Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért ilyen rossz a társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen rossz a társadalmi megítélésem a duci barátnőm miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Okos, intelligens, kedves, odaadó, ápolt, baba arc, porcelán bőr, pont ott kerek, ahol kell, nem aránytalanul és egészségtelenül "elfolyt" sehol. Gyakran (sőt, egyre gyakrabban) mégis úgy érzem, mintha valami gusztustalan kéjencként tekintene rám szinte mindenki körülöttem.


A barátaim hamar elfogadták a dolgot, hiszen gyorsan rájöttek, micsoda tündér - azóta szóba sem került a súlya. A család, hát jaj. Ők egy külön kategória. Mi nem vagyunk hízékonyak, ezt nyertük a genetikai lottón. Ez van. Évek óta nem bírják megemészteni a barátnőm nőiességét, mindig elkapok egy gúnyos mosolyt, egy kis susmust anyámék, testvéreim részéről - nagyszülők pedig még kendőzetlenebbül viselkednek: "aranyos, de amúgy nem akar lefogyni?", vagy épp "ugyan van mit, de mégis mit eszel rajta?". Munkahely detto, még rosszabb a helyzet. Ezt nem is akarnám tovább taglalni.


Járt már valaki közületek hasonló cipőben? Ha igen, hogyan teszitek ezt el lélekben, miként segítetek a párotoknak? Miért várja el a társadalom tőlünk, hogy státusz-szimbólum nőket tartsunk el otthon (és most nem kifejezetten a testalkatra gondolok)? Amíg világ a világ, el kell viselnünk a gúnyos tekinteteket és megjegyzéseket? Elnézést, de miért alacsonyabb rangú egy teltebb hölgy egy normál / vékony testalkatúnál?


Félreértés ne essék, nem akarok én senkinek sem megfelelni, kizárólag a saját boldogságunk a fontos - viszont a barátnőmnek olykor mégiscsak rosszul esik ez-az. Rossz látni, hogy az amúgy erre különösen érzékeny lelke, mennyire sérül ilyenkor.


Üdv, és köszi!



2021. márc. 11. 15:54
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ezt dobta a gép sajnos.
2021. márc. 11. 16:49
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Hú tényleg kellemes jelenség. Amugy annyit a sztorihoz h amikor nagyon nagyon ellenzi a környezet az azt jelenti h nagyon nagyon szép pár vagytok :D
2021. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Vagy pont fordítva. A szépség és a szörnyeteg 😀



Átadom ☺️ valahogy..

2021. márc. 11. 17:52
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom azért, mert nemcsak kövér hanem magas is.A kettő együtt "kissé" trampli hatást kelt, bár a képen lévő lány nem vészes egyébként.
2021. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"nem vészes" - ám legyen.


A 175 magasnak számít? Én úgy gondoltam, hogy a 180-om az átlag alja.

2021. márc. 11. 18:18
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy amúgy, hogy nő vagy férfi. Nőben ez már magas és valóban könnyedén kelthet nagydarab hatást. Viszont ha te szereted, akkor ne törődj vele! Úgysem fognak elfogadni.
2021. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Így van, virágozzék minden virág!
2021. márc. 11. 18:30
 18/25 lizzi77 ***** válasza:
100%

Szereld le őket a saját fegyverükkel legközelebb:Tudod, Mici néni, a legtöbb embernek nem áll jól ez a görbe orr, de hozzád kifejezetten illik!

Egyébként meg, ha nem a súlya lenne a bajuk, akkor találnának más "célozgatnivalót"...és sztem egyszerűen irigyek.Minden testalkatban van valami szépség, kinek ez jön be jobban, kinek meg az.Ha őt szereted, és vele akarsz maradni, akkor meg kell tanulnotok kezelni a helyzetet.

2021. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A képen lévő lány nagydarab, husis, de nagyon jó a stílusa:)


Nem csak neked kell ilyesmit elszenvedni, akkor szoktak a tuskók beszólogatni, ha nekik nem tetszik, és hát te is tudod, hogy a husis testalkat megosztó. Ha bármi más "baja" lenne, mondjuk horgas orra, elálló fülei, lapos mellkasa, akkor is ugyanilyen beszólásokat kapnál azoktól, akik nem képesek a véleményüket maguknak megtartani.


Egyébként igen, a barátnőd magas és túlsúlyos, de szerintem is vonzó és jól öltözik. Ha másból nem, a cipőméretéből(fotón látszik) rájöhetnél, hogy alig kap megfelelő méretet, legalább 40es a lába, ami nem megszokott.


A lényeg, hogy neked tetsszen. Nem kell szó nélkül elviselned az ilyesmit, kiállhatsz a barátnődért, ha kéretlen véleményt kapsz, én biztos kiállnék érte, de azzal tisztában kell lenned, hogy nem sokan tartják szépnek/vonzónak.


Én azt mondanám, hogy "nekem pont ilyen alkat tetszik" vagy "imádom markolni a testét", "direkt ilyen lányt kerestem, nehéz találni, manapság mindenki vékony" és ha viccelődnek hozzátenném, hogy ne nyilvánítsanak kéretlen véleményt a barátnőd testéről, mert nagyon sértőnek tartod, te sem szólsz bele az ő kinézetükbe.


Egyébként nem a zsírtól lesz valaki nőies, ezt vékony nőként nagyon bántó hallani.

2021. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldogok vagytok ne foglalkozz senki véleményével... Ne mások tudják már, hogy ki kell neked!
2021. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!