Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok, mi lehet annak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, mi lehet annak az oka, ha valaki közel 40 évesen még sohasem volt szerelmes?

Figyelt kérdés
2020. szept. 14. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Én olyasmit olvastam, hogy ez visszavezethető az egészen kicsi gyerekkorra. Férfiak esetében az anyával való kötődés sérül. Nem feltétlen bántalmazó anya, lehet nagyon jó anya, aki nem tehet az élethelyzetéről, de képtelen reagálni a kicsi szükségleteire kellő odafigyeléssel. Régen divat is volt rácsukni a rémülten síró csecsemőre a szobaajtót, mert első volt a háztartás. Azt mondták, hisztizik. Egy pár hetes újszülött vagy csecsemő. Röhej. Órára szoptattak és nem akkor, amikor a baba igényelte volna. El is apadt a legtöbb anyám korabeli nő teje. Tehát a cikk arra vezette vissza, hogy amikor a kisbaba/kisgyermek hiába fordul az anyjához, az nem reagál, kialakul a bizonytalan kötődés. Gondolom ide vezethet az is, aki megígér valamit a kisgyereknek és rendszeresen nem teljesíti. Vagy szó nélkül megszökik az ovis beszoktatásról, hogy a gyerek ne sírjon és a kicsi annyira megrémül, hogy azt hiszi, elhagyta az anyja. Nagyon sok ok vezethet a bizonytalan kötődéshez, de a cikk egyértelműen az anya-fia közti kötődés zavarára, hiányára vezette vissza, hogy a fiú soha az életben nem lesz képes szerelmesnek lenni. Mert fél a kötődéstől. Sajnos a cikket nem találom, pedig már kerestem.
2020. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a választ, erre a cikkre nagyon kíváncsi lennék, ha esetleg mégis rábukkansz :)
2020. szept. 14. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

Könyv is van róla:

[link]

2020. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány kapcsolatod volt?


Lehet hogy nem tálaltad meg az igazit?

Ha volt egy- két hosszú kapcsolat amiben nem voltál szerelmes, de nem is keresgéltél ez idő alatt, akkor előfordulhat hogy elkerült a szerelem.

De azért elég ritka...

2020. szept. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És ez illik rád, az 1es?

Én egyszer voltam szerelmes, szeretem anyukám de elég sok baja volt akkortájt lehet berakott a kiságyba, kedobb bölcsibe miközben ő a másik csoporttal dolgozott.

Egy barátnom meg folyton szerelmes valakibe, neki több figyelem jutott kiskoraban elsőszülöttkent.

2020. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!