Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért baj, ha egy nálam 25...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha egy nálam 25 évvel idősebb embert szeretek és együtt tervezünk?

Figyelt kérdés

Röviden: a párom 25 évvel idősebb, én 41 vagyok, ő 66. Én vagyok a nő.

1 éve vagyunk együtt.

Szeretnénk együtt élni, ezért megbeszéltük, hogy én adom el az ingatlanom és arrafelé veszek, ahol ő lakik. Mivel én itt, ahol most vagyok nem igazán szeretek lakni, így ebből a szempontból is ésszerűbb.

Viszont a barátaim óva intenek, hogy ne csináljak hülyeséget, szerintük csak ki akar használni, meg mit akarok egy idézem " 66 éves vén trottytól"? Majd ápolhatom pár év múlva.

Én nem így gondolom.


Ti hogy látjátok? köszönöm előre is a véleményeket.



2021. nov. 4. 22:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Alapból azt szoktam mondani senkinek semmi köze ahhoz ki-kivel, milyen korkülönbséggel. Ne üssék bele az orrukat, felnőtt emberek vagytok, nem az ő életük.

Most viszont azt mondom... hogy a kapcsolatotokba ne is szóljanak bele, DE (!!!) olyan jogi kihatású dolgot ne csinálj ami csúnyán vissza tud ütni. Ha a pasi tényleg szeret akkor nem fog haszonélvezeti jogot követelni. Ha ahhoz mindenképpen ragaszkodik, akkor erősen elgondolkoznék rajta hogy a nagy szerelem vezérli-e... Aki szeret annak ez lényegtelen - pláne hogy te veszed, a te pénzedből.

2021. nov. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a párkapcsolatot nézem, akkor tedd, ami neked jólesik, ne érdekeljen senki és semmi. Ha neked egy 66 éves férfi kell, és jól érzed magad vele, akkor ennyi elég is.


Viszont.

Az ingatlanban nem tudom, milyen alapon akarna ő haszonélvezeti jogot szerezni. Gondolom, szerelmes lehetsz, ha ez felmerült és rábólintott, de jogászként mondom, hogy ezt az ingatlankérdést hideg fejjel és okosan oldd meg, mert csúnya vége lehet.

2021. nov. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Rábólintottál*
2021. nov. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha haszonélvezeti jogot kap akkor ki tehet a saját lakásokból.

Bele ne menj te jó ég.

2021. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Áruld már el kérlek, mi a francot szeretnél 41 évesen egy 66 éves nyugdíjas öregembertől aki haszonélvezetet akar a házadra!???

De most őszintén... mi az amit egy ilyen ember számodra nyújtani tud?

Foglald már össze kérlek!

(ez szánalmas)

2021. nov. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
Most megmondom, ha ebbe belemész, egy éven belül hajléktalan leszel. Nagyon sajnálom, de a gondolkodásod erős mentális betegségre vall. Még az óvodásomnak is több esze van mint neked.
2021. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretne haszonélvezetet a házadra, azt mondanám, semmi gond a terveitekkel, legyetek boldogok, ti tudjátok, mi fér bele.


De így a haszonélvezettel ultra gáz az egész, nem is értem, milyen alapon kérné ezt, neki nincs saját ingatlana? Ha meg van, akkor minek neki?


Így igaza van a barátaidnak.

2021. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
lassan pelusozni kell az öreget..
2021. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Szia Kérdező, én 20 évvel ezelőtt pont 25 év korküllel költöztem össze valakivel, én 40 voltam. Az első 18 évünk csodás volt, és a 19.-20. se rossz. (itt már a kor.kül. beleköpött a levesbe bizonyos szempontból.)

Szóval a korkül. ne tartson vissza a kapcsolattól. Ugyanakkor: mi az a marhaság, hogy a saját pénzedből vett új lakásodra haszonélvezeti jogot szeretne? Jól írta itt fentebb valaki, ha megvan a haszonélvezeti jog, holnap kitehet a lakásodból. Neki haláláig biztosított a lakhatása, te meg csinálj, amit akarsz, de a lakásba csak az ő engedélyével léphetsz be. Egyébként ez nálunk is így van: van egy házam, enyém a tul jog, a barátomé a haszonélvezeti jog- egy marha nagy különbség van: én a házat a barátomtól kaptam kvázi 'jegygyűrű helyett', közösen lakunk benne. Viszont mindkettőnk eredeti lakása megvan azóta is, bérbe adva, biztos anyagi háttérként és menekülő útként, ha szükséges. 20 év után is:) Jól gondold át, feláldozod-e az anyagi stabilitásod a szerelem oltárán? fErősen

2021. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Nehogy adj neki haszonélvezeti jogot.

Amúgy is mit terveztek együtt? Hogy milyen legyen a koporsója, vagy hogy melyik otthonba menjen majd? A születéskor várható élettartam 72,86 volt 2019-ben a férfiaknál. Az még kb 6 év.

2021. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!