Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok ti elvárjátok azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok ti elvárjátok azt, hogy egy srác udvaroljon nektek és meghódítson vagy inkább hagyjátok, hogy úgy alakuljon a szituáció, ahogy alakulnia kell?

Figyelt kérdés

Túl régimódinak tartom ezt. Nem arra gondolok, hogy most akkor a nő vegye át a férfi szerepét, hanem szerintem nincs szükség az ilyen szerepekre.


Azt szeretem, hogyha valaki szimpatikus nekem akkor hagyom, hogy alakuljanak természetesen a dolgok és a csók is akkor csattan el amikor megvan a megfelelő hangulat, ahol nem azon van a hangsúly, hogy a nememből adódóan nekem kell megtenni az első lépést.


Lehet hallani egyre több embertől azt, hogy nem csak a párját keresi, hanem a barátját is. Ezzel én is így vagyok szeretném, ha nem csak páromra tudnék rátekinteni, a barátomra is, viszont számomra nem férnek bele idejétmúlt csajózó, hódító módszerek.


2019. júl. 1. 17:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Értem a kérdezőt, hogy mit akar mondani. Szerintem akik sokan lelúzeretitek, nem teljesen értitek amit mondani akar.


Nem azzal van a baja, hogy a férfinak kell kezdeményeznie, hanem ha a férfi kezdeményezett akkor a nő ne legyen már jégkirálynő.


Nálam ez úgy megy férfiként, hogy egyáltalán nem gond a kezdeményezés. Mert mit tud csinálni egy lány, megver? Legrosszabb esetben beszól valamit, de az meg simán lepereg, mert nem adok olyan véleményére akit nem ismerek. Simán visszaszólók neki én is, ha bunkón küld el :)


Aztán ha megadja a számát, akkor keresem párszor. Ha nem reagál, kuka.


Ha kommunikál velem akkor megpróbálom elhívni valahova.


Ha nem jön el kuka. Ha Ő sosem keres kuka.


Ha többször találkozunk elvárom, hogy felajánlja hogy fizet a randin ( ha nem akkor kuka)


Úgy fogom fel az egészet, hogy az egész párkeresés egy adok - kapok játék. Én mint férfi adok valamit, de ha semmit nem kapok vissza akkor lapát a nőnek. Nem vesztegetem az időmet olyanra aki nem érdemli meg.


39F

2019. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Bocs, de 4-es kolléga kommentjét nem értetted meg.


Az udvarlás férfi módi, hogy a meghódítás is - szigorúan nem testiségre gondolok, mert az más kategória.

Nálam az is ökölszabály, hogy első randin mindent én állok. Ez olyan alap dolog, amit a nők értékelnek, legalábbis eddig nálam mindenkinél így volt.

2019. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha bejössz a nőnek, akkor ő sem teljesen passzív, hanem keres ő is, testbeszéddel jelez, hogy jól érzi magát velem. Ha teljesen passzív, akkor úgy veszem, hogy nem jövök be neki. Semmi kedvem rábeszélni(meghódítás) magam valakire.
2019. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Amikor azt mondom, hogy nem szeretek hódítani, csajozni nem azt jelenti, hogy el se mondanám azt, hogy tetszik nekem, ha valaki szimpatikus nagyon könnyen eltudom mondani neki, hogy többet érzek iránta és szeretném, hogyha párom lenne. Kész. Ennyi! Ezt egy nő is simán megtudná csinálni. Mi a fenének kellenek az ilyen randizós, jelekkel teli játékszabályok? Hogyha többet érez valaki azt mondja el, lehet az férfi és nő is, ne jelekkel traktálja a másikat!


Nekem az a gondom, hogy nem értik meg csomóan azt, hogy azok a szokások, hogy a férfi fizeti a randikat és a nő főz azok társadalmi konstrukciók. Ha úgy alakul kifizetem a randit, nem sajnálom a pénzt, de azzal sincs semmi gond, ha nő fizeti ki. Nekem már volt olyan randim ahol a nő szó nélkül kifizette az egészet, elég felvilágosult lány volt, csak nem volt meg a közös kölcsönösség, ezért annyiba hagytuk. Egy másik lány is megakart hívni fagyira, de mivel nem volt készpénze csak kártyája és ott nem lehetett kártyával fizetni, ezért én álltam a fagyikat. Tök mindegy ki fizeti, a lényeg az, hogy mindenki érezze jól magát. Az az életszemlélet, hogy férfi vagy ezért neked kell fizetned, megfoszt a természetességtől az egyéni szabadságtól.

Ha lesz gyerekem otthon fogok maradni vele és a barátnőm is, mert szerencsére kapok annyi támogatást, hogy ne kelljen majd dolgoznom. Ez lenne a normális, hogy annyi gyest kapjanak, hogy ne kelljen egyikőjüknek se dolgoznia. Én ezért is állok ki a feltétek nélküli alapjövedelem mellett. Ne az legyen már a kérdés, hogy a gyerekkel ki marad otthon és ki fog dolgozni. Tessék mindketten otthon maradni egy gyereknek szüksége van mind apai mind anyai szeretetre és nagyobb támogatást kérni az államtól!

Azokat a nemi hagyományokat amiket már svédek, finnek, norvégok kukáztak már nekünk is kukázni kéne és felkéne nőnünk a Nyugat és az Európai szinthez.


[link]


Ez a cikk sajnos nagyon lesújtó adatot osztott meg a véleményem szerint.


Az a bajom, hogy mikor próbálok ismerkedni csomó lányon ezt a személyes börtönt látom, hogy nagyon kötődnek a hagyományos nemi szerepekhez, ami ellehetetleníti a normális beszélgetéseket. Szoktam tinderezni, egy 21. századi ismerkedős platformnak tekintem és amikor azt írják, hogy nem én vagyok a férfi ezért kezdeményezz, teljesen kiábrándít és van mikor azt írja le, hogy ne csak sziát írj és hogy vagyokot, hanem légy kreatív. Egyrészt, mi a fenéért nem írsz magadról egy rövidke kis bemutatkozást? Ami nem csak abból áll, hogy mivel foglalkozol és mit tanulsz, hanem ennél sokkal többet. Másrészt, ha kreatív beszélgetést már a legeslegelején akarod, akkor miért nem te kezded, hogyha szimpatikus neked a másik? Harmadszor elég visszataszító az, hogy egy nő nem akar klasszikus szerepben élni, de elvárja azokat a szépnek tűnő klasszikus elemeket, mint amiket feljebb írtam. Ez kettős mérce!


Úgy érzem, amit leírtam semmi lúzerség, gyávaság nincs. Most akkor mindenkit lúzerezzünk le, mert másképp gondolkozik és próbál rámutatni társadalmi problémára? Az lenne a normális, hogy mindenki birkaként próbál hasonlítani a többire?

2019. júl. 2. 11:47
 15/19 anonim ***** válasza:

" elég visszataszító az, hogy egy nő nem akar klasszikus szerepben élni, de elvárja azokat a szépnek tűnő klasszikus elemeket, mint amiket feljebb írtam. "


Kérdező! Nagyon jól megfogalmaztad ami szerintem is igaz, hogy a nők a régi nőies szerepet nem vállalják .


(1. pl. régen a házasságig nem volt szex, 2.régebben otthon voltak, de már ők is dolgoznak, azaz kiütötték a férfit a hagyományos családfenntartói szerepükből 3. a legtöbb fiatal nő nem tud főzni 4. Gyereket nem a biológiailag legmegfelelőbb életkorban szüli, hanem kitolja olyan 35 körüli időre, addig "megvalósítja önmagát",4. a házimunka felét a férjétől várja el, hogy megcsinálja(mondjuk jogosan, ha ő is dolgozik) 5. A viselkedésük is sokszor férfias stb.)


Szóval ők nem vállalják a nőies szerepeket, de tőlünk elvárják, hogy mi vállaljuk a férfiasakat( kezdeményezés, hódítás stb. )

Ezt így hogyan gondolják? Te vagy a férfi neked kell kezdeményezn, mondják. De mit kell csinálni a nőnek, mert hogy ő a nő? Semmit?

2019. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Azzal semmi baj nincs, hogy nem akarnak kiszolgáltatottak lenni, mert én szívesen végeznék el közös házimunkát, mint pl. amíg főzök ő addig rendet rak, eltakarít vagy amíg feltakarít addig rendet rakok vagy fordítva és stb. Ezzel a részével semmi baj nincs.


Azzal részével van gond, hogy egyrészt ragaszkodnak a klasszikus hódításokhoz, bár tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára, emiatt egy olyan hamis identitátusok születik, ami kijelenti azt, hogy "én pedig ragaszkodok ezekhez, mert vonzónak találom" tehát a saját vonzalmukat is megkreálják ezzel, pedig a vonzalom az pont, hogy magától jön és emiatt szép a szerelem is, nem ilyen képzelet ideával jön létre. Másrészt amikor ez ellen szólalok fel nem igaz, hogy nem értik meg azt, hogy nem felcserélném a szerepeket, hanem felosztanám a francba őket. Amikor azt mondom, hogy nem hódítani akarok, hanem csak beszélgetni, ismerkedni és hagyom hogy alakuljon a dolgok, ebből nem az következik, hogy akkor a nő hódítson helyettem. Az ilyen idejétmúlt paneleket kukáznám teljesen.

2019. júl. 3. 07:56
 17/19 anonim ***** válasza:
54%

Nekem megalàzo valahol ha ugy jatszmazunk hogy csak akkor hiv el engem vhova ha en is, aztan azt szamolgatjuk hogy ki fizetett dragabb helyen ki olcsobban, volt ilyen srac akinek etelhordoba kellett pakolnom mert uristen bele adott a kajaba aztan az etelhordon veszekedtünk mert nem hozta vissza.


Àaah soha ilyen "egyenrangu " oda vissza udvarlas nekem nem kell

2019. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

*soha többet



Amugy az is full lehozo volt mikor szorakozohely bejaratanal meg italpultnal neki allt szamolgati a srac ft-ra pontosan hogy felezzünk etc.

Es akkor még en szegyelljem magam mert borravalot hagyok es igy többet kell feleznim


Szal jah. Soha többet ilyen "gentlemant"

2019. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#17 Ja én egyáltalán nem tartom helyesnek az efféle számonkéréseket, nem szoktam számolgatni, hogy melyikünk fizetett többet, ki tett bele többet az ismerkedésbe. Amiről írtál az egyáltalán nem egyenrangúság, hanem számonkérés, ami tényleg ismerkedés és kapcsolat romboló.
2019. júl. 17. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!