Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek egy komoly kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy komoly kapcsolatban mennyire fontos, hogy sokat beszélgessetek, különösen mélyebb témákról?

Figyelt kérdés

Elég új még a kapcsolatom. Számomra tökéletes ez a helyzet, ami van, csak kíváncsi vagyok, hogy kívülről hogyan látják ezt mások.


Alapjáraton is vannak nyelvi nehézségek, mivel külföldi a párom, én pedig nem beszélek túl jól angolul. A nyelvtannal nincs baj, csak a szókincs és a megértés nehezek számomra. De ettől függetlenül elboldogulok, maximum visszakérdezek néha, vagy ha nagyon kell, megnézek valamit a Google fordítóban.

Ezenkívül elég introvertált típus is vagyok. Érdekes, hogy barátokkal nem, de amikor van valakim, nagyon nehéz megnyílnom a másiknak, nem szeretek igazán komolyabb kérdéseket feltenni/kifejtősebb témákat felhozni, nekem ehhez sok idő kell. Eleinte nehezebben is engedem el magamat.


A barátom pont ugyanilyen típusnak tűnik. Folyton keres, érdeklődik, ő is mesél a napjáról. Megbeszélünk sok mindent azért, munkaügyek pl, élmények, ha valami problémánk van, azt is normálisan megtudjuk beszélni.

De amikor mondjuk együtt töltjük a napot, programokat csinálunk, vagy csak otthon vagyunk, összességében keveset beszélünk, inkább az érintések dominálnak, folyton puszilgatjuk, ölelgetjük egymást, a kezemet is mindig fogja az utcán.


Vajon ez probléma lehet? Amúgy van bennünk közös, hasonló dolgokat is csinálunk, hasonló hobbik, szóval ezzel amúgy nincsen probléma.


Huszonévesek vagyunk.


2020. júl. 14. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikáció az élet bármely dolgáról roppant fontos!!! Így ismered meg a másikat a legeslegjobban: észreveszed mire, hogyan reagál, mit mond és hogyan mondja, milyen hanghordozással (mosolyogva, felindultan, sértődötten...).

Az jó, hogy gyakoriak az érintések (cirógatás, simogatás, puszi, de a beszéd sokszorosan mindenek előtt legyen!!!

Éppen ezért minél hamarább fejleszd a szókincsedet, hogy az angol egyébként is gazdag szókincsét a megfelelő árnyalatban tudd közölni a fiúval.

2020. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legfontosabb, hogy tudjatok árnyaltan, nyíltan, egyenesen kommunikálni, komoly és mély témákról is, anélkül sosem fog az egész ténylegesen elményülni. Gyúrj rá az angolodra minél hamarabb, mert ez ebben a formában max csak egy ideig működőképes.
2020. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, de arra írtam, hogy hasonló típus, hogy amikor mondjuk valami mélyebb témát szóba hoztam, érdekelte, amit mondtam, de akkor sem mondott sokkal többet, mint alapból, tehát nem fejt ki nagyon hosszabban semmit, de úgy érzékelem, ez egyáltalán nem zavarja.

Zavarni engem sem zavar, csak olyan szempontból, hogy jó lenne jobban megismerni őt, de ha magyar lenne, akkor is annyira nehéz elkezdenem ezeket, túl félénknek érzem magamat sokszor.

2020. júl. 14. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideig-óráig el lehet így lenni, de ahhoz, hogy valóban komolyra forduljon, ahhoz kellenek ezek a beszélgetések. Egyelőre még elég új a kapcsolat, senki se várja azt, hogy az első hetekben beszéljétek ezt meg, de később, ha együtt terveztek élni, akkor meg kell nyílnotok egymásnak, különben semmi értelme. Nem kell erőltetni, nem kell elsietni, de azt garantálom, hogy közös nyelv nélkül baromi nehéz lesz ezt fenntartani.
2020. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető a szellemi és lelki kapcsolat is, különben

a csak szex kapcsolatból semmi nem lesz.

2020. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!