Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tettétek túl magatokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tettétek túl magatokat egy hosszú kapcsolat után?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ez igazából egy panaszkodás lesz lényegében, mert senkinek nem tudok erről beszélni. 3,5 évet töltöttünk együtt a volt párommal. Igazi mesébe illő szerelem. Mindketten találkoztunk egymás családjával, közös nyaralásokra mentünk, lényegében együtt laktunk. A barátaink szerették a másikat, közös programokat szerveztünk. Aztán egy éve körülbelül észrevettem, hogy nem tesz bele annyi energiát a kapcsolatba, mint régen. Minden randit én szerveztem, főztem, mostam, takarítottam, támogattam, segítettem neki a munkában. Ezt sokáig betudtam annak, hogy nagyon lefárasztja a munka és hogy máshogy segítenék neki, mint hogy támogatom mind fizikailag, mind lelkileg. Aztán egyik este összevesztünk azzal kapcsolatban, hogy néha nekem is lenne igényem arra, hogy "babusgassanak", támogassanak, mert nekem is nehéz. Átfordult az ágy másik oldalára és elkezdett telefonozni. Egy ideig csendben feküdtem, de gondoltam, oldjuk meg, beszéljünk. Odafordultam és látom, egy olyan lánnyal beszélget, akiről jeleztem felé, hogy kellemetlen nekem ahogy a lány közeledik felé. Na ott eltört nálam a mécses. És az egeszből a párom nem értett semmit.

Aztán minden ilyen után kibékültünk, beszéltünk egyet és úgy éreztem, hogy előre haladunk a nyitott kommunikációval.

De valahogy minden alkalommal feljött egy új "red flag", amikre már nem tudtam szemét hunyni. Például az, hogy nagyon szeret, de (!) fél attól, hogy kimarad valamiből, ha nem próbálkozik másokkal.

Egy szó, mint száz, néhány hónapja mondtam neki, hogy nagyon sajnálom, hogy nem tudtam neki az az ember lenni, mint aki ő volt nekem. Hiszem azt, hogy szerettem annyira, hogy a legjobbat akarjam neki és, ha ez most nem egy kapcsolat, akkor kilépek belőle, mert csak mindkettőnk dolgát megnehezíteném. És teljesen megértem, hogy az ember változik. Hogy mások az igényeink. De az ég szerelmére, miért telt 3,5 évbe, hogy rájöjjön, nem akar elköteleződni?

Néhány hete egy közös ismerőstől megtudtam, hogy 1 hónap se kellett neki a szakítás után, lefeküdt azzal a lánnyal, akiről fentebb szó volt.


Rendkívül megalázva érzem magam, és őszintén úgy érzem, hogy csak játsztottak az érzéseimmel. Tovább szeretnék lépni nagyon, de mint azt már említettem, nem azért lett vége a kapcsolatnak, mert ne szerettem volna, hanem mert tudtam, hogy sokkal jobban meg fogom bánni, ha tovább húzzuk ezt az egészet.


Ti hogyan tettétek túl magatokat egy hosszú kapcsolat után? Mennyi idő kellett, hogy újra nyissatok más felé?



#szerelem #párkapcsolat #szakítás #Érzelmi hűtlenség
jún. 24. 15:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
15 év után váltam el. Az első 2 hónap pokoli, aztán heti 2x terápia és rájöttem, hogy marha rég nem voltam valójában már szerelmes, csak azt hittem. Hasonlóan tepertem én is állandóan, mint Te (csak én vagyok a pasi) és tulajdonképpen azért volt, hogy kicsikarjak valami viszonzást a páromtól, ami sose történt meg. Emiatt nem éreztem magam szerethetőnek, ezt nyilván tudat alatt. Ez meg amiatt volt, mert gyerekkoromban feltételekhez volt kötve a szeretet. Ez volt nálam dióhéjban. Ezután rohamosan gyorsan jobban lettem és kiábrándultam a másikból. Ahogy ez a gondolat a helyére került bennem, minden más lett. Nekem így kb. fél év volt, mire azt mondtam tavaly, hogy teljesen jól vagyok. Sokan ezt nagyon gyorsnak gondolták, de már eltelt azóta egy bő év és utólag visszagondolva is azt mondom, hogy igen, jól voltam már akkor is és most is jól vagyok. Nyitottam is azóta, bár kár volt. :D De nem baj, próbálkoztam. Nem az ex miatt nem ment, hanem mert bántalmazó borderline volt a leányzó.
jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es valaszolo.

Ugyan nem en voltam a kerdezö, de köszönöm szepen amit leirtal. Nagyon sok mindenben igazad van, es realisan latod.


Hasonlo parkapcsolatban voltam en is,es ugy erzem nekem sem sikerül a tovabblepes. Neki is voltak "talonban tarott nöi" - es nyilvan gyorsan lapozott.

Sokaig kerestem magamban a hibat, mi az amit nem tettem meg, vagy tehettem volna. Vele is probaltam beszelgetni ezekröl,hogy hogyan tudjuk a kapcsolatot közösen- es egyenileg is javitani de sose kaptam valaszt. Azt mondta minden rendben, es szeret. Lebukott,hogy mas nökkel chatel. (itt nem tudta,hogy tudom meg)

Es konkretan rakerdeztem, a szemembe hazudott. Ez fajt a legjobban.

Miert nem lehet a masikkal öszintenek lenni? Nem akart megbantani? Vagy ezzel a sajat lelket könnyitette?

jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12:

Nem ismerem az exedet, de ha olyan típus amiről írtam, akkor azért hazudik mert neki az a "mindennapi betevője" hogy egyszerre több vasat tart a tűzben, így érzi magát érzelmi biztonságban. Mert kötődési zavarai vannak. Egy ember sosem elég neki, viszont kell egy fixen, de mindig kell másik két három nő akit mellette szédít, akik fényezik az egóját. Ezekhez a nőkhöz lehet "nyúlni" ha a fix barátnővel valamiért szakításra kerülne a sor. Ezt általában azok a férfiak (néha nők) csinálják akik tudják hogy jól néznek ki, könnyen teremtenek kapcsolatokat. Mindig lesik hogy ki lehetne jobb valamilyen szempontból annál akivel éppen vannak.

DE! Persze mindig vannak kivételek, nem minden pasi féreg, nemhogy valaki félreértse.

Azért hazudott a szemedbe, mert akkor te kiiktattad volna a szórakozási lehetőségét, ő meg nem érezte volna biztosítva a "háremét" aminek meg kell lennie (a hátad mögött), ahhoz hogy ő stabilnak érezze magát. És még az is lehet hogy a maga módján "szeretett", de ez egy kötődési problémás szeretet.

Ne érezd magad rosszul. Ha te nem vagy elég úgy ahogy vagy, akkor el kell engedni az illetőt. Majd észreveszi magát amikor már a huszadik nő sem lesz neki elég jó, mindig kell neki másik, és abban is fog kivetnivalót találni.

jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha hagysz elég időt magadnak könnyebb kicsit távolabbról szemlélni a régi kapcsolatot, az ex személyiségét. Tényleg olyan jó volt e vagy csak a jóra akarsz emlékezni miközben benne nem érezted magad olyan csodálatosan. Vagy nem őt esetleg egy vele járó életet, ábrándot nehéz elengedni.

Nem azt mondom utált meg egyszerűen azt kell elfogadni valami miatt nem ment ez s elengedni a mi lett volna ha dolgokat.

jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!