Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A kislányok tényleg szerelmese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kislányok tényleg szerelmesek az apukájukba a kisfiúk pedig az anyukájukba?

Figyelt kérdés
Az Ödipusz- és Élektra-komplexus ezek tényleg létező dolgok? Én kisfiú koromban semmi ilyet nem éreztem. Veletek volt ilyen vagy ez is csak egy pszichológiai bullshit.
2020. ápr. 29. 13:04
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
41%

Biztos van alapja, hogy ha pl valakinek nagyon hiányzik az életéből egy apa szerep, az keresni fogja, vagy ha nagyon jóba volt faterral, akkor olyan mintát keres a párkapcsolatban is. De sokszor azt látom, ha pl apuka egy agresszív, alkesz volt, aki elnyomja a nőt, a kislány is majd nagylányként egy ilyen pronyóval fog összejönni. Bár érdekes, ez vajon azért is van-e, mert a legtöbb nő jellemtelen, a legtöbb hapsi meg egy phasz?

Nekem volt fater az életembe, de nem volt szoros a kapcsolatunk. Láttam a hibáit, így totál más embert "kerestem".

2020. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy életkori sajátosság, az egyedfejlődés része. Nem úgy szerelmes, mint te. Hanem idealizálja a szülőt. Apa a legerősebb, anya a legszebb a világon. Ismerős mondat?

Ez annak a része, hogy felfedezi a nemi identitását, hogy ő fiú/lány, anya lány, apa fiú, és igyekszik a saját nemére jellemző szerepekkel azonosulni. Ilyenkor lesz az ovis farsangon a kisfiúk felé szuperhős vagy tűzoltó, a lányok pedig királylány.

Ebben a szexualitás és a nemi vàgy egyáltalán nem játszik szerepet.


Visszafele is igaz, a szülő is "szerelmes" a gyerekébe. A pattanásos Ödönke anyuka szerint a legszebb kisfiú a környéken, és apuka szerint is a mázsás kicsi lánya a legszebb kis hercegnő.

De egészséges családban ez megmarad bizonyos keretek között, és nem kap semmilyen szerepet a testiség.

2020. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Én se voltam szerelmes az apámba, olyan szinten sem, hogy idealizáltam volna. Simán csak szerettem a szüleimet. A lányom se viselkedik így az apjával, sőt, inkább anyás. Szerintem megvan az oka, ha így viselkedik a gyerek, de nem akarok vitát gerjeszteni.
2020. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Freud tanai fontos mérföldkövet jelentenek a pszichológia tudományában, de többnyire már megcáfolták az elméleteit. Én azt gondolom, a gyerekek nem szerelmesek a szüleikbe, még ha olyat is mond pl. a kislány, hogy neki majd apu lesz a férje. Idealizálják a szülőt, olyan férjet/feleséget képzelnek el maguknak, mint az ellenkező nemű szülő, mivel ez a példa van előttük.
2020. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Megalapozza a normàt, igen idealizàljàk a mintàt az ellenkezö nemre ami ki fog hatni a pàrkapcsolataikra.


Ezt néha kedvesen tulzoan szerelemnek àllitjàk be de konkretan nwm erröl van szo.

2020. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is igen. De ezt tényleg a kisgyerekkorra, tehát a kb. 3-tól max. a 6 év közöttiekre kell érteni, amire az ember kevésbé emlékszik. És ahogy írták már, nem a vonzódásról szól, hanem a nemi szerepek kereséséről, amiben benne van az is, hogy anya lesz a feleségem, mint apának, mert őt utánzom, vele versenyzek (de egyébként minden fúj, ami lányos). Egy tini viszont már nem idealizálja a szüleit, hanem pont felnagyítva látja a hibáikat (ahogy a sajátjait is) és a kortárs példaképeket akarja követni (és ez már kiskamaszként elkezdődik, tehát van persze egy hullámzó átmeneti időszak). Ettől még létezik (az Ödipusz- és Élektra-komplexus), akiknél valami miatt megmarad vagy kimarad a "szerelem" és egy bizonyos típust keresnek, aki pótolhatja valamelyik szülőt, de az már nem élettani, más oka van.
2020. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Én a szomszédba voltam szerelmes.6-7 éves kislány voltam a szomszéd meg 40 éves. Kedveltem, sokat játszottunk, valahonnan hallottam, hogy xy szerelmes xy-ba, ezért én is elkezdtem mondogatni, hogy szerelmes vagyok a szomszédba, amire mindenki csak kacagott, én meg azt se tudtam mit beszélek.
2020. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az benne a gáz, hogy nem fejlődik semerre a pszichológia. Sokáig azt hittük, hogy a Föld lapos, de fejlődtünk. Ebben meg valamiért még mindig Freud-ot majmolja mindenki.
2020. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Velem nem volt.

Igaz, klasszikus családmodell sem volt előttem, mert apám nem élt velünk együtt soha. Nem rémlik, hogy bármelyik férfirokonomba szerelmes lettem volna...

2020. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyukám túlsúlyos volt és alkoholista, nem mondhatnám hogy szerelmes voltam bele.
2020. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!