Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyszerűen nem tudok szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűen nem tudok szerelmes lenni senkibe, és soha nem is voltam még az. De miért? 31 éves nő vagyok és szomorúsággal tölt el, hogy mások megtapasztalják ezt, nekem meg nem jön a szerelem.

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban szinte semmi kimutatott szeretetet nem kaptam, a szüleim eldobtak maguktól. Akik felneveltek nszülők, ők csíràjában fojtottàk el az érzéseimet. Lehetséges, hogy emiatt nem tudok senki irànt gyengéd érzelmeket táplàlni?
febr. 27. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy a gyerekkori traumák miatt alakultak ki nálad ilyen jellegű kötődés problémák. De ezt itt konkrétan senki nem fogja tudni neked megválaszolni, hogy ennek mi a pontos oka. Ehhez el kellene menned egy pszichológushoz és úgy mélyebbre tudnál ásni magadban a segítségével, hogy pontosan mi is a baj és miért van ez.


Ha el kellett folytani az érzéseid akkor valószínűleg nem is tudod igazán/nem tanultad meg hogy kell kimutatni valaki íránt. Ami szomorú, de nagyon jellemző az olyanoknál akiknek rossz volt a kapcsolata a szüleikkel.

febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzetedet!

Tényleg a legjobb verzió az lenne, ha elmennél szakemberhez, hogy feltárd a problémád gyökereit.


Hidd el, a másik véglet sem jó olyan tekintetben, hogy én meg olyan vagyok, hogy kis túlzással aki kedves velem, akkor már "barátomnak" érzem. Ezt nagyon soxor beszívtam az életben. Ezt a kritikát már többször megkaptam. :)


(Nagyon nyitott vagyok érzelmi téren is. Nekem az is szar, hogy hetero férfiként a férfi haverokat is megölelném barátilag, csak ugye a belénk nevelt társadalmi biszbaszok... 😔)

febr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pszichológiai segítséget javaslok én is.
febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű. Menj szakemberhez.
febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem hogy inkább nagyon-nagyon nagy irreális elvárásaid vannak ? Lehet olyan tökéletes embert vársz, aki csak a mesében létezik. Ezt most nem sértésként kérdezem vagy ilyesmi, csak ez is benne lehet a pakliban. Sok ilyen van, hogy az emberek évek alatt felépítenek a fejükben egy ideális embert, aztán ahhoz mérik a valóságot, így aztán soha senki nem lesz megfelelő nekik, mert nem létezik olyan tökéletes ember, akit kitaláltak.
febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem tapasztalta meg, hogy ő szerethető, a meleg, biztonságos családi légkört, akkor honnan is lenne annyi tartaléka, hogy szeretni tudjon másokat? Hiszen éppen csak a túlélésre van programozva, hogy védje magát a világgal szemben. Mert gyerekként ezt tapasztalta meg. Itt nem az elvárások nagyok, hanem súlyos érzelmi elhanyagolásban nőttél fel. Ne hibáztasd magad! Hidd el, van segítség, kérj segítséget szakembertől.
febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Passz, nekem nem voltak ilyen traumáim mégsem voltam szerelmes és szerintem nem is vagyok képes rá.
febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Felkeresek akkor mindenképp egy szakembert, hogy feltárhassuk ennek a problémának a gyökereit.
febr. 27. 11:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak akik képtelenek vagy csak nehezen, ritkán lesznek szerelmesek, éreznek egyáltalán bármilyen érzelmet.


Az előzményed miatt én a sematerápiát javasolnám. A nehezebb esetekre ez a legjobb. A többi csak időpazarlás. Viszont hosszú a várólista. Magán pszichológushoz szinte esélytelen bejutni, de a vikote-on is már közel 1 év mire sorra kerülsz.

febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!