Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért ilyen rossz a társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen rossz a társadalmi megítélésem a duci barátnőm miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Okos, intelligens, kedves, odaadó, ápolt, baba arc, porcelán bőr, pont ott kerek, ahol kell, nem aránytalanul és egészségtelenül "elfolyt" sehol. Gyakran (sőt, egyre gyakrabban) mégis úgy érzem, mintha valami gusztustalan kéjencként tekintene rám szinte mindenki körülöttem.


A barátaim hamar elfogadták a dolgot, hiszen gyorsan rájöttek, micsoda tündér - azóta szóba sem került a súlya. A család, hát jaj. Ők egy külön kategória. Mi nem vagyunk hízékonyak, ezt nyertük a genetikai lottón. Ez van. Évek óta nem bírják megemészteni a barátnőm nőiességét, mindig elkapok egy gúnyos mosolyt, egy kis susmust anyámék, testvéreim részéről - nagyszülők pedig még kendőzetlenebbül viselkednek: "aranyos, de amúgy nem akar lefogyni?", vagy épp "ugyan van mit, de mégis mit eszel rajta?". Munkahely detto, még rosszabb a helyzet. Ezt nem is akarnám tovább taglalni.


Járt már valaki közületek hasonló cipőben? Ha igen, hogyan teszitek ezt el lélekben, miként segítetek a párotoknak? Miért várja el a társadalom tőlünk, hogy státusz-szimbólum nőket tartsunk el otthon (és most nem kifejezetten a testalkatra gondolok)? Amíg világ a világ, el kell viselnünk a gúnyos tekinteteket és megjegyzéseket? Elnézést, de miért alacsonyabb rangú egy teltebb hölgy egy normál / vékony testalkatúnál?


Félreértés ne essék, nem akarok én senkinek sem megfelelni, kizárólag a saját boldogságunk a fontos - viszont a barátnőmnek olykor mégiscsak rosszul esik ez-az. Rossz látni, hogy az amúgy erre különösen érzékeny lelke, mennyire sérül ilyenkor.


Üdv, és köszi!



2021. márc. 11. 15:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A ti életetek, szeretitek egymást, akkor nincsen baj. A család előbb utóbb belenyugszik úgyis, mást nem tehetnek.


Eleve nem is értem mit nem lehet ezen elfogadni, főleg a képet látva, tényleg csini a barátnőd, úgyhogy nehéz megérteni, hogy mi bajuk van...


További sok boldogságot nektek

2021. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állj ki mellette a család és munkahelyen is. Én mindig kiálltam mellette és különösképpen meghálálta. Éreztesd vele, hogy mindenen vele vagy és ha így teszel nem is fog végig futkosni az agyán, hogy majd valamikor dobod pl a külsőségek miatt. Több nővel tapasztaltam, hogy minden oké, de fél hogy elhagyják, mert dagi, vagy bármi más. Ez ilyen női rágódás. Szóval oktasd ki őket, hogy neked ez a tökéletes nő és ő. És ha kukorékolnak is ő marad. Mellesleg ha gúnyos megjegyzést tesznek rá előtte is nyugodtan állj ki mellette. Hidd el nagyon meghálálja majd neked!

26/F

2021. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok újra!


#18 Gyanítom én is, hogy ebből a lyukból fúj a szél, a lényegen sajnos nem változtat. Egyébként jó szöveg! 😀


#19 Jogos, így valóban félreérthető. Úgy értettem, minden hölgynek megvan a nőiessége - kinek ez, kinek az. Mea culpa.


#20 Világos, csupán próbálom megfejteni, miből ered a társadalom ezen berögződése.


#21 Köszönjük szépen, aranyos vagy - neked is hasonlókat kívánok!


#22 Ezzel a részével sosincs gond. Aktuális kedvemtől függően van, hogy vehemensebben, van, hogy kevésbé állok bele a helyzetbe. Ha nem is a hála miatt, inkább amiatt, hogy érezze, mennyire gyönyörű és különleges, főleg számomra. Mégis, mint mindegyikünknek, így neki is van hiúsága. Az pedig rettentő törékeny - és sok kicsi sokra megy. Így ezzel el-libikókázhatunk egy ideig.


Köszönöm az időtöket!

2021. márc. 12. 10:01
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs, de g..i ronda az alakja.

Azt hittem hogy a segge, melle nagy, de jó alakú(arányosan nagy). Hát nagyon nem! És még a stílusa is okádék! Ilyen lábat inkább takargasson! És normális ruhában járjon! Neked sincs annyi eszed hogy ezt elmondd neki?!

2021. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
#24 A tiéd is egy vélemény, amivel nincs baj, hogy megosztottad - hisz ez az oldal erről szól. Inkább azzal, hogy ezt milyen stílusban tetted meg.
2021. márc. 28. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!