Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy engedjem el, ha még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy engedjem el, ha még szeretem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, köszönöm, hogy olvassátok a kérdésemet és válaszoltok rá.

A helyzet a következő :


21 éves leszbikus lány vagyok. A párom 34 éves nő.

7 hónapja vagyunk együtt. Én már rég felvállaltam minden ismerősöm, családom, barátom előtt. Ő csak két barátnője előtt. Beszéltem vele erről, kértem, hogy vállaljon fel, ebben nincs mit szégyellni, ha igazán szeret nem érdekli mások véleménye, mert aki tényleg szereti azt nézi ki ő és nem azt, hogy kit szeret. Ő ezt nem teszi meg, azt mondja adjak neki még 2 hónapot és ígéri, hogy addigra felvállalja mindenki előtt a kapcsolatunkat. Érzem, hogy nem így lesz. Ma kint dolgozott a munkahelyén,arra mentem és úgy bánt velem mint egy idegennel. Kértem, hogy adjon egy puszit legalább az arcomra vagy egy ölelést és megyek is. Nem tette, azt mondta ez munkahely és ezért szólnak. Nem hiszem el, mert egy puszit vagy egy ölelést senki nem látott volna, ha igen, akkor sem órákig lettem volna ott, csak egy csókot szerettem volna, vagy egy arcra puszit vagy egy ölelést. Múltkor amikor mentem elé, amikor végzett megvárta, hogy el jöjjön a munkatársa, hogy ne lássa, hogy velem együtt megy haza. Fáj, szeretem és egyszerűen nem vagyok képes el hagyni, de azt is be kell látnom, hogy ez így nem mehet, mert tönkre teszem a lelkem.


2022. aug. 16. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Engedd el, mint egy sunyi lapos fingot a szellőben és száll tova :)
2022. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

márpedig nagyon is racionálisan viselkedik a párod!


te el vagy varázsolva, lehet a fiatalabb korod miatt is vagy ennyire naiv.


de a magyar közpolitika LMBTQ+ ellenes, erről gondolom tudsz.


még mindig rendszerszintű hátrányos megkülönböztetés éri sokszor a melegeket, aminek egyik fő terepe a munkahely (a másik az iskola, és az egészségügyi rendszer).



nehéz időket élünk, teljesen érthető, ha a párod a megélhetését nem kockáztatja a veled való munkahelyi romantikázással.


ő dolgozik ott, jobban fel tudja mérni, mennyire elfogadó a közeg.


ha kirúgják miattad holnap, eltartod őt?!


itt szerintem a korkülönbség miatt sem működik ez köztetek.

ő érett, megfontolt típusnak tűnik, te meg rém naivnak és impulzívnak.


sztem kicsit olvass utána milyen a melegek társadalmi megítélése, és viselkedj bölcsebben a saját érdekedben is.

2022. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
ismerkedj a korosztályodban, túl gyerekes vagy ehhez a nőhöz
2022. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
2-es vagyok, akik lepontoztak, értelmesen meg tudják indokolni, h. miért? melyik sorommal nem értetek egyet?
2022. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, nagyon infantilisnek tűnsz fel! Tényleg, mennyire vagy tájékozott? Tudod, mekkora a homofóbia mértéke a magyar munkahelyeken? Fel tudod fogni, mit veszít a másik? Itt nem arról van szó, hogy nem szeret, hanem, hogy nem 2 bites agyú, és átlátja a veszélyeket!
2022. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Aki szereti a másikat, fel fogja vállalni, ezen nincs mit szépíteni! Ahogy én teszem ezt vele, rendőrként, ő is ezt tehetné! Tudom milyen ez az ország, tudom, hogy mennyire egy regnáló,undorító kormány van a hatalmon és ez sosem fog addig változni, ameddig nem merünk önmagunk lenni.
2022. aug. 16. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:

6


tévedsz!


egyrészt a coming out egy rendkívül komplex, nagy érzelmi megterheléssel és nagy gazdasági-társadalmi kockázattal járó folyamat, másrészt ne magadból indulj ki, mert minden meleg más, és eltérő mértékben okozhat ez nehézséget.


te rendőr vagy? nem baj, ha nem hiszem?

2022. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7es! A véleményem ugyanaz marad. Nem baj, ha nem hiszed, mindenki azt hisz, amit szeretne.
2022. aug. 16. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:

8 ugyanaz marad, mert nincs elég egzakt tudásod és releváns ismereted a témában.

az egy dolog, h. meleg vagy, az meg egy másik, h. nem látod át a társadalmi dilemmákat, folyamatokat, amik ezzel kapcsolatosak.

nem érted meg, miért nehéz adott esetben bárki előtt ma mo.-n felvállalnia magát az embernek.

2022. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Egyetértek 9-el!

Sajnos kérdező, mást nem tudsz mantrázni, mint hogyha szeret akkor felvállal, de ez igen leegyszerűsítő és korlátolt gondolkodásra vall.

2022. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!