Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom úgy, hogy a szerelem teljes mértékben csak illúzió és nem létezik jó párkapcsolat?

Figyelt kérdés

(Nem szeretném, hogy úgy írjatok véleményt, hogy nem olvassátok végig, amit mondani szeretnék. Ha valakit nem érdekel, megértem.)


Sokat csalódtam, ez tény. De úgy veszem észre, hogy MINDENKI csalódik a párjában, nem is kicsit. Nem tudok egyetlen egy párt sem felhozni, hogy ennek az ellentét tudjam mondani. Még a családomból sem.


Kapásból rá lehet vágni, hogy ''rossz körökben mozgok.'' Ez nem ilyen egyszerű. Mindkét mamám meg lett csalva már a 80-as évek előtt is, mégis a papáim mellett maradtak. Ez is csak azt mutatja, hogy régen is ugyanilyen álszentek voltak az emberek, csak nem volt sms, Facebook, sem más közösségi oldal, ahol orrba-szájba szidták volna egymást, így még lebuktatni is nehezebb volt a másikat. - Ez egy, a sok közül.


Mindkét testvéremnek sok barátja van. Folyton hallgatom, hogy kivétel nélkül mindegyiknek milyen rossz a kapcsolata. Az egyik iszik, a másik félrelép, a harmadik teljes mértékben elhanyagolja Őt, stb, stb...


Rengeteg válás van, folyton csak ezt hallani. Persze jönnek a ''nagy emberek'' ilyenkor, a nagy megmondók, hogy nekik milyen jók a párkapcsolatuk, ami 1-2 éve tart. Aha... 10-20-30, vagy akár 50 évig bírd ki a másik mellett, nem fog menni.


Három opció van:

- Elhagyod a párod, mert hatalmas problémák vannak

- Ő hagy el, mert esetleg Te vagy a nem megfelelő számára

- Tűrsz, vagy tűrtök, kibírtok, túléltek, megkeseredtek egymás mellett


Nem vagyok irigy senkire, én örül(nék)ök, ha legalább egy olyan kapcsolat létezne a világon, ami nem csak működik, hanem tényleg szeretik egymást. Nem tökéletességről beszélek, hanem Szeretetről. Még az is elmúlik. Sokszor csak az emlékek miatt, vagy a hitel miatt maradnak együtt a párok.


Sokan vannak, akik olyan szinten naivak, hogy észre sem veszik, hogy a barátjuk/nőjük mással kavar. Ilyen végletet is ismerek, ami eléggé lelomboz. Nyilván nem okoskodni akarok, de nem ismerek ellenpéldát. Az, hogy a sztárok egymást falják a képernyő előtt, az engem nem érdekel, ugyanis nem fogják szidni a másikat, pedig szerintem lenne rá 100 okuk. Úgyis elválnak a legtöbben...


Ti hogyan látjátok?


2020. júl. 25. 20:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
A szerelem nem illúzió és létezik jó párkapcsolat.
2020. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1-es, kifejtenéd?
2020. júl. 25. 20:21
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Más nevében nem beszélhetek, de mi a 11. évet tapossuk együtt, és jó a kapcsolatunk, jól érezzük magunkat benne mindketten. Nem csalódtunk egymásban, sőt, az utóbbi időben többször beszélgettünk arról, hogy szerencsésnek érezzük magunkat.
2020. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem szerelem és jó párkapcsolat is létezik. De mindkettő limitált ideig van jelen.

Ha már nem jó a kapcsolat lépni kell. Ettől függetlenül amíg jó addig az egy jó párkapcsolat.

Az életben minden véges. Nem várhatjuk el hogy pont egy ennyire összetett érzelem legyen végtelen vagy egy ennyire összetett folyamat mint a párkapcsolat működjön a végtelenségig.

Az emberek rengeteget változnak 10+ év alatt. Ennek megfelelően egy ponton túl már a két ember nem illik össze a legtöbb esetben. Ezt fel kell tudni ismerni és kilépni így helyet adva az újnak.

Ha valaki szerencsés hosszú ideig képes boldog lenni a párjával.

2020. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
42%
Pont az lenne a lényege az egésznek hogy jó legyen a párkapcsolat! Azért mert te kívülálló vagy a normális körön, még létezik a normális!
2020. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%

2 Hogy fejtsem ki? Nem nagyon lehet szavakkal kifejezni. Igen létező dolog a szerelem sokkal szebb és csodálatosabb ahogy egy ember elképzeli, és teljesen más, mint ahogy az emberek nagyon nagy többsége gondolja, mivel ők összekeverik a testi vágyat a szerelemmel. Egy szerelem 1x vagy maximum 2x kopogtat valaki ajtaján.És mint említettem: nem összekeverendő a szimpla testi vággyal. Több mint ahogy egy ember gondolja.

Kevesen tapasztalják meg, és sokan nem. Én ajándéknak tekintettem akkor mikor volt részem benne. Mind ez által nagyon nagyon nehéz is mikor el kell engedni és élete végéig emlékszik az ember rá. Lehet rájátszani, eltusolni, elhalogatni, de kitörölni soha.

2020. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Így látom én is. De én "sejtem" az okát. A saját példámból is. Önismeret, és érettség kell-ene mindkét fél részéről, h sikersztori legyen. Mivel ez egy két személyes játék, elég, ha az egyik fejletlen... Bukik az egész, bármennyire is beleteszed magad. A párkapcsolat nehezebb, mint egy üzlet, az érzelem, az ego nagyobb erő a pénznél is. Itt nem tudsz jó üzletet kötni pusztán egy célért : a pénzért. Itt nagyobb erők mozognak, olyanok, amik, ha nem vagy elég fejlett, nem ismered magad, és nem tudod, h mire kell figyelned ebből kifolyólag magad miatt (is) a másik személyiségéből/ről, akkor eleve zsákutca. Az igazi párkapcsolati boldogság ezért - véleményem szerint-, csak igazán fejlett pároknak adatik meg. Szóval 50-60 felett. 😁🙂 Ha dolgoztak magukon, meg tanultak az élet iskolájában, nem csak a pókokat lesték a falon (jobb esetben), vagy áldozatként sajnáltatták magukat (rosszabb esetben).
2020. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Mi 20 évig voltunk jól meg és sok mindenen keresztül, gyerekekkel.., aztán szerintem főleg kíváncsiságból megcsalt, aztán gyávaságból elhagyott, most két éve külön élünk, én meg még mindig szerelmes vagyok abba, aki volt, pedig bárcsak ne lennék, hisz az eszem már tudja, hogy mazochista hülyeség és talán már nem is létezik, akit szeretek. A szüleim vagy 50 éve együtt vannak, dettó mai napig szerelmesnek tűnnek, ölelgetik egymást, és állítják, hogy sosem volt köztük harmadik. Párom szüleinél viszont volt egy darabig, és az apjának "pedig" az volt az igaz szerelem, de mégis együtt maradtak az anyagiak miatt, és most hetvenesként mint barátok laknak együtt (valszeg ezt a szuper pszichés örökséget kaptam én is a nyakamba - ha előbb tudtam volna...). Szóval persze létezik szerelem.
2020. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%

Én úgy gondolom, hogy a tiszta önzetlen szerelem egyedül a tinikorban van, vagy még előtte (legalábbis az én időmben, a mostani tiniket inkább hagyjuk). Felnőtt korban már megy a helyezkedés, a játszmázás a másik érzelmeivel szórakozás, megcsalás, stb.

Szóval felnőtt korban is van "valami" de azt nem nevezném tiszta szerelemnek, nem is ugyanaz az érzés.

Amúgy meg akik olyan nagy bizonyossággal írják, hogy de-de az ő szerelmük működik, blabla... Ezt SOSEM fogják tudni, csak abból sejthetik, amit a másik fél mond! De a valódi gondolatát soha nem fogják tudni. Soha nem ismerhetik a másikat 100 %-osan. És általában az ilyen emberek esnek a legjobban pofára.

2020. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Én magam körül mindkettőre látok példát, jó és szeretetteljes kapcsolatra is és megalkuvásokkal teli, megtűrt társas kapcsolatra is. Már nem tinik vagyunk, mindenkinél 10-15+ éve tartó házasságokról beszélünk, gyerekekkel és több esetben hitellel. Van, akik belenyugodtak, hogy nekik "ezt dobta a gép", és egyszerűen élnek így, rossz kapcsolatban, mérsékelt szeretetben, inkább csak megtűrve egymást, de ugyanennyi példát látok arra is, amikor a 17 éve együtt élő pár őszintén ragaszkodik egymáshoz, ha nem is ugyanazzal a lángoló szerelemmel és szenvedéllyel, mint huszonéveik elején, de valódi érzésekkel és valóban jó kapcsolatban. Mi a férjemmel 13 éve vagyunk együtt, a mi kapcsolatunkat is jónak nevezném, nyilván az ő fejébe nem látok bele, de én tényleg szeretem őt, hűséges voltam hozzá mindig is, és a tettei, viselkedése alapján róla is ugyanezt feltételezem. Nyilván nem tudhatom, a következő 13 év mit hoz majd, de egyelőre pozitívan tudok a jövőbe tekinteni.


Meg azért azt ne felejtsük el, hogy amiket hallasz, azok lehet csak a kirívó esetek. Mármint az ember arról ritkán beszél a barátaival sörözés közben, hogy mennyire minden tökéletes náluk és mennyire szuper a házassága, mert egyrészt ez lenne a normális, másrészt meg nem akar senki sem bunkónak tűnni, vagy hát nem is tudom minek nevezzem, szóval dicsekedni, hogy neki mennyire jó. Ha viszont problémái vannak, akkor alapvető lelki igény ez a legtöbbeknél, hogy kibeszéljék a legközelebbi barátokkal legalább (ha már valamiért a párjukkal nem tudják), és megnyugvást keressenek abból, hogy hangosan kimondták a problémát. Nem is mindig akarnak/tudnak ellene tenni, ez kb mint a naplóírás esetében, egy kis ventilálás, aztán megy minden tovább, és még az is lehet, hogy ettől jobban érzi magát és összességében elégedett amúgy a kapcsolatával. Azért hogy kiragadunk egy-egy negatív elemet az életünkből még nem feltétlenül jelenti azt, hogy az egész úgy kaka, ahogy van.

2020. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!