Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szeretném helyrehozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném helyrehozni a dolgokat az exemmel, de hogyan?

Figyelt kérdés

Az exem életem első szerelme, 16 éves voltam mikor összejöttünk, 7 évig voltunk együtt. 3 hónapja szakítottunk. A kapcsolatunk szinte tökéletes volt, tényleg mindenki aki ismert minket irigyelt és azt szerette volna, ami nekünk megadatott, azonban sajnos nekem az utolsó hónapokban elkezdett motoszkálni a fejemben a gondolat, hogy milyen lehet mással (elsősorban a szex, hiszen vele vesztettem el a szüzességem), mindent őszintén kommunikáltunk, ő még az ideiglenesen nyitott kapcsolat lehetőségét is felhozta, de én inkább mondtam neki, hogy tartsunk 1-2 hét szünetet, hogy átgondoljuk a dolgokat. Ezalatt a 2 hét alatt kb 2 naponta átjött (amúgy együtt éltünk természetesen), szexeltünk, minden alkalommal elmondta, hogy nem akarja tönkretenni a tökéletes életünket, a terveinket, a jövőnket, majd két hét után úgy jött át, hogy szakítani szeretne. Ezekután egyértelműen látszott, hogy én nagyon megbántottam, folyamatosan veszekedett, olyan dolgokat vágott a fejemhez, hogy ő már nem szeret, rám néz és nem érez semmit. Majd kb másfél hónappal a szakítás után összejött egy lánnyal aki láthatóan (nem csak szerintem, minden ismerősünk szerint) úgy néz ki, mint én. Exem elmondása alapján szereti ezt a lányt, jó a kapcsolatuk, közösek a terveik.


Nekem ennyi idő kellett, hogy rájöjjek tényleg őt szeretném örökre. Minden hibájával együtt vele szeretném leélni az életem, ő az igazi. Többször mondtam már neki, hogy ez az egész nincs lezárva, hiszen a szakításkor és utána csak idegből minden hülyeséget a fejemhez vágott, semmit nem beszéltünk meg, sőt még azt is mondta szeptemberben, hogy azért a decemberi (két ünnep közötti) nyaralást ne mondjam le. A napokban is mondtam neki, hogy beszélnünk kéne, hogy szeretnék tőle bocsánatot kérni amiért ennyire megbántottam, de az ő kommunikációjából még mindig a sértettség sugárzik és állítása szerint ő már lezárta ezt a 7 évet.



Szerintetek ez lehetséges, egy ilyen kapcsolat után ennyire gyorsan továbblépni? Köztünk ez tényleg igazi volt, nem is igazán kapcsolat, hanem szószerint mi egy csapat voltunk, mindent együtt oldottunk meg, teljes mértékben támogattuk egymást. Tudom, hogy én voltam a buta, de szeretném helyrehozni, bármire képes lennék, hogy helyrehozhassam.

(Egyébként én is randizgattam az elmúlt időszakban, bár nem kerestem semmi komolyat, inkább csak ilyen barátság extrákkal dolgot, de az utolsó srác szerelmes lett belém, és abban a pillanatban ahogy kimondta szeret, egyszerűen megvilágosodtam, én nem akarom, hogy más szeressen, ŐT akarom!)


Mit tegyek? Én szívesen várok rá bármeddig, nem szenvedek egyedül, ígyis jól érzem magam, mert tudom, hogy nekem vele kell lennem, nincs szükségem senki másra. De mi van ha mégis továbblépett? Tényleg szeretheti az új lányt és engem már lezárt? De akkor miért nem jön át és mondja ezt el? Miért nem tudjuk akkor rendesen megbeszélni és lezárni, ha ez neki már ennyi volt?



2021. dec. 16. 08:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen, de értitek olyan kapcsolatunk volt, ahol mindent megbeszéltünk, erre a szakítást igazából egyáltalán nem beszéltük meg. Utána is jött át pár naponta, egyik nap azt mondta nem szeret, másnap az eljegyzésről beszélt, vagy hogy ne mondjam le a közös nyaralást. Értem én, hogy összezavartam, én azt szeretném, hogy bármi is van benne, azt mondja el nekem, ha tényleg lezárta volna azt is elhiszem, de akkor felnőttként egy értelmes beszélgetés formájában ezt megbeszélhetnénk, hiszen ha nem azt látnám, hogy csak direkt hozzám vágja milyen boldog az új lánnyal, hanem őszintén leülne és átbeszélnénk, akkor én is elfogadnám. Nekem tényleg ő a legfontosabb a világon és tényleg örülök neki, ha boldog, bízom benne, hogy egyszer újra visszatalálunk egymáshoz, de nekem nagyon hiányzik ez a "lezáró" beszélgetés.
2021. dec. 16. 08:56
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
A "tartsunk szünetet" a gyávák szakítása. Ha valamit nem tudsz megoldani a pároddal, akkor azt a kapcsolatotegette a fene. Nem volt annyira csodás az a 7 év, ha te elbizomytalanodtál, majd ez a szakítás eljött, es 3 hónapon belül mindketten mással jártok össze. Az ilyet jobb elengedni innentől. Tanulsz belőle meg ő is.
2021. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is érez/érezhet még irántad, van tartása és hiúsága is.

Engedd el, ne erőlködj, mert ez így egyre szánalmasabb! Tanulsz majd ebből is!

2021. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"felnőttként egy értelmes beszélgetés formájában"


Oké, akkor nőj fel. A felnőttség abból is áll ám, hogy elfogadod a döntéseid következményeit. Te elszúrtad ezt a kapcsolatot, neked már a részéről nem jár semmi.

2021. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy hülyeséget csináltál azzal , ahogy bántál vele. Ilyet felnőtt, értelmes ember nem tesz a másikkal. Le kellett volna ülni vele és őszintén beszélni arról , hogy elbizonytalanodtál magadban , de benne biztos vagy. Nem ilyen módon kellett volna kommunikálni, most már ez a hajó elúszott . Egy társad volt az, akivel így bántál. Hidd el, hogy simán el lehet hét évet dobni a kukába egy ilyen cirkusszal. Később mikor mondtad volna ezt, hogy neked szünet kell? Esküvő előtt vagy a közös gyermek megszületése után?

Rohadtul csalódott benned a párod, mert veled tervezett. Padlóra vágtad, ő oda volt nyilván . Viszont jött más , akire számíthat , aki mellette volt ezek után . Ne nyúlj már ebbe bele, mert gáz lenne. Van új párja , hagyd őket békén.

2021. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az exednek, veled szemben, van tartása.


Én voltam az ő oldalán, nagyon szerettem egy férfit, aki egyik napról a másikra dobott, mert "ő még élni szeretne". Rohadtul megszenvedtem, de aztán megismertem a férjemet. Persze közben vissza szeretett volna jönni a másik, mert közben rájött, hogy mégis én kellek neki, de bennem ez akkora törést okozott akkor, hogy azt mondtam, na nem.

Ez 11 éve volt, és azóta sem bántam meg ezt a döntésemet. Pláne, mert a férjem azóta is bizonyította, hogy nekem ő a tökéletes férfi, és már csak az iránta érzett tiszteletből sem mentem volna vissza a másikhoz, hiába erőlködött, meg ígérgetett a srác. Így járt, ha felnőttnek valljuk magunkat, akkor vállaljuk a következményeket, ennyi.

Pedig ő még a nyitott kapcsolatra is hajlandó lett volna, ami gondolom nem kevés erőfeszítésébe került, de neked ez sem volt elég.


Ez a hajó elment, én biztos, hogy nem mennék vissza hozzád az exed helyében, akármennyire is jó volt a kapcsolatotok. Tudod kinek kellene az, hogy folyton utána azzal a tudattal éljen, hogy mikor jön megint egy kattanásod, és kérsz szünetet, hogy szabadon dughass?

2021. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire szeretnék valakit, ha előállna azzal, hogy ő most "szünetet szeretne tartani" (értsd: mással akar hemperegni) egy életre megundorodnék tőle. Az exed kiábrándult belőled örökre. Engedd el és legközelebb ne túráztasd azzal a következő párodat, hogy te másokkal szeretnél szexelni.


A legtöbb embernél ez azonnali, végleges szakítóok.

2021. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"de az utolsó srác szerelmes lett belém, és abban a pillanatban ahogy kimondta szeret, egyszerűen megvilágosodtam, én nem akarom, hogy más szeressen, ŐT akarom!"


Az exed után egy másik férfi érzelmein is átgázoltál, grat.

2021. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ebből tanultál. Majd a következő párodnàl ne játszd el ezt. Viszont az is igaz, hogy az élet visszaadja adja mindenkinek ami jár.
2021. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Szerintem ti valamit nagyon félreértetek. Tehát én egy-két hét gondolkodási időt kértem (nem akartam ezidő alatt másokkal lenni, csak egy picit egyedül). Persze azt elmondtam neki, hogy a bizonytalanságom alapja a bennem motoszkáló kíváncsiság, ahogy azt is elmondtam neki, hogy ez nem azt jelenti, hogy vele nem jó a szex vagy bármi ilyesmi, én nem gondolom, hogy egy 7 éves párkapcsolatba nem fér bele 1-2 hét külön töltött idő. Két hét után én meg akartam beszélni, de az exem már úgy jött át, hogy igazam van, ő is szeretne még élni, de tudja, hogy úgyis visszatalálunk egymáshoz.

Majd ezekután kezdett balhézni mindenen, sértődötten mindent hozzám vágott. A dolgokat nehezíti, hogy van egy közös kutyánk, aki hétköznap nálam volt, hétvégén nála a szakítás után, de ezeket a helyzeteket sem tudta kezelni, össze-vissza variált, veszekedett, én pedig azt gondoltam majd megnyugszik és jobb lesz. Ezekután összejött az új lánnyal, aki valószínűleg nem rajongott a közös kutya témáért, mert azóta próbál lemondani róla, de közben meg borzasztóan hiányzik neki. Vasárnap volt nálam, beszélgetni nem tudtunk, láttam rajta, hogy nincs jó kedve, de majdnem elsírta magát mikor meglátta a kiskutyánkat, nekem meg majd megszakadt a szívem.


Tudom, hogy hibáztam, tudom, hogy megbántottam, de nem gondolnám, hogy annyira helyrehozhatatlan dolgot tettem ami miatt többet rám se tud majd nézni és bízom benne, hogy idővel a szép emlékek fognak benne erősödni, hiszen abból millió van. Ez a nyár is maga a csoda volt, szerintem életünk legszebb nyara. Én tényleg bízom abban, hogy hosszútávon jót tesz nekünk ez a kis külön töltött idő és később még ennél is jobb lesz mikor újra egymásra találunk.

2021. dec. 16. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!