Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell egy 5 évessel...

Hogyan kell egy 5 évessel megértetni, hogy megrongált egy használati tárgyat és ilyet nem csinálunk?

Figyelt kérdés

Csak nevetgélt, hogy bocsi, majd veszel másikat és legyintett. Nem láttam rajta hogy megértette a súlyát. Nem drága dolog, egy sporteszközöm, elvágta a gumikötelet.

Nem tudom, hogy jól kezeltem-e, ezért kérdezem hogy ti ilyenkor mit tesztek.

Amúgy tudnia kéne, mert beszélgetünk vele erről, hogy mi a helyes egy hasonló esetben, mármint ha más játékát, dolgát elrontja.


2022. júl. 31. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém is ilyen épp. Kedves, eleven gyerek, de hihetetlenül ugrik bugri és egy pillanatra sem áll le elgondolkodni ha beszélgetünk. Sőt, beszélgetés közben is pörög, látom hogy nem figyel.

Én mondom és mondom. Néha viszont hallom az elhangzottakat napok múlva, szóval figyel. De igazán nem foglalkozik az információval.

Én jelenleg csak remélem hogy beérik a szavak és célba ér. Addig is sok sok vita.

Ja és amíg a saját dolgán nem tapasztalja a kárt, addig szerintem észre sem veszi a szituációt.


(Neveld meg a gyereked kommentek érkezhetnek nekem 1..2...3..!)

2022. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azt mondtam neki hogy a matricás füzetét ha elvágom az neki hogy esne.

Nem ezzel nyitottam, már próbáltam beszélni vele, de azután is lazán kezelte. Ekkor persze elkezdett zokogni, hogy jaj csak ezt neee.

2022. júl. 31. 21:29
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 1es.

Nem vita indítást azeretnék és remélem kultúrált válaszok jönnek ill nem lesznek lepontozások.

2022. júl. 31. 21:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan ezt tudod tenni, az ő nyelvén elmondod neki, miért nem helyes amit tett.

Még ennél is fontosabb az első reakciód: ha nevetgélsz, mosolyogsz rajta, mert cuki, azt fogja gondolni, jót csinált.

2022. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem kezelted rosszul. Nem vagyok szakértő, de én valahogy beleszőttem volna a magyarázatba, hogy ez nem ìgy működik, hogy tönkretesz valamit, és nem baj, veszünk újat.


Lehet elkellene kezdeni neki kis zsebpénzt adni ha valami ügyeset és nehezet csinál, esetleg extra házimunkát csinál (az ő szintjén persze) és abból vehet játékot magának. Ha eltöri, akkor újra "dolgoznia" kell hogy telljen rá.


De mondom nem vagyok expert, még kisebb az egyszem gyerekem. Majd megmondom pár év múlva bevált-e ez az ötlet.

2022. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi


Zsebpénzt már próbáltam de még kicsi hozzá, még nincs pénz fogalma. Azt érti hogy dolgozunk és azért pénzt kapunk, amin veszünk dolgokat , de a mennyiségi érték helyett a tetszetőség szerint rendezgeti. :)

2022. júl. 31. 21:55
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Akkor csak meséld el neki, hogy milyen sokat dolgoztok, hogy dolgaitok lehessenek. Pl egy xy drága játékért neked mennyi mindent meg kell tenni. Valahogy ezekről beszélgetnék, fel fel hoznám, hátha egyszer megragad. Kitartást!
2022. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Én is olyasmiket mondok ilyenkor (5 évesem van), hogy ez sok pénzbe került, és a pénz nem csak úgy van, azért dolgozni kell. Elvileg tudja, de mivel még a zsebpénzhez kicsi, nem érti.

Ezt nem is várom tőle. Szerintem egész jól kezeled.

2022. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiam ugyan még csak 3 éves, de ugyanez van nálunk is. Elront valamit, próbálom neki elmagyarázni, hogy ilyet nem szabad, meg mi a következménye, de mintha nem értené meg.

Nem viccelődöm el, komolyan mondom. Nem tudom mikortól várható el, hogy megértse ezeket a dolgokat 🤷‍♀️

2022. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szóval inkább az a kérdés, hogy helyes volt e olyan példát felhoznom, amin zokogott. Tudtam, ha ezt mondom akkor sírni fog.

De azt is tudtam, hogy amúgy ez egy jó szemléltető ahhoz hogy megértse. Viszont ez az esti hosszú sírás talán nagyobb volumenű volt, mint amennyit ér az a cucc. Emiatt van bennem rossz érzés

2022. júl. 31. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!