Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a jó viselkedés ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó viselkedés ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Szakítottunk párommal, de teljesen békésem zártuk le, és megbeszéltük hogy jóban maradunk addig amíg nyilván nem jön valakinek egy új személy az életébe. Egyikünk sem szeretné már helyrehozni a dolgot, még is furcsának érzem ezt az egészet, hogy úgy teszünk mintha egymás barátai lennénk. Ez normális? Vagy érdemes lenne teljesen ignorálni egymást? Nem okoz fájdalmat hogy tartjuk a kapcsolatot, csak még is olyam szokatlan ez, eddigi szakításaimnál nem kerestük egymást utána.

2023. márc. 4. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból az jön le, hogy neked annyira nem kellemes ez a helyzet, amiben vagytok. Ne félj ezt kimondani, zárd le a dolgot, ha úgy érzed helyesnek. Nem lesztek kevesebbek, ha sosem keresitek egymást a jövőben, szóval azt tedd, amit jónak/kényelmesnek érzel.
2023. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem az a fura, amikor az ember egyik pillanatról a másikra kizárja az életéből azt a személyt, aki egykor a legfontosabb volt. Persze mindjárt jön valaki, aki jól megasztmondja, hogy ezt márpedig így kell, de TÉNYLEG vannak emberek (a jelek szerint te is, kérdező), akik képesek higgadtan és kulturáltan szakítani. Ilyenkor szerintem nem gáz kapcsolatban maradni.


Természetesen, ha az egyik félnek ez mégsem felel meg, akkor szíve-joga változtatni, de alapvetően nem egy rossz elgondolás.

2023. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2.


Én megértem azokat akik így "együtt maradnak, mint barátok", de a dolog értelmét nem látom. Érzelmileg zavaró, a helyzeteket komplikáltabbá tevő, céltalan emberi kapcsolat. Legalábbis számomra annak hat.

2023. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3

Erre vonatkozik az a megjegyzésem, hogy ha egyik félnek nem komfortos a dolog, akkor természetesen nincs azzal probléma, ha részéről teljesen lezárja a kapcsolatot. Értelemszerűen mindenki a saját lelki egyensúlyát tartja szem előtt, és nincs ezzel semmi baj...


De számomra az nagyságrandekkel felkavaróbb, amikor valaki egyik napról a másikra teljesen kizár az életéből - vagy fordítva. Számomra az az elviselhetetlenül nyomasztó, amikor még csak nem is tudunk egymásról azzal a személlyel, akivel egykor egy szoros közösséget alkottunk.

2023. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy az inkább rosszabb ha egyik napról a másikra teljesen megszakad a kapcsolat. Ettől függetlenül mint írtam nem kellemetlen, csak furcsa ez a szituáció számomra, mert még nem volt ilyenben részem, és inkább attól fèlek hogy a másiknak ez teher, és így nehezebb a tényleges lezárás. De lehet hogy rosszul gondolom.
2023. márc. 4. 12:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy mit jelent a "kapcsolatban maradás". Mert nyilván, ha ötpercenként írtok egymásnak, meg hetente többször találkoztok, akkor ez enm fogja elősegíteni a továbblépést. Egy random, távoli-baráti nexus viszont nem gondolom, hogy visszavet ebben.
2023. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!