Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha egy férfi a párkapcsolataiban egyáltalán nem kötődik a nőkhöz, tehát bármikor el tudja engedni őket, és egy cseppet sem viseli meg a szakítas, az jó?
Nyilván akkor jó, ha a nő már teljesen kiábrándult a pasiból.
De, ha a nőnek vannak még érzései a pasi iránt, akkor nem fáj ez a jéghideg, érzelemmentes viselkedés?
Szerintem mindenkinek vannak kötődései, a jéghidegnek tűnő embereknek is vannak fájdalmas élményei, emlékei.
Egy biztos, senki nem léphet ki a saját medréből. Az érzelmes megtanulja, hogy ne tartsa oda a nyakát még egy harapásra, a jéghideg pedig csak addig tud fájdalmat okozni amíg hagyod neki. Tehát minél előbb el kell húzni a bántalmazó közeléből, a saját érdekedben.
A jéghideg azért szerencsésebb típus annál aki odavissza ráncigál, mert az egyértelmű kidobás mindig tisztább, gyorsabban túlélhető, mint a kicsit azért szeretlek, gyere vissza századjára is alamizsnákkal operálók.
"Az ilyen embereknek valószínűleg erős kötődési problémájuk van,"
Már többször olvastam erről, de mégis mi a franc az a "kötődési probléma?"
Egyáltalán >kinek< probléma az, ha egy férfi nem kötődik? Ja, hogy a nőnek.
Kötődési problémának én azt tartom, amikor valaki kötődik 1 emberhez, holott 8 000 000 000-an élünk a Földön, szóval kifogyhatatlan a partnerek száma.
Ezek után azt mondani, hogy neki az az 1 kell... Hát inkább ezt nem kommentálom.
Ahhoz hogy erre válaszoljak, meg kell értened, hogy mi is a boldog élet titka. Erről nagyon sokat tudnék beszélni, de próbálom rövidre fogni: Több élettapasztalat, és egyébként az összes vallás azt állítja, hogy a boldogság kulcsa nem az örömök hajszolása. Ezt láthatod abból is, hogy azok az emberek a legboldogtalanabbak, akiknek mindenük meg van, míg a szegény családokat figyelve azt látod, hogy semmijük sincs, mégis boldogok. Nagy ugrással: Én arra jutottam, hogy a boldogság titka az, hogy önmagad helyett a többi embert helyezed a központba. Ezt nem csak párkapcsolatban lehet megélni (lásd pl. papok, szerzetesek), de most szorítkozzunk csak erre a változatra. Ha azért lépsz párkapcsolatba, hogy kihasználd a másikat, azzal az örömöket hajszolod, de igazán nem nyílsz meg. Ha azért vagy a kapcsolatban, mert a másikat önmagadnál is jobban szereted, és szívesen áldozod az életedet arra, hogy örömöt okozz neki (ennek nyílván vannak fokozatai, ez mondjuk már a házasság szintje), akkor képes vagy önmagadat adni falak nélkül. Normál esetben a párod is ugyanúgy érez feléd, így kölcsönösen ismeritek egymás hibáit, mégis elfogadjátok azt, és ezzel együtt szeretitek egymást. Ez a biztonságérzés, hogy valakinek valóban számítasz, és nem csak azt a képet látja, amit sugallani akarsz, hanem önmagadat, nagyobb örömet okoz, mint bármi más ezen a világon.
Vannak viszont emberek, akik mikor megnyíltak mások felé, kiszolgáltatottságban bántották őket, ami miatt nehezebben bíznak meg másokban, és nem mernek megnyílni. Nem mer kötődni a másikhoz, mert attól fél, hogy ha önmagát adná, akkor a másik elhagyná emiatt. Ez a kötődési probléma. Az ilyen kapcsolatoknak állandó része a félelem (mégha ez nem is tudatos). Nem egymás felemelése a cél, hanem önmaguk felemelése, melynek következtében igazából egymást húzzák le. Ezt tudnám még folytatni, de a lényeget remélem sikerült megértetnem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!