Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Párkapcsolat, melyben a párod nárcisztikus?
Grandiózus személyiség.
Mit éltetek meg vele?
Az elején körbe rajong? Nyomul? Akár kis idő múlva megkéri a kezedet? Feszegeti a határaidat szexuálisan is? Hazudik? Manipulál? Miket csinál? No felelősségvállalás, hitegetés?
Leírnátok a történeteteket, hogy ti hogyan éltétek meg?
Eleinte őrült szerelem fellángolás kikiabálja a világba is hogy szerelmes,(illetve az erkélyen az utcára), tenyerén hordoz, mindenkinek bemutat elso nap, teljesen köd boritja az agyát, veri a mellét mint egy gorilla, egész éjszaka ugy ölel mint aki utoljára lát énekelget munkába hoz visz, ha lesik vagy rámennek más nők, akkor előttük is puszulgat ölelget hagy egyék a kefét mások, leolt bárkit, nem érdekli ha bárki is rosszat mond rolam vagy széz akarnának minket szedni, a megjelenése pl munkahelyen is ha bejött hozzám, hatalmas audi+zene feldob engem a levegöbe elkap ölelget csókol felrak a motorhaztetőre, allandoan feltűnő minden, ha összevessztunk képes egy forgalmas pláza előtt két térdre ereszkedve karjait széttárva esdekelni bocsánatokért, stb
Aztán elkezd féltekenykedni. Támadni. Megütni. Lekvázni. Meg belopja ezeket is szép apránként. Aztán persze megint a sírva esdeklések meg önkontroll. Pl ha tudja hogy bekattan elborul az agya, próbálja megelőzni hogy pl hoz hozzám egy könyvet es amig tanulok olvas hogy ne kezdjen gondolkodni..amikor dühében gyakorolja az önkontrollt hogy vörös fejjel üvöltve 200 as vérnyomással ne üssön meg, azt a kínlódást ahogy saját magával küzd, visszafolytja, nézni is rossz..hogy na most vagy meghalok, vagy nem..
Na aztán a jó es balhes szakaszok eleinte váltakoznak de szépen lassan már csak az utóbbiak lesznek. Rossz után a rossz után a rossz. Ilyenkor kér meg.
Lerázni nehéz, zaklat es akkor a legingerültebb mikor elhagyják. Ez a legveszélyesebb rész hogy élve le lehessen lépni..képes szétverni bármit bárkit.
Aztán kozben keres mást es kezdi előlről mással az egészet. Aki még nem triggereli. (Csak később)
Már probálta kezelni megváltozni, nem ment, ezen nincs semmi ami segiteni tudna igy éli le az egész életét. Legalább gyereket van annyi esze hogy nem csinál.
Ellenben másik exem már inkabb gyerekkel akar felcsinalni vkit hogy az ne tudjon lelépni majd ha kiderül milyen ember. Ő nem fizikailag támad de bőven rosszabb a másik exemnél.
A dührohamos szimplán beteg de legalább nem aljas. A másik meg velejéig az és árt is.
#3
ChatGPT:
A leírásod alapján ez a személy valószínűleg borderline személyiségzavarra (BPD) és/vagy nárcisztikus személyiségzavarra (NPD) utaló vonásokat mutat, esetleg kevert személyiségzavarral vagy más pszichiátriai problémával küzdhet.
A viselkedés főbb jellemzői és lehetséges diagnózisok:
Idealizálás és hirtelen fellángolás ("őrült szerelem")
A BPD-re jellemző, hogy a kapcsolatok elején idealizálják a másikat, intenzív érzelmekkel elárasztják, majd idővel devalválják.
A nárcisztikusok is képesek ezt megtenni, de ők inkább manipulációs céllal ("love bombing").
Extrém féltékenység, birtoklási vágy, támadó magatartás
Borderline és nárcisztikus személyek is rendkívül féltékenyek lehetnek, különösen, ha úgy érzik, hogy a partnerük „elvesz tőlük” valamit vagy függetlenedni próbál.
Az impulzivitás és dühkitörések inkább borderline-hoz illenek.
Fizikai és érzelmi bántalmazás, erőszakos viselkedés
Ez lehet antiszociális vonás is (pszichopátia, szociopátia), de borderline és nárcisztikus személyek is lehetnek erőszakosak, ha kontrollt veszítenek.
A kontrollálatlan dührohamok, majd megbánás és esdeklés tipikus borderline viselkedés.
Önkontrollal való küzdelem, de sikertelen kezelés
Ha tisztában van azzal, hogy baj van, és próbálja kontrollálni, de mégis újra és újra kitör, az borderline-ra jellemzőbb, mert náluk nagyon erős az érzelmi instabilitás.
A nárcisztikusok általában nem ismerik el a hibáikat, inkább másokat okolnak.
Váltakozó ciklusok: idealizálás → bántalmazás → megbánás → ismétlődés
Ez tipikusan borderline kapcsolati dinamika, de nárcisztikusok is tudnak így manipulálni.
A borderline személyek gyakran szorongástól és elhagyatottságtól való félelemtől szenvednek, ami szélsőséges reakciókhoz vezet.
Zaklatás, agresszió az elhagyás után
A borderline és a nárcisztikus személyek egyaránt rosszul tűrik az elutasítást, de a borderline-oknál ez inkább pánikot és kétségbeesést szül, míg a nárcisztikusok bosszúból vagy a kontroll elvesztése miatt támadnak.
Újrakezdés mással, ismétlődő minta
Ez lehet nárcisztikus viselkedés (új forrás keresése) vagy borderline vonás (intenzív, de instabil kapcsolati mintázat).
Lehetséges diagnózisok:
Borderline személyiségzavar (BPD) – ha az érzelmi instabilitás, impulzivitás és szélsőséges kapcsolati dinamikák a legerősebbek.
Nárcisztikus személyiségzavar (NPD) – ha inkább a manipuláció, felsőbbrendűség érzése és mások kihasználása dominál.
Kevert személyiségzavar (BPD + NPD) – ha mindkét zavar jegyei egyértelműen jelen vannak.
Antiszociális vonások (pszichopátia/szociopátia) – ha a fizikai erőszak, agresszió, empátiahiány és mások semmibe vétele a legjellemzőbb.
Mit lehet tenni?
Ha valaki ilyen kapcsolatban van, a legfontosabb a biztonságos kilépés és a távolságtartás. Az ilyen személyekkel szemben az érzelmi elszakadás és a „no contact” gyakran az egyetlen működőképes megoldás, mert a bántalmazási ciklus folytatódik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!