találkozz, akivel eléggé kompatibilis vagy, megvan a lelki-szellemi-testi összhang, összeegyeztethetőek a céljaitok, az életstílusotok stb. Utána jön a "munka" meg a többi. De azon nincs mit dolgozni vagy türelemmel viselni, amikor az alapok nem passzolnak... És azért kell szerencse, mert nagyon nehéz megtalálni azt a "két-hármat" (keveset), akivel igen, méghozzá mindegyik. Olyat könnyebb, akivel csak az egyik vagy néhány, de nem mind, csak ez nyilván kevés, ebből lesznek a rossz kapcsolatok, megcsalások, szakítások.

júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én mikor szerelmes voltam, sosem tudtam tisztán gondolkodni, és nem láttam át az igaz énjét a másiknak.

Nálam sokkal fontosabb, hogy a másik megfelelő legyen számomra fizikálisan, érzelmileg és értékrendben, akivel jól tudom érezni magam, és nem úgy kell lefeküdnöm minden nap, hogy mikor fog elhagyni vagy átb*szni.

júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán.


Csak idő, minél több együtt töltött idő kell...

júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A nagy Ő? 😂😂😂😂

Kinőttem már a gyermekmesékből. 32f

júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!