Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha már nyolc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha már nyolc hónapja szakítottunk, de én képtelen vagyok kiverni a fejemből?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, előttem az érettségi vizsgák... Nagyon kiborít, hogy még ennyi idő után is annyit jár a eszemben, és úgy érzem semmit nem szűnt a szerelem, amit iránta éreztem. Kicsivel több, mint két évet voltunk együtt, és októberben szakított velem. Már több, mint nyolc hónapja. Az első hetekben borzasztóan megviselt, sírtam, nem volt étvágyam, nem tudtam rendesen aludni, de akkor azzal próbáltam vigasztalni magam, hogy néhány hónap múlva rendben leszek, a vizsgákig el lesz felejtve. De nem így történt, elég jól megy a tanulás, de van, hogy közben is befurakodik a fejembe, és még mostanában is előfordul, hogy elkap a sírógörcs.

Nem tudtam elkerülni sem, mert egy településen lakunk. Így látnom kellett azt is számtalanszor, hogy milyen jól elvan azzal a lánnyal, aki miatt volt a veszekedéseink zöme, a szakítás is, aki ráadásul az exbarátnője. Elég bonyolult volt a kapcsolatunk, előttem azzal a lánnyal volt, akivel most megint összegabalyodtak, vagy fogalmam sincs mit csinálnak, csak ami keveset láttam. Azt a lányt megcsalta velem, aztán mi összejöttünk, aztán szakítás után egy héttel már látnom kellett, hogy ő milyen jól elvan, épp ezzel a lánnyal. Azt hiszem, hogy a büszkeségemet is sérti, hogy épp ezzel a lánnyal teszi? Aki a volt barátnője, és velem csalta meg? Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy akkor az egész kapcsolatunk alatt is őt sírta vissza, vagy rágondolt? Meg nem csalt, legalábbis ezt mondta utolsó beszélgetésünkkor. Nem értem azt a lányt sem, őt annó nem viselte meg a szakítás, mert láttam rajta, tehát nyilván nem szerette a volt barátomat. Akkor hogy képes megbocsátani neki? Bárhogy is, de ez egy több mint két éves félrelépés volt részéről, hogy lehet ezt elfelejteni, hogy tud bízni benne?

Nem tudom mit kéne tennem, hogy végre elfelejtsem, sok kérdés is maradt bennem, amikre valószínűleg soha nem kapok már választ. Voltam iskolapszichológusnál is már, jól esett kimondani mindent, de sokat nem segített. Összeszedtem a tőle kapott cuccokat, elraktam, hogy ne kelljen látnom, de ez sem segített semmit.

Mostmár lassan három hónapja elment külföldre, így nem kell látnom. Azt hittem majd így jobb lesz, de nem. Ráadásul három hónap múlva jön haza, szóval minden ugyanott folytatódik. Nagyon félek tőle, nem tudom elviselni, hogy őket együtt lássam nagy boldogan. Négyszer beszéltem vele szakítás óta, de egyik se személyesen volt, ő irt először, születésnapomkor. Mind a négyszer olyan felszabadultan beszélgettem vele, mint amikor együtt voltunk. Sajnos haragudni sem tudok rá.

Valaki esetleg valami jó tanácsot?



2016. jún. 15. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress egy még jobb képű pasit!
2016. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az a fajta csalódottság, amit majd az idő fog gyógyítani! Én is voltam ebben a helyzetben, csak én a sráccal 3-4 hónapot voltam együtt. Szintén egy olyan nő miatt hagyott el, akit dobott miattam, amikor a képbe kerültem... Én sem tudom azóta sem, h a nő h tudta őt "vissza fogadni", h úgy kitolt vele, de azóta már jegyesek is lettek 1 év járás után...Szóval, nagyon bele tudom magam élni a helyzetedbe! 2 éve szakítottunk mi a sráccal, azóta már van egy nagyon nagyon jó kapcsolatom, (lassan fél éve) és ugyan olyan szerelmes vagyok, mint akkor, sőt! úgy érzem, h még jobban is. Tanultam azokból a hibáimból amit elkövettem az exemnél és ezt a jelenlegi kapcsolatomban igyekszem elkerülni! :) Tudom, h ő (az exem) mindig egy gyenge pont lesz az életemben, mindig kicsit a szívembe fog ütni ha meghallom a nevét, vagy ha látok róla egy képet (mert 30 km-re lakik tőlem, így azóta nem is láttam, csak az interneten), de ha ő nem lett volna, akkor sosem tanulok az esetből: sosem tanultam volna meg értékelni a boldogságot, azt ha mellettem ébred fel a szerelmem. Azóta már ezeket az apró dolgokat nem veszem természetesnek, hanem egy áldásnak, h megélhetem! Azért vagyok talán még szerelmesebb a jelenlegi páromba!

A 2 év alatt mit értesz, h bonyolult volt? Mik történtek? Sokat veszekedtetek? Ha igen akkor min?

2016. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sokat veszekedtünk, így utólag belátom, hogy abban leginkább én voltam a hibás.. Folyton minden apróságba belekötöttem, néha már mintha élvezetet leltem volna benne, így külső szemmel visszatekintve. De akkor nem így éreztem, nem akartam ezzel eltolni magamtól, és persze azért esetek 85 %-ában okkal, jogosan tettem. Volt egy nagy veszekedés a lány miatt, augusztusban. Akkor elismerte, hogy hibázott, nehezen, s kerülgetve, de beismerte (Nem megcsalás, csak láttam őket beszélgetni, s hogy milyen jól elvannak, mi össze voltunk épp veszve, azt hittem akkor szakad meg a szívem) Aztán utána abban egyeztünk meg, hogy nem veszekedek folyton, ő pedig nem kerül félreérthető helyzetbe a lánnyal. Nekem nem sikerült betartani, vagyis ment egy ideig, de aztán úgy felgyűltek bennem a dolgok, hogy majd felrobbantam. S aztán vettem észre ilyen apróságokat, hogy nézi a lányt, s mondtam neki. De azt hangoztatta mindig, hogy őt nem érdekli a másik, és hogy engem szeret, meg hogy nem szeretett ennyire senkit, s ha szakítanánk is azt hiszem, hogy hozzá menne? És hát mégis ez történt. Nem értem miért nem tudta felfogni, hogy engem mennyire zavar az a lány, ha egyszer tudta jól, hogy a kapcsolatunk hogy kezdődött, hát ő is részese volt könyörgöm...

Továbbá, a szüleim nem tudtak a kapcsolatról. Ha tudták volna lehet nem engedték volna, ezért nem mertem kockáztatni, mert tényleg kimondhatatlanul szerettem, már mióta az eszemet tudom. Azt hittem őt ez nem zavarja, de szakítás előtt két-három hónappal egy veszekedés során kiköpte, hogy mégis. A legnagyobb probléma az volt szerintem, hogy a veszekedések zömét nem személyesen rendeztük le, és sokszor fölöslegesen makacskodtam. De máskülönben amikor együtt lehettünk, személyesen, akkor minden rendben volt, harmonikus, szuper. Nem tudom, ha sikerül valaha elengedni, vagy egyáltalán majd úgy nézni rájuk, hogy ne érezzek késztetést arra, hogy sírva elrohanjak, ha egyáltalán együtt maradnak.. Mert nehezen hiszem el, hogy működne közöttük jó kapcsolat. Annó sem ment, megcsalások voltak mindkét részről, olyan se veled-se nélküled kapcsolat. Szóval nem értem megint miért pont ő???? Talán az, hogy nálunk nem túl nagy a választék :))

A pszichológus azzal próbált biztatni, hogy higgyem el, ha valaha összeházasodnának se működne ez a kapcsolat soha normálisan..

Tudom, hogy vannak ennél sokkal rosszabb helyzetek, de láttam már olyant is, hogy 3-4 év után szakítottak, első szerelem volt, és már ugrott is az új kapcsolatba, egyáltalán nem sínylette meg a szakítást... Bezzeg!

2016. jún. 15. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolkodsz kicsi lány! Rettenetesen rosszul! Sajnos te magad kergetted a párod a lány karjaiba a folyamatos hisztizések miatt, amit elhiszek, h egy idő után nem lehet tolerálni... Te magad vallod be... A jövőben igyekezz ezen változtatni. Továbbá: Ha jól emlékszek a válaszodra, akkor írtad, h megcsaltátok egymást! Akkor tulajdonképpen milyen kapcsolatról is beszélünk?! 2 évig civakodtatok, megcsaltátok egymást?! EZ NEM SZERELEM! Szerintem neked fogalmad sincs, h ez mit jelent. Aki szereti a másikat, akkor nem bántja! Te meg élvezetből is kötekedtél... A lánnyal nyilván jól érezte magát! Te ahelyett, h megbeszélted volna vele normális hangnemben, kifordultál magadból és hisztiztél... Ezáltal a srác egyre jobban vonzódott a "normális" emberhez... Ebből inkább tanulj, h egy következő kapcsolatodban úgy alakítsd a helyzeteket, h boldogok legyetek!


Aki meg évekig együtt van valakivel majd szakít és mással összejön?! Mindenki másképp viseli és kezeli a csalódottságot! Ettől még nem biztos, h boldog is, csak mert a kapcsolat új...

2016. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértettél, ők csalták meg egymást, még régen, az ő kapcsolatuk volt se veled-se nélküled, legalábbis ahogy látszott. Én nem csaltam meg őt, soha. És ő se engem, legalábbis ezt mondta utolsó beszélgetésünkkor. És elismerem, hogy voltak értelmetlen veszekedések, de azt is írtam h esetek 85 százalékában nyomós okom volt rá, főleg amik a lánnyal kapcsolatosak voltak!
2016. jún. 15. 19:01
 6/6 A kérdező kommentje:

Üdv 6 év után!

Mostanában annyiszor álmodtam róla, hogy eszembejutott belépni ide, elolvasni, hogy miket írtam akkoriban, amikor még friss volt a seb. Remélem mindannyian jó egészségnek örvendenek.

Ők azóta együtt vannak, most terhes a csaj.😅

Külföldön vannak, itthon elég ritkán. Most jöttek egy hosszabb időre, párszor összefutottam az exemmel, mostanában kezdtem róla álmodni gyakrabban. Nem tudom mit jelenthet, nem esik most se jól látni őket, de már nem érzek szerelmet, csak fáj kicsit. Azóta nekem is kapcsolatom van, két és fél éve. Amikor szembenézek vele, valamit látok a szemében, nem tudom eldönteni mi az.. de valamiért úgy érzem, hogy azért én sem hagyom őt teljesen hidegen. Neki is vannak szép emlékei velem kapcsolatban, kell hogy legyenek.

2022. febr. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!