Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mért hiszik azt , hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért hiszik azt , hogy a barnább bőrű akár az átlag viselkedési (normál) viselkedésű roma embertől is tartania kell a nőknek ? Arra nem gondol senki , hogy normális neveltetést kaptak és normális erkölcsök szerint élik az életük ?

Figyelt kérdés
roma, barna, viselkedés, szerelem, empátia, erkölcsi bizonyítvány

#szerelem, társadalom, elvárás, tiltott gyümölcs, réz bőrű
2022. júl. 1. 03:26
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
és mért van ferde tükör amikor cigány nőkről van szó ? Akkor mindig kedves szavak csengenek el, hogy biztos lesz akinek ő fogja elnyerni a tetszését, de amikor cigány férfiról van szó akkor csak negatív vélemények vannak többnyire. Tehát ez a feminizmus évtizede , vagy felvirágzása és ezért vannak ezek a dolgok?
2022. júl. 1. 03:43
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Férfiként én tartok a roma nőktől.
2022. júl. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
2. Mondjuk ezt megértem. Viszont ha sejtedén valakiről , hogy nem putris család meg bunozok veszik korul?
2022. júl. 1. 04:14
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Korábbi tapasztalataim miatt bennem is van némi előítélet, környezetemben kivétel nélkül agresszív romák éltek, akik verekedtek, guberaltak, nem tudtak normálisan kommunikálni. Tudom, hogy közöttük is van normális, de sokkal kisebb arányban, legtöbb úgy gondolja a segély jár nekik és a gonosz csúnya magyarok elvették mindent tőlük. Miért kockáztassak, ha más lehetőségem is van?
2022. júl. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki, mindenre a saját vagy ha az nincs akkor legközelebbi ismerősei tapasztalatai szerint reagál.

Nekem soha életemben nem volt negatív tapasztalatom romákkal, ezért én nem tartok tőlük, és mint minden más emberrel, az aktuális viselkedése alapján viszonyulok hozzá.

Viszont ha valakinek rossz tapasztalata van, mert épp egy idiótával futott össze, hát természetes, hogy fenntartással kezeli.

Ugyan az, hogy ha valakit megharap egy kutya, jó eséllyel tartani fog az idegen kutyáktól, ha valaki jól nevelt kutyákkal találkozik, akkor magabiztosan közelít meg idegen kutyákat is.

2022. júl. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Intelligens ember tisztában van vele, hogy nem a származása vagy a bőrszíne határozza meg elsősorban az embert, hanem a neveltetést és a szociális közeg amiben felnőtt.


Elég világlátott embernek gondolom magam, egyetem alatt többször volt órám és így volt szerencsém találkozni, beszélgetni, együtt dolgozni hallgatókkal számos európai országból, kínából, bangalesből, jordániából, kenyából, nigériából stb. Volt egy afrikai csoporttársam, elképesztően rendes volt. Sok fele jártam relatíve a világban, sok fajta kultúrávak találkoztam.


Nem tartom magam rasszistának. Sok esetben fehér emberek (tehát feltehetően nem romákat) is olyanok.


Ugyanakkor azért lássuk be, a cigányság is tehet róla, hogy kialakult róluk egy rossz kép.

Sokan nem akarnak dolgozni, szülik a gyerekeket egyfolytában, segélyeken élnek, a gyerekek normális nevelést nem kapnak (tudnek mesélni sztorikat, de gondolom más is), normális értékrendet nem látnak.


Sokszor inzultálnak masokat a semmiért, keresik a bajt, verekedést generálnak, belemennek, szemetelnek, koszosak, stb.


Hangsúlyozom, nyilván nem mindenki ilyen. Nekem is van roma haverom, egyik barátnőmnek a korábbi párja is roma és rendes srác.


Szóval a sztereotípiáknak sajnos van alapja. Szerintem mindenki azt kívánná bár ne lenne.

2022. júl. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%
Mert amelyik rendesnek és értelmesnek látszik, általában az is ugyanolyan agresszív, kulturálatlan vadállat, mint a legtöbb cigány. Vagy ha ő nem az, akkor a kiccsaládja az. Cigánnyal soha, semmilyen körülmények között nem szabad még barátkozni sem, nemhogy összejönni.
2022. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

Más kultúra.


Mégha szocializàlva vagy, azèrt egy család látogatásnàl is erősen fenntartásai lehetnek az embernek akár nő akár férfi.


300 év múlva térjünk rá vissza, amikor sikerült az integráció.

2022. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
"Mert amelyik rendesnek és értelmesnek látszik, általában az is ugyanolyan agresszív, kulturálatlan vadállat, mint a legtöbb cigány. " A rendes szó is egyfajta megkülönböztetés mert elvárásnak minősül mint ha minden ember rendes lenne( ilyenkor az adott személy aki rendes szót használja, magába nem látja a gerendát ,de mindenki másnak jótét léleknek kell lennie ) .. ami azért nem össze keverendő a normál társadalmilag elvárt viselkedéssel. Amíg valaki betartja a törvényeket tiszta erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkezik, nem nevezhetjük törvény szerint rossz embernek de nem is kell kiemelni , hogy na ő most a normális cigány mert ez már bőven kimeríti a megkülönböztetés burkolt rasszizmus fokát. Amikor valakinek rossz napja akkor előfordul hogy káromkodik ez minden embernél így van, ha valaki cigány és ki ejt egy b+ szót akkor megkell kövezni, ha fehér pisti ejti ki akkor még meg is tapsoljuk ,vállát veregetjük és megkérdezzük tőle " na mi a baj pisti rossz napod van? " .. Ki a jó ember ? Mert egy pap sem meri jó embernek mondani magát.
2022. júl. 1. 13:39
 10/33 A kérdező kommentje:

Mégha szocializàlva vagy, azèrt egy család látogatásnàl is erősen fenntartásai lehetnek az embernek akár nő akár férfi.



300 év múlva térjünk rá vissza, amikor sikerült az integráció."


Már akinek van családja, vannak akik teljesen megszakították már korán a rokoni szálaikat, az okosabbak azok meg sem ismerték a családi kört. Nem kell azt gondolni, hogy minden cigány ember, maffia meg pitiáner bűnözőkkel van körülvéve . Azok akiknek az ősei legalább 100 vagy több éve itt élnek ebben az országban azok mind magyarok. Kinek nem kereszteződőt a vérvonala a több száz év alatt ? Van az mikor 2 fehér szülő gyermeke sötétebb bőrű mert a nagyszülők egyikét örökölte.

2022. júl. 1. 13:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!