Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Azt állítom, hogy "Szerelem" ahogy azt a magyar nyelv definiálja nem létezik. A szó létrejötte vajon 19. századi nyelvújítók romantikus költői fantazmagóriájának eredménye?
Az angol nyelvben a "Love" szó például egy jelentésű és precízen csak "Szeretet"-nek fordítható magyarul mivel családtagok/rokonok is használják érzelmeik kifejezésére nem csak párkapcsolatban élők.
Az a speciális. már már spirituálisnak képzelt extra fogalom amit a magyar anyanyelvű emberek kizárolagosan csak párkapcsolati érzelmek kifejezésére használnak a "Szerelem" szóval NEM LÉTEZIK.
Az emberi párkapcsolatok valójában abszolút racionális alapon jönnek létre mindenféle meg magyarázhatatlan túlvilágról váratlanul az emberbe csapó (Ámor nyila ugye) természetfeletti érzelem nélkül.
A "Vágy" legyen az fizikai (a másik ember testére vágyom) és/vagy mentális(a másik ember személyiségére vágyom) valójában egy a fajunk evolúciója során kialakult teljesen racionális fajfentartó érzelem. Nemtől, kortól, szexuális beálittotságtól függetlenül.
Noha a heteroszexuálistól eltérő párkapcsolat biológia evoluciós szempontból haszontalannak tünhet első látásra a gyermektelenség miatt, valójában azonban bármilyen gyermektelen pár társadalmilag és az egyén túlélése szempontjából ugyan úgy racionális.
Ha a racionális vágyak szerencsésen találkoznak a felek között, akkor a lassan vagy gyorsan de előbb utóbb megtörténő szexuális aktus után a felek racionális értékelés után eldöntik, hogy továbbra is együtt maradnak-e.
Ha igen akkor a vágyak rendszeres beteljesedése által az agyban beinduló kémiai jutalmazó funkciók öröm hormonokkal(dopamin, szerotonin, oxytocin) árasztják el a neuron hálózatot ami létrehozza a párkapcsolat tagjai között pontosan ugyan azt a "szeretet" vagy ragaszkodást amit az emberek normális családi viszonyok között a közeli hozzátartozójuk felé is éreznek.
Egy hosszabb kapcsolat végi csúnya szakitás az otthagyott félnek szélsőséges esetben akár olyan mentális fájdalmat is okozhat ideiglenesen mintha egy közeli hozzátartozója meghalt volna.
De évtizedes nem szexuális alapú barátságok megszűnése valamilyen komoly vitás helyzet miatt is pontosan ugyan ezt a mentális fájdalmat indukálhatja később az egyik vagy akár mindkét félben.
A vágy szépen lassan egyéntől függően hosszútávon folyamatosan csökken bár nyilván kemény munkával és szerencsével akár évtizedekig megtartható/újra ébreszthető.
A misztikus magyar "szerelem"-et sehol sem találjuk. Az emberi faj egymás felé táplált érzelmeit tökéletesen azonos neuro kémiai folyamatok generálják.
Elképesztőnek találom, hogy a nyelvújítás óta eltelt cirka kétszáz évben a magyar nyelvészet tudományos konszenzusa ezen a szerelem szó anomáliáján egyszerüen átsiklott...
"Az a speciális, már-már spirituálisnak képzelt extra fogalom, amit a magyar anyanyelvű emberek kizárolagosan csak párkapcsolati érzelmek kifejezésére használnak a "Szerelem" szóval, NEM LÉTEZIK."
OK, lehet. Ahogy hétfejű sárkány sem létezik, mégis van rá kifejezésünk.
"Elképesztőnek találom, hogy a nyelvújítás óta eltelt cirka kétszáz évben a magyar nyelvészet tudományos konszenzusa ezen a szerelem szó anomáliáján egyszerüen átsiklott..."
Mi ebben az anomália? Min siklottak át? Mit kellett volna tenniük? És egyáltalán: mi köze ehhez a nyelvészetnek?...
Fogalmam sincs, hogy miért keverted ide, fejtsd ki, kérlek! (Vagy ha esetleg szerinted sincs hozzá semmi köze, akkor javaslom, hogy ejtsd a tárgyalandó témák közül. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!