Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért ilyen rossz a társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen rossz a társadalmi megítélésem a duci barátnőm miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Okos, intelligens, kedves, odaadó, ápolt, baba arc, porcelán bőr, pont ott kerek, ahol kell, nem aránytalanul és egészségtelenül "elfolyt" sehol. Gyakran (sőt, egyre gyakrabban) mégis úgy érzem, mintha valami gusztustalan kéjencként tekintene rám szinte mindenki körülöttem.


A barátaim hamar elfogadták a dolgot, hiszen gyorsan rájöttek, micsoda tündér - azóta szóba sem került a súlya. A család, hát jaj. Ők egy külön kategória. Mi nem vagyunk hízékonyak, ezt nyertük a genetikai lottón. Ez van. Évek óta nem bírják megemészteni a barátnőm nőiességét, mindig elkapok egy gúnyos mosolyt, egy kis susmust anyámék, testvéreim részéről - nagyszülők pedig még kendőzetlenebbül viselkednek: "aranyos, de amúgy nem akar lefogyni?", vagy épp "ugyan van mit, de mégis mit eszel rajta?". Munkahely detto, még rosszabb a helyzet. Ezt nem is akarnám tovább taglalni.


Járt már valaki közületek hasonló cipőben? Ha igen, hogyan teszitek ezt el lélekben, miként segítetek a párotoknak? Miért várja el a társadalom tőlünk, hogy státusz-szimbólum nőket tartsunk el otthon (és most nem kifejezetten a testalkatra gondolok)? Amíg világ a világ, el kell viselnünk a gúnyos tekinteteket és megjegyzéseket? Elnézést, de miért alacsonyabb rangú egy teltebb hölgy egy normál / vékony testalkatúnál?


Félreértés ne essék, nem akarok én senkinek sem megfelelni, kizárólag a saját boldogságunk a fontos - viszont a barátnőmnek olykor mégiscsak rosszul esik ez-az. Rossz látni, hogy az amúgy erre különösen érzékeny lelke, mennyire sérül ilyenkor.


Üdv, és köszi!



2021. márc. 11. 15:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Mennyire duci? Nem mindegy, hogy 80 kiló vagy 130.
2021. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos ilyenek az emberek, nem tudsz vele mit kezdeni 🤷‍♂️ ne foglalkozzatok vele, az a fontos hogy szeretitek egymást és boldogok vagytok együtt.
2021. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 kb. +/- 175 cm mellé társul sacc 90 kg. Ráadásul nagyon előnyösen.


#2 Azon vagyunk, köszi!

2021. márc. 11. 16:01
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ezekkel a méretekkel, ha tényleg előnyös, akkor nagyon csini lehet 😇 #2
2021. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, az pedig nem olyan vészes. Azt megértem, ha azért aggódnának vagy szólnának meg, hogy egy súlyosan elhízott emberrel vagy együtt, aki nem figyel az egészségére, de ez azért nem az a kategória. Munkahely véleményével szerintem egyáltalán nem érdemes foglalkozni. Ha csinos a barátnőd, lehet, hogy a férfi kollégák közül páran csak irigyek. A család már nehezebb eset, de nem lehet, hogy nem a súllyal van a gond és ha vékony barátnőd lenne, abban is találnának valami kivetnivalót?
2021. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

175 mellé 90 kg? Az már azért túl van az optimális tartományon. Beírtam BMI kalkulátorba, hogy hülyeséget ne mondjak és a túlsúly teteje, az I. fokú elhízáshoz közel van. Ha nem is nádszál, - mert így szereted, meg gondolom magát - de egy kis sport, hogy mellé némi izom is legyen rajta, sokat segítene. Én sem vagyok extrém vékony ezért mondom, hogy nem feltétlen az a cél. Viszont ennek már lehet egészségügyi kockázata, ugyanis az ideális súlyon jócskán túl van. Plusz ha terhes lenne és még ráhízik.. az már főleg nem tenne neki jót.

Úgyhogy ezt nem rosszindulatból írtam, inkább csak megfontolás gyanánt.

2021. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

A nagyszüleidnek miért nem mondod meg, hogy még egy ilyen kérdés vagy célzás a barátnőd súlyával kapcsolatban és nem látnak többet téged?


Tudod ki tűrné el, hogy ilyen szinten cseszegessenek.... Nem kell nekik mindent el nézni, mert öregek. Ha 60+ év alatt nem tanultak némi illemet, akkor pont itt az ideje.

2021. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... igazából csak az idő fog titeket igazolni. X év után, már belenyugszik mindenki. A családra fel lehet készülni, ha kitapasztaljátok miket szólnak be, frappánsan vissza lehet vágni. "ugyan van mit, de mégis mit eszel rajta?". "Olyan sokminden van, hogy képtelen vagyok vele betelni" és hasonlók.


A kollégákat leszarom én is. Azok még a 20 éves házasságba is belekötnek.

2021. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De még milyen csini! 😍


[link]


Pont úgy szoktam reagálni, ahogy te írtad, utolsó! Tisztelettudóan (hiszen minden felmenőmnek nagyon sokat köszönhetek), de határozottan, némi humorral.


#6 Teszünk érte mind a ketten, hogy stagnáljunk - egyébként jó ötlet! 😉


Tehát a konklúzió: leszarom tabletta?

2021. márc. 11. 16:26
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
szar lehet ilyen korlátolt családban élni.
2021. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!