Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 29 évesen olyat érzek, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

29 évesen olyat érzek, amit előtte soha. Egy férfi nagyon nagy hatással van rám az eszével és a jóságával, emberszeretetével. Mivel sok negatív emlékem van korábbról óvatos vagyok, de vágyom rá! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok és most munka mellett egyetemre járok külföldön! Van egy szír férfi (34), aki az első perctől szimpatikus és én is neki! Már első héten észrevette, hogy nem voltam egy előadáson, aztán mondtam neki, hogy a kislányom miatt, mert beteg volt. Hát látszott szegényen, hogy egy világ omlott benne össze! (nem akarják elhinni se a koromat, se azt hogy anya vagyok, mondjuk úgy nem gondolná az ember így elsőre). Na gondoltam, meg is értem, nem lesz ebből semmi, de aztán . Valami kémia folyamatosan van közöttünk! Viszont egyáltalán nem nyomulós (hála Istennek), de pl múltkor egy labor feladatra le kellett adni 3 grafikont meg 4 oldalnyi számolást, kértem tőle segítséget és ő másnapra megírta nekem az egészet, csak át kellett írnom! Kb (2-3 órát vesz igénybe, annak aki tudja). Mindenkivel nagyon segítőkész, mert végzett kémiatanár csak itt most gyógyszerésznek tanulunk mindketten. Viszont azt mondt, hogy másnak is segít (nehogy privilégiumnak éljem meg, viszont nem szokás egy teljes beadandót megírni más helyett és nem is kértem rá). De közben az a vibrálás mindig ott van a levegőben, de egyikőnk sem egyértelmű! Az elején hezitáltam, de már tudom, nagyon kedvelem, viszont teljeseb máshogy viszonyul hozzám, mint általában az európaiak, nagyon lassú a tempó amiben haladunk és óvatos! Felajánlotta, hogy tanulhatunk is együtt (sajnos olyan rossz kapcsolatom volt korábban, ami összerombolta az egómat és ha 99%, hogy tetszem neki, akkor is kételkedem). Van valakinek tanácsa, hogy hogy mutathatnám én is ki, hogy érdekel. Annyi még, hogy tele van az osztály muszlimmal és a nők nagyon furcsán néznek rám, ha beszélek vele, ez frusztrál, ezért mások előtt rá sem nézek! De hogy tisztább legyen a helyzet:nem az a flörtölős tipus, tisztelettel viselkedik, nem vetkőztet le nyíltan a szemével, átadja a helyét stb. ezek kelljenek jelentsenek valamit. További kérdés, mivel tudja, hogy van egy kislányom (neki nincs seni, ami szibtén szokatlan, de talán azzal magyarázható, hogy értelmiségi), ezek szerint ez sem zavarja? Köszönöm a tanácsokat előre is! 🙂

2019. okt. 26. 10:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy pár dolgot elgépeltem ,elnézést! ☺️
2019. okt. 26. 10:26
 2/15 anonim válasza:
100%

Csak tippelem, hogy nem azért óvatos, mert nem akar semmit Tőled, hanem azt nem akarja talán, hogy rossz véleményed legyen egy másik kultúráról, lehet sokat hallott az előítéletekről :D


Hívd meg viszonzásul egy sütire vagy akármire, és kérdezd meg nem zavarja-e, hogy a gyereked is ott lesz.


Ebből már elég egyértelmű dolgokat le lehet szűrni.



Neked indok, hogy a "grafikonokért" viszonzod a segítségét, Ő meg hülye lenne kihagyni ezt a "sütizést", ha akar tőled valamit.

2019. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom. Én a helyedben vigyáznék azért ezzel. Sokan jártak már úgy, hogy előtte fogalmuk se volt a muszlim vallásról, meg arról hogy egy valaki a házassági papír miatt teszi a szépet.
2019. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

"első héten észrevette, hogy nem voltam egy előadáson, aztán mondtam neki, hogy a kislányom miatt, mert beteg volt. Hát látszott szegényen, hogy egy világ omlott benne össze!"


Sok férfinak kizáró ok a gyerek. Úgy tűnik, neki is.

A kultúrájukba egyébként sem fér bele, hogy más gyerekét pátyolgassák. Sajátjuk szokott lenni (bőven), de másét ők soha nem nevelik.

2019. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

#4


"A kultúrájukba egyébként sem fér bele, hogy más gyerekét pátyolgassák. Sajátjuk szokott lenni (bőven), de másét ők soha nem nevelik."


Tortenelmi teny:


Mohamed profetanak osszesen elete soran 11 felesege volt, amibol 10 elvalt/ozvegy gyerekes no volt. A kivetel Aishah binti Abu Bakar.


Tehat ennyire nem resze a kulturajuknak :)

2019. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

#5 És a Kérdező a kiváltságokkal rendelkező Mohamed próféta alá akar aláfeküdni, vagy egy átlagjóskát akar?!


Attól, hogy te állitasz valamit, az még nem az igazság, csupán a te saját véleményed.

2019. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy azután is folytatja a közeledést,hogy tudja,van gyerekem....
2019. okt. 26. 11:33
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem fogja sem örökbe fogadni, sem sajátjaként megszeretni a lányodat. Max elfogadja, hogy van. Ha jó ember akkor jól fog bánni vele és veled is, ha nem jó ember akkor csak használni akarna. Otthon ezért ki is tagadhatják, hogy elvett feleségül egy olyan nöt akinek van egy gyereke. Hiába a prófétának voltak nevelt gyerekei, az araboknál elsősorban a családi kötelességek a fontosak és csak utána jön a vallás, mondhat akárki akármit. Ismerem az iszlám vallást és arab kultúrát kivülről-belülről, ismerem a gondolkodásukat.

Vannak akik házasodnak olyan nővel aki elvált, vagy van gyereke, de az otthoni család előtt 90%-a eltitkolja a gyerekedet. Olyan erőss megfelési kényszer van az arab férfiakon a család felé, hogy nem mindenki képes felvállalni az előéletedet. A legtöbb arab családban nem tudják elfogadni, hogy külföldi nőt vett feleségül, ráadásul nem szűz, hanem még gyereke is van. Még az arab feleségekre is féltékenyek és irigyek az arab nők (testvér, anya) és akkor jön egy külföldi nő aki "elrabolja" a kicsi fiát. Sokakat a család válaszút elé állít : vagy az anya vagy a feleség. És 99%-ban az anyát fogja választani, az az 1 % annyira ritka, mint a fehér holló. És az arab anyák ezt mindig bejátszák a fiaiknál, ez egy csúnya manipulació, de ez az ő fegyverük a feleséggel szemben. Ha pl. a lánytesók nem szeretik a feleséget, vagy csak irigyek rá, akkor is bejátszák ezt a manipulaciós trükköt.


Felejtsd el a szír pasit, az arabok amúgy is lehozzák a csillagokat az elején, de ezért hatalmas árat fogsz fizetni. Lehet okos, eszes, kedves, nagylelkű, de az életedet úgysem ez fogja meghatározni. A más kultúra és a másfajta mentalitás az elején érdekes, egzotikus, később egy börtön is lehet. Kinek mit dob ki a szerencsekerék.

Én aki átmentem ezen, egészen jó 25 éves házassággal a hátam mögött, azt mondom neked, ha van egy kis eszed most állítsd le magad. Én most jöttem rá, hogy elvakított a szerelem 25 éven át, senkire nem hallgattam, mentem a fejem után, mert szerelmes voltam elsősorban az arab kultúrába. Így teljesen másként tekintettem minden szabályra, amit az exférjem szépen lassan rábeszélt. Mert azt hittem, hogy az milyen jó, pár évvel fiatalabb voltam nálad, én is gyerekes egyedülálló voltam, mint te.

Már nem tenném, pedig nem is voltam az a típus aki csak úgy behódol, mindenért meg kellett harcoljak, ha el akart érni valamit amit én nem akartam. És nem is tudott rávenni mindenre. Mert ez lesz a sorsod, minden nőnek aki muszlimhoz megy hozzá, ez lesz a sorsa. Van akit szép szavakkal, van akit veréssel törnek be. Engem szép szavakkal próbált, de ez nem enyhíti azt a fájdalmat ahogy a végén bosszút állt rajtam, mert azt mondtam váljunk el. A bosszú az benne van a vérükben, még a legjobb arabnak is, nőkben, férfiakban egyaránt.

Ők nem azt a nézetet vallják, ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel. Ők egy egész sziklával dobnak vissza, ha netán nemet mondasz valamire. Ezek alapján döntsd el, hogy akarsz-e így élni.

És egy kis ráadás, lehet majd tőle akár 3-4 gyereked is, ha újra akar házasodni, újra FOG házasodni, vagy szeretőt fog tartani. Mert Ő megteheti, a Korán is megendedi neki.

2019. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még csak annyi kiegészítés,hogy mivel eljött Szíriából a háború miatt (5-6 éve),szerintem akik harcképes férfiak és eljöttek,esélyük sincs visszamenni...illetve most még itt végzi az egyetemet és szerintem itt tervez. (Norvégia)
2019. okt. 26. 12:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Na és miért csak a harcképes 20-40 közti férfiak jöttek el Szíriából ide? Miért nem jön ugyanannyi nő és gyerek? Hiszen a háborúnak mindegy, hogy ki milyen nemű, nem? Miért az YPJ és YPG kurd női és férfi hadsereg végzi ott is az oroszlánrészét a munkának? Érdekes, hogy nők fegyvert fognak, az életerős férfiak meg Európába jönnének. Megszervezett dolog, ugye tudod?

Erről ennyit. Legyél óvatos a muszlim férfiakkal szemben, nagy csábmesterek, aztán hoppon maradsz.

2019. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!