Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért olyan biztosak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan biztosak az emberek abban, hogy megtalálták életük párját?

Figyelt kérdés

Régen az volt az értelme a házasságnak, hogy a nők bebiztosítsák magukat, hiszen ha elváltál, akkor nem volt hova menned. Ha pl. elváltál volna a 80-as években, akkor mégis hova mehettél volna, ha még a határon sem engedtek át? Ezért inkább elköteleződtél a férjed mellett.

Most már lehet utazni, megismerheted az egész világot, ha ahhoz van kedved, és minél több kultúrát ismersz meg, annál gazdagabb szellemi életet élhetsz, mint Kazincbarcikán bezárva a panelbe az egyetlen férfivel, akit valamikor 18 évesen ismertél meg.


Ha már tapasztaltál új dolgokat, és ezekkel a tapasztalatokkal kerülsz össze valakivel, aki szintén egy világlátott ember, akkor sokkal értékesebb kapcsolatotok lehet.

Ez nem fordul meg a párkapcsolatban élő emberek fejében?


2023. júl. 8. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Senkinek sincs párja.

Illúziókba menekülünk.

2023. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a pártalálás időpontjának mi köze a világlátáshoz. Akár fiatalon, akár idősebben jön össze valaki azzal, aki tartósan párja lesz, az nem akadályozza meg őket abban, hogy bármikor EGYÜTT akár turistaként, akár emigránsként külföldre menjenek. Én ismerek olyan párt, akik a huszas éveikben ismerték meg egymást, aztán pár év itthoni kapcsolat után végleg leléptek külföldre, majd újabb pár év elteltével össze is házasodtak.


S ha valaki sokáig egyedül marad és független emberként végigutazza az egész világot, akkor sem biztos, hogy mondjuk valahol külföldön egyszer csak tartós párt talál magának. Én éveket éltem külföldön, de csak olyan rövid kapcsolataim voltak, amelyek egyike sem lett komoly. De olyan ismerősöm is van, aki külföldön szerelmes lett egy helybeli srácba, aki végül összetörte a szívét és faképnél hagyta. Semmire nincs garancia, sem itthon, sem külföldön.

2023. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%
Mert kapaszkodni kell valamibe. Mert qrva ijesztő a tudat hogy valójában teljesen egyedül vagyunk a világon. Ezért az emberek nagy része az önámításba menekül.
2023. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a fokerdest nezem, a valaszom az, hogy nem vagyok benne biztos. 24 eves voltam amikor osszejottunk, most vagyok 27, par honapja hazasodtunk. A ferjem elott volt nehany kapcsolatom, volt rovid ideig tarto, volt 5 evig tarto is. Vitak vannak, hullamvolgyek vannak. De most eloszor erzem azt, hogy ebben a hazassagban tobb van, mint az elozo kapcsolataimban. Ezt a hazassagot erdemes apolni, ebben boldogabb vagyok, mint valaha, szerelmesebb vagyok, mint valaha, vele szeretnek csaladot alapitani es megoregedni.
2023. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem, annyira hülye vagyok, hogy meg sem fordult a fejemben...

Amúgy nem tudom, szeretek utazni, de nem vagyok "travel addict" mint ahogy most minden második huszon-harmincas jellemzi magát. Szerintem az is bazi unalmas aki másról sem tud beszélni, csak hogy épp hol volt, vagy hova akar még menni. Kedvenceim akik még világtérképet is rajzolnak a falukra, és matricázzák hogy hol jártak eddig. Uff.

25 évesen házasodtam (igaz nem 18 évesen ismertem meg hanem 19), voltam sok helyen addigra, meg voltak külföldi csávóim is, de magyar lett a befutó. Érdekes tapasztalatnak jók voltak, de nem lett ettől más hogy milyen férfit akarok magam mellé. És életem legjobb utazásai a férjemmel voltak. Sokkal nagyobb buli mindenhová vele menni, mint felmenőkkel vagy barátokkal volt. Várom hogy picit nagyobb legyen a gyerek, aztán mehessünk még. Idén csak Horvátország fért bele így babával, és az is nagyon jó volt első családos nyaralásnak.

Amúgy mióta van Tinder, már nem túl releváns a kérdés. Ha akarsz, akkor Kazincbarcikáról is ismerkedhetsz mexikói faszival, tök mindegy. Egyik ismerősöm így tett, aztán annyira neki sem jött be a dolog, mert kiutazott hogy együtt éljen a szerelmével. Aztán csak hazajött, most meg nevelgeti egyedül a félbarna ikreit akik szuvenírként jöttek a hasában. Hát szívás, szegény kissrácokat mindenki romának nézi, aztán így elég sokszor tapasztalják a negatív előítéleteket. Na mindegy, ez csak eszembe jutott.

Más kultúra meg érdekes lehet, de nagyon megnehezíti az együttélést. Zsánereim pl az arabok, volt is arab barátom. De hát nem véletlen nem vele házasodtam.

2023. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Semmi garancia rá, higy külföldön találok olyan férfit, akivel hasonló az ertekrendunk, humorunk, élethez való hozzáállásunk és céljaink. Ha a párommal mindegyikben egyezunk, mellette meg vonzodunk is egymáshoz, miért is kene másik part keresnem?

Utazni együtt szoktunk. Nem vagyok a híve annak, hogy jelentős kulturális háttérből származó kapcsolatot alakítsak ki. Pont azért, mert sok kultúrát ismerek behatóan.


24N

2023. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Bocs, már így is regényt írtam, de eszembe jutott még valami. Nem tudom mit értünk a "kultúra" alatt, de alapvetően a fontos dolgok nagyon kemény páncélt alkotnak az emberen. Lehet, hogy valaki elmegy mondjuk Angliába, aztán onnantól majd tejjel issza a filteres Liptont, vagy elmegy mondjuk Indiába és onnantól egy darabig eljár jógázni a sarki kondiba. De az, hogy pl milyen partnerre vágyik, milyen családmodellt képzel el, stb nem fog csak úgy megváltozni. Ezek annál azért stabilabb dolgok. Az meg, hogy felvesz valaki egyes "idegen" szokásokat, na bumm. Nem számít.
2023. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember naiv és nem túl átgondolt. A happy endet viszont szeretik, szóval szívesebben helyeznék magukat oda, mint egy válásra.

Amit észrevettem a környezetemben, hogy a "megtaláltam életem párját" emberek sosem maradtak 5 évnél tovább együtt. Általában ennek az 5 évnek a vége is már szenvedés volt nekik. Akik viszont úgy voltak, hogy na, majd kiderül, inkább maradtak tovább együtt.

2023. júl. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A tapasztalat, az emberi fejlődés, önismeret meg nem függ össze az utazással. Két egymással és magával tisztában levő ember tud jó kapcsolatot alkotni. Attól, hogy sokat utazol és sokat látsz, nem onimsereted lesz, hanem egy részletesebb képed a világról, de ennek meg inkább a beszedtemakhoz van köze, nem pedig az önismerethez és onfejleszteshez vagy érettséghez.
2023. júl. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!