Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nők. Szerintetek miért terjedt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők. Szerintetek miért terjedt el a nőkkel kapcsolatban, hogy fontos nekik a pénz?

Figyelt kérdés

Már a 80-as években készült A Sebhelyesarcú című filmebem Tony Montana (Al Pachino) ezt mondja:


"Először legyen sok pénzed. És ha már megvan a pénzed, lesz hatalmad is. És ha már van hatalmad, akkor jönnek a nők."


Forrás itt: [link]


Tényleg nem provokatív módon kérdezem, de amint latjuk, már a 80-as évek Amerikájaban is ismert volt ez a gondolat.


2022. jan. 23. 18:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%

18: "a nőknek kb a 70es évek közepétől lehetett csak saját bankfiókja"


Talán egy iszlám országban, de nem Magyarországon.

2022. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
28%
#21 Nézz utána.
2022. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolnék, de untat a téma.

Csak a kérdésedben lévő hibát javítanám ki.


Az idézet azt jelenti, hogy előbb önmagadat tedd rendbe, avagy legyen hatalmad. Ehhez előbb pénz kell. És ha ez már megvan, akkor foglalkozhatsz nőkkel, mert addig úgy mond pazarlás lenne nőkre fecsérelni az időt, míg te nem vagy rendbe, NEM azért, mert pénz és vagy hatalom kell a nőkhöz.

2022. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

21-22


Magyarországon a legtöbb EMBERNEK nem volt bankfiókja sokáig (A 3 millió koldus országában vagy később Rákosi idején, amikor max a baráti csicskásoknak lehetett bármije is?), így teljesen mindegy ez a szabály. Pont a '70-es években indult be igazán a Vakarékszövetkezetek világa (lehet előtte is volt, de az akkori műsorokban, regényekben és időnként reklámokban tolták ezt nagyon + arany '70-es évek, új gazdasági mechanizmus a '60-as évek végétől - reális is, hogy akkor átnézték a régi szabályokat.


A régi világban meg amikor csak egy szűk gazdag rétegnek volt bankfiókja - teljesen mindegy szerintem mit lehetett és mit nem. A legtöbb ember szegény volt, mai szemmel felfoghatatlanul szegények, Móricz Zsigmond eleget írt a témáról, de még külföldön is ott vannak a Dickens meg Twain művei, amik szintén a szegénységről szólnak általában.


Madáchnál az a szín amikor Ádám meg Lucifer a korabeli Londonban vannak szintén.

2022. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Folyószámlája egyszerűen nem volt az embereknek, mert nem volt célszerű.

Nem létezett bankkártya, vagyis akinek pénz kellett, állhatott volna sorban a bankfiókban.

A fizetést meg készpénzben kapta mindenki és otthon tartotta.

Megtakarítási formák meg akkor is voltak, pl. takarékbetét és takaréklevél. Ezeket értelemszerűen nő és férfi is nyithatta.

Elvileg a takarékbetétet használhatta volna valaki folyószámla módjára is, de akkor havonta (többször) is sorba kellett volna állnia a fiókban, hogy pénzt tegyen be vagy vegyen ki.


1945 után biztos, hogy nem volt olyan banki szolgáltatás, amit férfi igen, de nő nem vehetett igénybe. Aki mást állít, az hazudik.

2022. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván ösztönösen keressük azt, aki mellett lehet úgy családot alapítani, hogy nem kell az éhenhalástól rettegni a babázós korszak alatt se. Hidd el, nekem is vonzó volt, hogy a párom fizetése 3-szor akkora volt mint az enyém és 2-szer akkora mint az előző páromé, aki az otthoni nyomort tudta max. biztosítani nekem, amit a szülei kódoltak belé. Ettől még az új párom egy albérleti szobát bérelt és nem volt egy autója sem. Ha szépségkirálynő lettem volna, talán ez is kevés, én akkor úgy éreztem, kaptam egy dúsgazdag psdit a 200 ezres nettójával. Az enyém 70 ezer volt.
2022. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel a pasi pénze, sosem érdekelt, pedig régebben csapáztak rám olyanok, akik jobban álltak anyagilag, mint a párom. Az exem amikor vissza akart szerezni, leírta, milyen sok pénze van, én meg ugyanúgy elküldtem a bánatba. Kettőnknek van kettő középkategóriás autója, amiken mindig van mit javítani, rengeteg pénz, albérletben élünk, és mégsem gondolom, hogy nekem csak a gazdag pasi kellene. Meg aztán nekem sincsen házam, sem jól fizető állásom, mi jogon várnám el ezt mástól. Kölyköt meg nem akarok, úgyhogy arra nem kell a pénz, csak magamra.
2022. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Több okból.


1. Egy értelmes nő VALAMENNYIRE nézi a másik anyagi helyzetét, vagy jobban mondva a munkaerőpiacon elfoglalt helyét, pénzügyi kultúráját, munkamorálját, amikor ismerkedik - főleg 25+-osan, ha a távlati cél az együttélés, házasság, gyerekvállalás. Gyereket albérletben kicsit bajos nevelni, és akármennyire tartja magát ez a negédes cukiskodás, hogy "a szeretet mindent megold" meg "ahol szeretet van, minden van"... de a gyereknek pokol lesz az élete, ha 2havonta kapcsolják ki az áramot, nincs egy normális meleg kabátja, és a padszomszédja szájából nézi ki a párizsit, ha ő meg száraz kenyeret kap otthon. Főleg hogy manapság tök oké a válás, ezért a férfiak egy része meghülyül később a házasságban, és csak azért dobbant a nő és a gyerek mellől, mert a gyerek mellett már nem ő a nr. 1, akinek a seggét körbenyalja a felesége, vagy feltűnt a színen egy feszesebb, fiatalabb libus, aztán a gyerektartást is úgy kell, bírósággal kiszedni belőlük, mert a libus tömése (pénzzel is, mással is) fontosabb lesz hirtelen, mint a saját gyerekének az élete... na, ebbe egy értelmes nő belegondol potencialitásként, és fontos lesz neki, hogy legalább a leendő férje ne húzza le az anyagi szintjüket a béka popója alá. Megmondom őszintén, én sem szívesen randiznék most, 32 évesen, olyannal, aki korban hozzám illik, itt él Bp-n, és tartósan nem képes megkeresni a minimálbért sem. Ha valaki meg többet veszíthet, neki lehet, még magasabb elvárásai lesznek.


2. Golddigger jónők, és a rájuk való kereslet. Ha már a Sebhelyesarcút nézzük... azért Tony Montana sem egy dundika lenőtt hajfestésű, rondácska arcú nőről panaszkodott, hogy pénz kell hozzá. Amilyen nőhöz tényleg brutál sok pénz kell, az az a típus, akire sok pasas ácsingózik... és sokan inkább perkálnak, mint választanának egy kevésbé nagyigényű, de kevésbé előnyös külsejű nőt. Valamit valamiért. Nem lenne ekkora kínálat golddiggerekből, ha nem lenne EKKORA kereslet rájuk.

2022. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#22: Ne írj már agyament baromságoket.
2022. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!