Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után, hogyan és merre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után, hogyan és merre?

Figyelt kérdés

Egy kicsit nehezemre esik beszélni erről... Nagyjából az a helyzet, hogy megtaláltam "életem párját". Hasonló gondolkodásmód, hasonló világnézet és hobbik. Ráadásul csak egy köpésnyire lakunk egymástól. Mégis úgy történt hogy szétmentünk. Ennek több oka is volt:


1. Mindketten a szülőknél lakunk. Az országban uralkodó jelenlegi állapotok miatt nagyon nehezen találni munkát. Ha talál is az ember, abból is nagyon nehéz megélni (nem kell részleteznem, sokan tudják, miről beszélek). Emiatt sajnos nehéz lenne az albérlet fizetése. Ha mégis összejönne, az is csak nagy nélkülözések árán lenne megvalósítható, úgy hogy esély nem lenne saját házra gyűjteni. Hitelről szó sem lehet! Úgy pedig nem lehet élni, hogy éhbérért dolgozik az ember albérletből albérletbe vándorolva!


2. Nincs teljesen önálló életünk - a család jelentősen befolyásolja ezt. Emiatt egyikünk sem tud kiteljesedni. A családi állapotok nálam borzalmasak, ezért az exem nem is nagyon akart hozzánk jönni. Az ő szülei pedig nem túl elnézőek, emiatt pedig nekem adódtak kellemetlenségeim.


3. Az exem elég önfejű és néha önző is volt. Ez azt jelenti, hogy nem mindig volt tekintettel a másik érzéseire, vagy egyszerűen nem tudta beleélni magát, hogy a másik mit érezhet és mit gondol. Ellenben én mindent igyekeztem megtenni, lenyelni és elfogadni. Míg ő elmondott mindennek, én igyekeztem tartani a számat, nehogy megbántsam. Mivel alapvetően hiányzott belőle az alázatosság, az önkritika és az empátia, ezért a személyiségének volt egy elég kiállhatatlan része.


4. A helyzet az - és itt a lényeg - hogy rajta kívül nem tudnék mást szeretni, még a hibái ellenére sem. Én egy elég hányattatott gyerekorral rendelkezem. Az életemben nem játszottak túl nagy szerepet az érzelmek. Sajnos mindig olyan környezetben éltem. Ahol nem tudtam teljesen kibontakozni. Sohasem érzetem azt hogy bárki szeretne (beleértve a családomat is) ezért nem szerettem én sem soha senkit. Emiatt befordulttá váltam és elkezdtem utálni az embereket is. Az exem hasonló élethelyzetben volt, ezért is szerettünk egymásba.


5. Az első három pontban foglaltak viszont folyamatosan mérgezték a kapcsolatunkat. Bár én mindent megtettem érte, mindig odafigyeltem rá, mindig mellette voltam mikor szüksége volt rám, mégis elhagyott (azt mondta hogy takarodjak el). Sajnos ehhez jelentős mértékben hozzájárult az ő családi háttere - valószínűleg az anyja beszélte ellenem. Viszont azt is tudom, hogy rajtam kívül nem nagyon lenne mégegy személy, aki képes lenne elviselni az ő kiállhatatlan természetét. Ez ugyanúgy igaz rám is. Nekem pedig szükségem van valakire, akit szeretni tudok és aki engem is szeret, mert az életemben amúgy nem játszanak túl nagy szerepet az érzelmek. Őt pedig ismerem, és ő is engem. Mivel mindketten hasonló gondolkodásmóddal rendelkezünk, ezért nehezen tudnék találni mégegy ennyire hozzám illő személyt.


Szeretném tudni hogy a fentieket figyelembe véve hogyan tudnám visszahódítani az exemet elkerülve közben azt, hogy a melankólia, a magány és a teljes céltalanság teljesen megmérgezze az életemet?



2015. jún. 12. 21:13
 1/5 Interferencia ***** válasza:
Először is ne mindenért másokat hibáztass, mert a leírás alapján ezt teszed.
2015. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik az egész, hogy nem voltatok egymásért hajlandóak lemondani a kényelemről. Igaz, hogy nehéz munkát találni, de ha találtok, két fizetésből nyugodtan fenn lehet tartani egy albérletet és meg lehet élni, ha nem is luxus körülmények között.


A másik: ha ennyire szaralak volt az exed, minek akarod visszahódítani? Ha így nem tudtátok egymást elviselni, hogy együtt sem laktatok, mi lesz, ha együtt laktok?

Bár nyilván nem fogtok együtt lakni, mert albérletbe nem akartok menni és ha jól fizető munkátok sincs, nem hiszem, hogy egyhamar hitel nélkül tudnátok venni egy saját lakást.

2015. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem csak őt hibáztatom. hibás vagyok én is. Nekem is megvannak a saját hibáim, amiket ráadásul mindig be is ismertem és igyekeztem őket kijavítani. Ahogy mondtam: "Nem nagyon lenne mégegy személy, aki képes lenne elviselni az ő kiállhatatlan természetét. Ez ugyanúgy igaz rám is." Ez azt jelenti, hogy nehezen találnék egy másik olyan személyt, aki képes lenne elviselni engem. Az alapvető különbség kettőnk között az, hogy én inkább alázatos vagyok, ő pedig rebellis természetű. Mégis nem nagyon lenne olyan illető, aki megfelelne mindkettőnk számára hosszabb távon (ezt csupán ő nem veszi észre a családja befolyása miatt). Ami meg az albérletet illeti; már mindketten azonos elhatározással voltunk ezzel kapcsolatban. Már éppen a bérelhető lakásokat néztük, de sajnos történt egy kis összetűzés kettőnk között. Mindennek a gátja elsősorban az ő családja, pontosabban az anyja volt. Hitetlenül gonosz és rosszindulatú, az exemet is folyamatosan gyötörte (pl. olyanokat mondott neki, hogy takarodjon el otthonról vagy dögöljön meg), ugyanakkor ellenem is hergelte, de az exem ennek ellenére jobban fűződött hozzá érzelmileg, mint hozzám. Amikor náluk voltam, igyekeztem a lehető legalázatosabban és visszafogottabban viselkedni. Azonban nem mindig voltam erre képes, hiszen szabadidőmben az exemen kívül mással sem foglalkoztam így nagyon kimerültem a végére. Ezért fordult elő, hogy nem tudtam mindig uralkodni magamon. Egy apró ballépés elég volt hozzá, hogy elküldjenek a fenébe. Pedig tudom, ha lehetőség adódott volna az együttélésre, nem történt volna így.
2015. jún. 12. 21:53
 4/5 Interferencia ***** válasza:
És mi volt ez a ballépés?
2015. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

22:13


Húsvétkor meghívtak ebédre. Volt locsolkodás, ünnepi hangulat, minden jól ment. Én is alkalomhoz illően jelentem meg. Ebéd után elkezdtem beszélgetni az exem apjával teljesen random dolgokról (mivel éjszakás volt, ezért ritkán találkoztam vele). Az első hiba az volt, hogy ráültem az exem anyjának az ágyára (ami amúgy szent és senki nem érhet hozzá). Utána az anyja elkezdte komolyan hergelni őt ellenem. A másik hiba az volt, hogy túl sokáig beszélgettem az apjával, eddig az anyjának volt elég ideje fűzni az agyát. A vége az lett hogy csak "zabálni és héderezni járok oda és takarodjak el a büdös p*csába". Én szó nélkül elmentem. Azóta nem beszéltünk egymással.

2015. jún. 12. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!