Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottam, s nem bántam meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottam, s nem bántam meg a döntésem, mégis ha arra gondolok mással leszek, úgy érzem, hogy megcsalom a volt párom, miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Januárban szakítottam a volt barátommal, 6 évet voltunk együtt, lassan 3 hónapja hogy elköltözött.

Őszintén szólva úgy vélem mind a ketten kellettünk hogy ez a kapcsolat ide jusson. Évekig zsörtölődtem vele mert elég sokat elkezdett inni, s nem volt egy nagyon szorgalmas ember. Én szakítottam vele (ő egyáltalán nem akart szakítani) , s a végén már nagyon vártam, hogy elköltözzön. Akárkivel beszéltem róla azóta, kihangsúlyoztam hogy alapjában véve ő egy nagyon jó ember, nem mondhatok rá rosszat, s kívánom, hogy egyszer találja meg az igazit. Akármiben kell segíség neki /nekem, a másikra számíthatunk.

Így hogy eltelt egy kis idő s lecsillapodott a sok kusza érzés, sajnálom hogy ez a kapcsolat ide jutott, bár én nem tudnám vele újra kezdeni, még mindig úgy vélem, hogy ez a legjobb döntés volt mind a kettőnknek. Persze még sokszor most is pityergek néha-néha az "elvesztett" 6 év miatt, de én úgy érzem hogy tovább tudtam lépni. Van a munkahelyemen egy kolléga, akinek tetszek, mindig olyan áhítattal s csodálattal néz, s bevallom nagyon jól esik, s nekem is tetszik ő, egyre gyakrabban keresem én is őt a szememmel. Mégis ha arra gondolok, hogy közelebb kerülhetnénk egymáshoz, akkor olyan érzésem van, mintha megcsalnám a volt párom.

Se a tovább lépést, se az ismerkedést nem akarom erőltetni, egyre jobban érzem magam egyedül, s tudom, ilyenkor az a legjobb, ha az ember újjáépíti magát. S azt is tudom 100%-ban, hogy a döntésem helyes volt, tisztelem s értékelem ami köztünk volt az exszemmel, de már nem szeretem.

De mégis miért van bűntudatom ha arra gondolok, hogy mással vagyok?

Sokáig nem szakítottam az exszemmel, mert nem akartam megbántani, s inkább próbáltam helyrehozni a kettőnk kapcsolatát.

Nem akarok semmit siettetni, nekem most a legfontosabb, hogy a lelkileg rendben legyek. S nem azért mert addig nincs értelme új kapcsolatot keresni, hanem csakis kizárólag magam miatt. Szeretnék egyedül is boldog lenni, mert akármi is történjen, azt senki nem veszi el. Míg ha más emberre építeném a boldogságom, az akármikor elvehető.

Nem " futok" el az érzelmeim elől, ha jó kedvem van, kiélvezem utolsó cseppig, ha sírhatnékom van, azt is megélem, mert akkor épp annak az ideje van.

Csak fura érzés, hogy tetszik valaki, s mégis elszörnyűlködöm, mintha ezzel megcsalnék egy olyan embert, aki már nincs is az életemben.



2022. jún. 26. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Hat év az hat év, feltételezem hűséges típus vagy és még nem zàrtad le teljesen.

(Nem olvastam el a teljes szöveged)

2022. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett. Igen, sose csaltam meg senkit, mind a ketten hűek voltunk egymáshoz, legalábbis csak így van értelme egy párkapcsolatnak szerintem.
2022. jún. 26. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok a volt férjemmel. Nem volt egészséges a kapcsolatunk de nem váltunk el haragban, sőt néha összefutunk kávézni. Ha viccesen érdeklődik a pasikról mindig lehülök és úgy érzem legalább annyira jogtalan a kérdés mintha nem is váltunk volna el. Bűntudatom van, ha másra gondolok.

Talán idővel ezek az érzések elmúlnak.

2022. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális érzés. Idővel el fog múlni, hagyj időt magadnak.

6 év nem kevés idő, az életed része volt, most még "tanulod", hogy milyen újra nélküle élni az életed. Valamennyi kötődés, megszokás nyilván fűzhet még hozzá, ennyi év nem válik köddé csak úgy.

2022. jún. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Idővel jobb lesz
2022. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem konnyebb ilyenkor nem megcsalaskent venni mas kozeledeset, ha o megbantott teged. Vagy ha o dobott ki. Viszont mivel te az exedtol nem kaptal ilyet, es ahogy olvastam, relative bekesen ert veget a kapcsolat, nincsenek benned olyan indulatok, amik elosegitenek a megszokasbol valo kilepest. 6 evig ugyanazt a ferfit olelted, csokoltad, stb. Az utana kovetkezo elso ferfivel mindenkepp mas lesz. Furcsan mas erzes. Akaratlanul is eszedbe fog jutni az elejen, h a masikkal milyen volt. De ez hamar elmulik. Erzelmileg talan meg tenyleg nem allsz keszen, nem kell ezt eroltetni. De termeszetes ennyi ido utan, ha eszedbe jut, neadjisten hasonlitgatsz kicsit.
2022. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 évig voltatok együtt, megszoktad, ehhez képest a 3 hónap semmi. Adj magadnak időt és változni fog!
2022. júl. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sztem se siettesd el .Annak nincs értelme hogy beleugrassz egy kapcsolatba ugy hogy meg nem zàrtad le az előzőt .Nekem is volt bűntudatom hogy más férfire is felnéztem szakítás után attolfüggetlenül hogy az exemmel nem működött ez teljesen normális érzés .Addig nem tudtam tovább lépni míg fájdalmat éreztem hisz mi sokat bàntottuk egymást az exemmel.
2022. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!