Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire igaz ez a mai kapcsolatokra?
Szóval. Tételezzük fel, hogy van egy lány, és egy fiú. Ès ez a kettő megismerkedik. Adottan véletlenszerű helyen. Véletlemszerűen. Tehát a hely a fiú ès a lány mind adott. (Most a nemváltókat és az LMQBT-t hagyjuk eme nagyszerű elméletből mert így is hosszú lesz) Találkoznak. Ebben a pillanatban, mikor ők ketten találkoznak a Jupiter épp teszi a dolgát, amit évmiliók óta tesz és gravitációs vonzásával eltéríti az aszterodidákat amik kicsiny lebegő bolygónkat szeretné a végpusztulásba vinni. Tehát a hely biztosított. Ők találkoznak. Itt már a vonzalom érezhető, mint nagyanyám csirke pörijének illata szombat délben. A lány szeme csillog, a fiúnak dudorodik a nadrágja. És elkezdenek beszélgetni.
Nyilván témájuk akad számtalan. És esztelenül használják is ki az időt,mit ők ketten egymással eltölthetnek. Beszélnek mindenről. Múltról, jelenről, jövőről. barátokról testvérekről családról. Kisállatokról, nagy állatokról. Az első fogszabiról, és arról hogy kit hány évesen molesztált a nagybátyja. Beszélgetésüknek se vége, se hossza. De még mimdig a véletpenszerűségek erdejében járunk szóval itt még nem érnek véget a megpróbáltatások.
A beszélgetés közben az idő kicsit lehűl és a lány vacogni kezd. A fiú ismerve a termodinamika működését.
(A termodinamika vagy magyar nevén hőtan a fizika energiaátalakulásokkal foglalkozó tudományterülete.
Egy magára hagyott termodinamikai rendszerben az intenzív állapotjelzők eloszlása homogénné válik, vagyis a rendszer egyensúlyi állapotba kerül. Az egyensúlyi állapottal a termosztatika foglalkozik. Minden pontjában ugyanakkora nyomás, hőmérséklet stb. lesz. Termodinamikai elveken (is) alapszik pl.: időjárás-előrejelzés, robbanómotorok, repülőgép-hajtóművek, hűtőszekrény, kuktafazék, kémény) Ezért lekapva pulóverét azt azonnal a lányra teríti. A lány ettől teljesen elvan ájulva, és úgy néz a fiúra mintha maga Supermen lenne (Superman egy kitalált szereplő, szuperhős a DC Comics képregényeiben. A kitalált szereplőt a kanadai rajzoló, Joe Shuster és az amerikai író, Jerry Siegel alkotta meg 1932-ben, és adta el az akkor még Detective Comics néven létező DC Comicsnak. Első megjelenése az Action Comics első számában volt 1938 júniusában. Superman a DC Comics és a képregényipar egyik legsikeresebb és legnépszerűbb kitalált szereplője lett, mely megalapozta a ma is ismert amerikai szuperhős képregények műfaját. Nemcsak a képregényekre, de a popkultúra más területeire is nagy befolyást gyakorolt) Szóval odalesz érte.
Hálából kedvesledni szeretne neki, ezért meghívja magához és elkészíti neki a kedvenc süteményét (Rákóczi túrós: A tésztához
240 g finomliszt
120 g vaj
60 g cukor
1 db tojássárgája
1 dl
tejföl
1 csomag sütőpor
1 citromból nyert citromhéj (reszelve)
A töltelékhez
500 g tehéntúró
100 g cukor (vaníliás cukor vagy vaníliaesszencia is mehet bele)
1 csomag vaníliás cukor (vagy vanília kivonat)
3 db tojás
100 g mazsola
1 ek zsemlemorzsa
2 ek sárgabaracklekvár (savanykás)
A habhoz
3 db tojásfehérje
120 g porcukor)
Miután ezt a finomságot elfogyasztották megjelent a lány exbarátja aki nem más mint egy "celeb" akit a világ csak Jack Nicholsonként ismer (Már 17 éves korában úgy döntött, hogy saját lábára áll, így Los Angelesbe költözött. Kezdetben az MGM képregényosztályán dolgozott, majd egy idő után ki akarta próbálni magát színészként. Több tévésorozatban szerepelt, majd a játékfilmek következtek. Peter Fonda és Dennis Hopper közös filmje, a Szelíd motorosok (1969) hozta meg számára a nemzetközi elismerést és első ízben jelölték Oscar-díjra.
1974-ben Roman Polański Kínai negyed című filmjében Nicholson Jake Gittist, egy cinikus magánnyomozót alakított és úgy megkedvelte a figurát, hogy több mint tizenöt évvel később szintén saját főszereplésével megrendezte a folytatást, Cinikus hekus (1990) címmel. Három Oscarján kívül még kilenc alkalommal jelölte az akadémia. Bár Nicholson soha egy iskolában nem tanulta a színészetet, mégis a legsikeresebb művésznek mondhatja magát, aki bármilyen műfajban, legyen az dráma, vígjáték vagy thriller, megállja a helyét.) Szóval itt a túrós majdnem visszafelé indult el a fiúban az izgalmak közepette. (Ha itt még valaki olvassa, akkor minden tiszteletem. Én már a jupiteres résznél abbahagytam volna)
Ezután az utcára kilépve mindhármuknak leesett az àlla, ugyanis maga Mr. Nagyláb sétált el a közeli CBA irányába (során.
A nagylábú (angolul bigfoot, sasquatch) Észak-Amerika állítólagos szörnyetege, melynek létezését lábnyomán kívül semmiféle fizikai bizonyíték nem támasztja alá.)
Persze ezek után nem sok érdekesség történne velük. Csók, házasság, gyerek stb. Talán néhány ébente egy horvát nyaralás. De mit gomdoltok. Ilyen véletlenszerű kapcsolat tud tartós lenni? Vagy a véletlenszerűsége biztosítja a véletleneszerű véget is?
Semennyire se igaz ez a mai kapcsolatokra. Jack Nicholson már nagyon öreg, nem lesz egy kamaszlánynak sem az exe.
Amúgy persze, nem a körülményeken múlik a kapcsolat tartóssága, hanem a résztvevőkön. Akár véletlenszerűen, akár szülői kerítés után találkoztak a felek, ha összeillenek és jól tudnak együttműködni, akkor a kapcsolatuk is tartós lesz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!