Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az normális volna, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális volna, hogy kapcsolat alatt a párján kívül másba szerelmes az ember?

Figyelt kérdés

Többször is olvastam már itt, hogy igen is előfordul, hogy egy hosszú kapcsolatban az ember beleszeret másba, de megy tovább az élet az eredeti párjával, mert azzal már megvan a kialakult közös élet, anyagi biztonság, évek, esetleg közös gyerek. A szerelem meg elmúlik.

Ez nekem rettentő életidegen. Ha másba vagyok szerelmes, nem vagyok képes a párommal lenni úgy, ahogy kéne. Főleg, ha szerelmes vagyok, akkor mélyen ismerem azt a személyt, mert valamiért csak beleszerettem... Ez már nem egy párkapcsolat jellemzője.

Ha fizikai vonzalom előfordul hosszú kapcsolat alatt máshoz, OK. Ezt nem nagyon lehet kivédeni, de akkor nem közeledek ahhoz az emberhez, hogy még bele is szeressek.

Ez nekem hosszú kapcsolat alatt sem elfogadható. Ti hogy vagytok ezzel?


2020. aug. 23. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem érzed a kettősséget az írásodban?
2020. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Mi a kettősség a kérdésben?

Én teljesen igazat adok a kérdezőnek még akkor is, ha valaki ezt gyakorolja és magától értetődő dolognak tartja. Nem az!

2020. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

2 *Ha fizikai vonzalom előfordul hosszú kapcsolat alatt máshoz, OK.


Ez.


Egyik fele elítéli, és előadja a sértettet, másik fele meg bólint a dologra-holott ugyan olyan mint az előző.

Ezt hívják kettősségnek.

2020. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvasd a kérdező "OK" szava után a következő mondatot is és máris nem OK!

Más dolog, hogy meglátok valakit és vonzónak találom (irigylem a párját, akivel van) és nagyon más, ha közelítek is feléje.

Az első verzió akaratlanul is előjön, de nincs folytatás, míg a másik verziót már akarom.

Nézetem szerint nincs kettősség a kérdésben.

2020. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene közelíteni egy másik emberhez, h beleszeressek. Tegyük fel munkatárs. 8 órát vele vagy, a munka révén a másik személyiségének és jellemének minden apró részlete felszínre kerül. Akartál beleszeretni? Nem. Akartál közeledni? Nem. És itt is megvan, h ez a szerelem nem kell, h kiderüljön (senki) számára, csak te tudod. Ez megcsalás? Nem. Van ilyen kísértés is, nem csak testi vonzalom fordul elő egy másik ember iránt, mint amire azt írtad, h természetes.
2020. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz szerelmes úgy valakibe, hogy nem is ismered, ezért nem is értek egyet 5-össel, mert kollégák között munkakapcsolat van ami azért elég távoli és nem, egyáltalán nem ismered őket. Az csakis fizikai vonzalom, fellángolás lehet csupán felszínes érzelmek ellenben azzal mikor sokmindent átélsz valakivel és úgy érzed összetartoztok.


Valóban nagyon gyakori jelenség, hogy valakiért rajongunk aki nem a párunk és bár ez nem számít megcsalásnak- az embereket nem ítéljük el a gondolataikért hanem a tetteikért- sajnos egy erős figyelmeztető jel, hogy a párkapcsolatunk nem működik.


Mindig ugyanazt a tanácsot szoktam adni az ebben a helyzetben lévőknek: először próbálják megmenteni a párkapcsolatukat és ha ez nem működik akkor gondolkozzanak a szakításon-de sose azért szakítsanak, hogy mással lehessenek mert a padlóra esésnek nagy az esélye (vagy rögtön vagy kis idő elteltével).

2020. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!