Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után, miután munkából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után, miután munkából hazaértem, ex barátnőm hagyott egy kis " ajándékot ". Nagyon sok értéktárgyat megrongált a lakásban, és magában a házban is kárt tett. Feljelentést tehetek ellene, hogy a kárt megtérítse?

Figyelt kérdés

Saját családi ház. 2 évig voltunk együtt. Abból 1 évet lakott nálam. A házhoz, és ami benne vannak tárgyak egy turmixgépen kívül semmit nem tett hozzá. Számlákat, kaját mind én fizettem, de ez igazából nem lényeg. Nagyon nem működött már a kapcsolat, ezért kértem, hogyha munkából hazaérek addigra cuccoljon el, és ami nem megy, azt ne erőltessük. Ami az övé azt vigye nyugodtan. Mire hazaértem ő el is cuccolt, de a fürdőben betörte a tükröt, TVt leborította, hangprojektor kábelét elvágta, összes növényt, virágot kiborított a földre, szőnyegre, ketchappal összekente az ablakokat, falat, laminált padlót összecsikargatta, konyhában 2 csempét felvert és még sorolhatnám milyen felfoghatatlan dolgokat csinált.. Ha én ezeket mind lefotózom, és feljelentés teszek.. Van rá esély, hogy ezt a kárt amit tett a bíróság kötelezze megtéríteni?

Próbáltam beszélni vele, hogy ez mégis micsoda.. Mondta gúnyosan, hogy " ajándék " és rámnyomta a telefont.


2023. szept. 17. 23:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Előzmény?
2023. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez bűncselekmény, és a kártérítés meg polgári ügy.

Mindkettőbe belevághatsz, ha úgy gondolod.

A rongálást azt nem neked kell végigvinni, mert z ügyész viszi végig az államot képviselve. Neked csak a rendőrséget kell kihívni, meg majd aláírni a feljelentést, és esetleg tanúnak behívnak majd a tárgyalásra. Más dolgod azzal nincs.

Legjobb, ha megvan a büntetőjogí bírósági ítélet, mert utána már nem kell a polgári perben bizonyítanod, hogy kárt okozott.

Ellenkező esetben nálad van a bizonyítási teher, és az elég melós, idegőrlő, és sokba is kerül, és ki tudja, megtérül-e majd végül.

Azt nem tudom, ezt a kártérítési részt lehet-e a büntetőjogi perhez csatolni nálunk.

2023. szept. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
De hogy bizonyítja, hogy a nő csinálta?
2023. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

"Ha én ezeket mind lefotózom, és feljelentés teszek.."

Az a biztosítónak elég, ha elismernek egy ilyet káreseménynek, de ezt nem ismerik el, ha nem volt külön biztosítva, pl. airbnb miatt.


A rendőrég az helyszínelni fog, nem elegek a fotóid.

2023. szept. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
4%

A bíró egy elnőiesedett szakma :S Csak mondom...


Azért egy próbát megér.

2023. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
23%

Ok elmondom mit csináltam mikor nálam is volt egy ilyen nyírségi szegénységből felköltöztetett lány lakni pár évig, párkapcsolatot színlelve.

Megkértem pakoljon el menjen ahova akar.

Kis kárt csinált a házban.Tudtam hova megy, volt egy kocsija.

Esti műszakra ment melózni.Előtte a kocsi összes kilincsét pillanatragasztóval bekentem, olyan volt a mint a beton,aztán kutyavégbélváladékot,vagyis nutellát kentem mindegyik ajtó kilincsre.

Kicsit távolabb álltam és videóztam egy autó mögül.

9 óra nyílik az ajtó a lakásból jön le megy a kocsihoz.

Első ajtónál megfogja a kilincst kicsit megcsúszik a keze a nutellától még azzal nem is törődik elkezdi rángatni nem nyílik, látom ideges,átmegy a másik oldalra szintén rángatja a kilincst nem nyílik.majd hátul is.majd megérzi hogy valami szag is van megszagolja a kezét majd elhányta magát, öklendezett össze vissza.

Ment ez még egy darabig.

Másnap elküldtem neki üzenetben a videót, de le is tiltottam egyből utána hogy ne tudjon reagálni.

Egy levél várt a postaládámban pár nap múlva csak gumikesztyűben mertem kinyitni.Röviden ez volt benne, szép volt így még egy pasi sem szívatta meg, egy napig áztatta a kezét míg a nutellaszag kijött belőle.

Igazából nem volt mérges de utána 15 soron keresztül azt sorolta hogy velem meg a muterral mit csinálna ha nem kapna érte semmit.

Szóval ennyi.

2023. szept. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Mi értelme volt a pillanatragasztónak?
2023. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Ez fontos??

Lényeg annyi, hogy amíg nem lakott nálam tök jól elvoltunk. Amikor ideköltözött ő azelőtt nem sokkal számolt le a munkahelyén. De ez igazából nem is érdekelt, mert szerencsére jól keresek, szóval egy fizuból is kényelmesen elvoltunk. Munkát keresett. Azt sem tettem neki szóvá, hogy amikor hazaértem 6-7 körül munkából nekem kellett nekiállni még kaját csinálni, mert ő nem volt rá képes. Ami igazából nem is baj.. Mert amikor egyedül laktam is magam csináltam meg ezeket .. De amilyen tiszteletlenül beszélt.. Hogy neki ez nem ízlik.. Ne ez legyen már.. Nagyon lusta volt.. flegmázott.. bunkózott.. semmi nem volt jó neki.. komoly és érett lánynak tűnt. De amikor odaköltözött mintha valami tini kislányt fogadtam volna örökbe.. Barátnői se zavartak amikor ott voltak.. De amikor hagytak egy kiló mosatlant maguk után.. meg pizzásdobozokat.. de nekem egy szeletet b*sztak hagyni, azért szerintem elég gáz.. Aztán én nekiálltam valami vacsit csinálni, hogy legyen kaja.. Jött, hogy mi ez a sz*r, amikor két pofára ette.. És még sorolhatnám milyen dolgok miatt sokaltam be tőle és mondtam, hogy ezt már nem bírom tovább.. Én 31 vagyok és nem rég töltötte be a 28at.. Igazából az zavart, hogy semmit nem tett hozzá, hogy működjön a kapcsolatunk.. Az én próbálkozásaim pedig mindig lehurrogta.. lefikázta.. elegem lett. Röviden ennyi

2023. szept. 18. 00:13
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
8. O.M.G.! Egy percig sem bírnék egy légtérben lenni ilyen nővel. Figyelni kell az intő jelekre és azonnal lépni!
2023. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%
Te választottad.
2023. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!