Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez szakítás utáni depresszió?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szakítás utáni depresszió? Normális?

Figyelt kérdés

3 hónapja szakított velem a volt barátom. Igaz, nem voltunk sokáig együtt, mégis nagyon sokat adott nekem ez a kapcsolat amíg együtt voltunk. Korábban soha nem gondoltam volna, hogy lehet valakit ennyire feltétel nélkül szeretni és vakon megbízni benne. Egyszerűen tökéletes volt vele minden. Aztán elhagyott, egyik napról a másikra, minden ok nélkül. Azóta sem kaptam választ, hogy mi volt a szakításunk oka, ha keresem nem válaszol.


Eleinte reménykedtem, hogy biztos majd meggondolja magát, majd hiányzok neki és visszajön. Aztán később beletemetkeztem a munkába, minden nap túlóráztam, egy perc szabadidőt sem hagytam magamnak, hogy gondolkodjak, de sajnos ennek az lett a vége, hogy lebetegedtem. Amíg az ágyat nyomtam, forró teával és lázcsillapítókkal, újra lett időm gondolkodni, eszembe jutott Ő, és miután fizikailag meggyógyultam, lelkileg teljesen belefeledkeztem az önsajnálatba. Nem mentem vissza dolgozni, úgy érzem nincs kedvem az emberekhez, nem tudok jó képet vágni a napi feladatokhoz. A barátaim folyamatosan szerveznek közös programokat, amire előtte 2-3 nappal azt gondolom, hogy majd elmegyek, aztán utolsó pillanatban lemondom. Ha mégis elmegyek velük valahova, akkor teljesen ki tudom kapcsolni az agyam, és tényleg jól érzem velük magam, de utána hazajövök az üres lakásba és végigsírom a nap további részét. Éjszaka nem tudok elaludni hajnal 4-5ig, másnap pedig alszom délutánig, egész nap semmit nem csinálok, max a boltig megyek le. Folyton Rá gondolok, és nem értem, hogy miért lett vége. Bő 1 hete tart ez az állapot és gyűlölöm így magam.


Jövőhéttől visszamegyek dolgozni, mert muszáj. Nem akarok így élni ahogy most, mégsem tudok rajta továbblépni. Eleinte azt gondoltam, hogy idővel jobb lesz, de csak rosszabb mert egyre kisebb a remény, hogy visszajön hozzám. De mégsem tudom feladni.


2015. dec. 19. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyanús,hogy depresszióba zuhantál,olyan szinten sajnálod magad.Velem is megesett hasonló,de én még bulizás közben is nehezen kapcsoltam ki az agyam,folyamatosan az illetőre gondoltam.Amit javasolni tudok,hogy becsüld magad annyira,hogy megadod magadnak a nyugalmat!Ezt meg csak úgy érheted el,ha lestoppolod az agyad,a gondolataidat.Ha leállítod saját magad,mikor kezdesz megzakkanni a szerelemtől.Ez így nem élet,ez nyűglődés.Ébredj fel,jobbat érdemelsz!Neked nem olyan emberre van szükséged,aki képes elhagyni,meg szó nélkül kilépni az életedből!Neked olyan kell,aki becsül.Ez,aki miatt szenvedsz,nem érdemli meg,hogy tönkremenj.Saját magadat csinálod ki,a nagy semmiért.Van értelme?Ugye,hogy nincs!
2015. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A másik része:te otthon kínlódsz,küzdesz,bőgsz,szenvedsz.Vajon szerinted ő hányszor gondol erre az egészre?Szarik rá konkrétan.Nem foglalkozik azzal,te mit érzel vagy gondolsz,ő csak éli világát.Szó nélkül le tudott lépni.Tehát semennyire sem vagy fontos számára.Ezek után egy könnyedet sem érdemli meg.
2015. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, így voltam én is! Most pár napja jöttem rá, hogy ha reggel csak egy picit erőt veszek magamon és tisztelem magam annyira, hogy nem hagyom magam az ágyban nyüglődni, hanem BÁRMIVEL lefoglalom magam..máris jobb :) és egyre csak jobban vagyok :)Lassan a régi. :)

22N

2015. dec. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanez történt velem, pontosan ugyanígy és pontosan 3 hónapja. Csak annyi a különbség, hogy fiú vagyok. Kedden vége a táppénznek de most regenerálódtam lelkileg is egy kicsit. Hát... nehéz ügy. Remélem sikerül felépülnöd :) Nem tudom hány éves vagy de nekem néha az jut eszembe, hogy amíg élek addig van remény jobbra. Az utolsó napon is. Néha nagyon magamba zuhanok de próbálok építeni, hozzá tenni a világhoz és ez leköt annyira, hogy már csak azt veszem észre, hogy este van. Mondjuk este és reggel a legrosszabb, mert akkor érzem csak igazán a magányt (gondolom ezzel nem vagyok egyedül) de ki lehet bírni. Egy ideje úgy kelek reggel hogy csinálok egy teát és egyből arra gondolok ne ma magányra :) Este meg amíg van erőm addig olvasok vagy youtube-ozom mostanában. Nem az igazi de jobb mint a semmi. Kitartás, jobb lesz majd tényleg csak ne fordulj magadba, próbálj meg kommunikálni emberekkel. Nekem is sokat segítenek a barátaim.. tegnap is elhívott moziba egyik barátom. Nagyon nem akartam elmenni de rávettem magam és nem bántam meg. Próbálj meg élni egy picit. Tudom, hogy milyen nehéz mert ugyanezt élem át de ha csak a szomszéddal beszélgetek az utcán, mér akkor is sokkal-sokkal jobban vagyok. Ilyesmi dolgok segíthetnek szerintem.
2015. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elnézést a gépelési hibák miatt, már érződik a fáradtság.
2015. dec. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik nagyon elgondolkodtató. Megfogadom a tanácsotokat, mindenképp szeretnék kimászni ebből a gödörből, tényleg szánalmas már amit csinálok úgy érzem.
2015. dec. 20. 01:09
 7/8 anonim válasza:

Én is hasonlót éltem át mint, te, csak azzal a különbséggel, hogy nálam a kapcsolat folyamán jelentkezett a depresszió. Vége is lett a kapcsolatnak. Próbáltam a munkába temetkezni, mindig arra koncentrálni amit csinálok, de folyamatosan a leányzóra gondoltam, szóval a magánéleti problémámat bevittem a munkahelyemre, aminek majdnem meglett a következménye :D. Reményt tápláltam hátha meggondolja magát, de rá kellett jönnöm, hogy nem, ő már túl lépett rajtam.

Próbáld meg elengedni, mert mást úgysem nagyon tehetsz. Azzal, hogy írsz neki csak saját magadat alázod meg. Fogd fel hogy ennek így kellett történnie, jönni fog más. Ne agyalj azon, hogy miért lett vége, mert ennek nincs már semmi jelentősége.

Ami nekem sokat segített: elkezdtem saját magammal foglalkozni. Elkezdtem magam fejleszteni lelkileg, testileg és eszmeileg. Munkaidőn kívül azt csinálom a szabadidőmben amihez kedvem van, elmegyek könyvtárba, terembe , túrázni, futni stb.

Mióta kizárólag magammal foglalkozom, egyre kevesebbet gondoltam rá. Munkámban például előléptettek, 2 hónapja meg majdnem kirúgtak. Elkezdtem a jogsit, jelentkeztem továbbá nyelvtanfolyamra.

u.i.: Ne fuss senki után! :)

2015. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális! Kinél hogy jön ki. Ezt gyászidőszaknak is szoktá hívni. Velem is ez megy, csak nálam több mint 2 hónapja!! Velem szakítottak (egyrészt az én hibám volt), de nagyon megbántam. bár eléggé ganéul érzem mai napig magam, túl kell tennem magam. 28/f. Sport, közösség, új hobbi-én ezeket javaslom
2015. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!