Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miből állna, ha társkeresőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből állna, ha társkeresőn egy szépen megfogalmazott, közhelyektől, nyálas fordulatoktól, obszcenitástól és helyesírási hibáktól mentes levélre mondjuk válaszolnának? Akár egy olyat, hogy "bocsánat, nem egymást keressük"

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nem jöhet be mindenki, semmi gond. Azt viszont nem értem, hogy miért nem lehet alapvető udvariasságot tanúsítani embertársaink iránt. Nem kell köntörfalazni, nem kell indokolni, nem kell semmit - de annyit azért megérdemel a normálisan próbálkozó, hogy egy párszavas, nemleges választ kapjon.
2018. dec. 10. 17:41
1 2
 11/19 peca1000 ***** válasza:

Először csak tedd kedvencekbe a csajt.


Pár nap múlva írj rá egy kb. 2 mondatból álló, rövid levelet az adatlapjával kapcsolatos dologról.


Ne többet!


Várj pár napot.


Írni fog. Ha nem, jöhet a következő.

2018. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked milyen felfogásbeli nehézségeid vannak?


"Azokban a ritka esetekben, amikor kaptam elutasító választ, sok sikert kívántam, és ennyi."

És ezt a nő honnan tudja előre? Akivel már vagy tízen eljátszották ezt, inkább nem teszi ki magát több kellemetlen élménynek. Értem én, hogy te vagy az üdítő kivétel, te viszont értsd meg hogy x mennyiségű negatív tapasztalat után senki nem mazochista, hogy elutasító levélkékkel fárassza magát, kockáztatva az újabb ribizést. Köszönd ezt meg a hülye férfitársaidnak, ne a nőket szidd emiatt.


"Valahogy kétlem, hogy bunkósággal a lehetséges bunkóság elébe menni bármivel is nemesebb volna, mint "csak úgy" bunkónak lenni."


Itt nem nemes cselekedetekről van szó, hanem önvédelemről. Nem teszem ki magamat felesleges stressznek többé. Nagyon sajnálom hogy ezt nem tudod megérteni. Velem volt már olyan, nem is egyszer, hogy ismerkedés közben tűnt el a pasi, tehát x levélváltás után. Meglepődtem, de túltettem magam rajta. Nem kezdtem el a férfiakat szidni és nem írtam ki kérdést róla a gyakorin. Neked is javaslom, hogy nőj fel.


Még egy észrevétel: ha élőben nincs lehetőséged ismerkedni, randizni hogy lesz lehetőséged? Távkapcsolatba kevesen mennek bele, a helyet megjelölik a lapjukon, szerintem ha látják hogy 100 kilométerre vagy, szó nélkül görgetnek tovább. Neked miért lesz jobb, ha kapsz kb 30 választ, amiben az lesz hogy "bocsi, de nem egymást keressük" és: "bocsi, de túl messze laksz". Ettől jobban fogod érezni magad? Harmincszor leírva, hogy "nem"? Dehogy fogod.

2018. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Kérdező, neked milyen felfogásbeli nehézségeid vannak?"


Valahogy egy ilyen -- tökéletesen indokolatlan -- ad hominem után nehéz elfogadni, hogy te alapból nem vagy egy bunkó alak, csak önvédelemből. Én nem támadtalak, te igen. Mellesleg ironikus, hogy pont az intellektusomat támadod.


"Nem kezdtem el a férfiakat szidni és nem írtam ki kérdést róla a gyakorin"


Mondd, kérlek, hol szidtam a nőket? Nemek említése nélkül tettem fel a kérdést. Ha valaki ezt csak a nőkre vonatkoztatja, az te vagy, nem én.


"Még egy észrevétel: ha élőben nincs lehetőséged ismerkedni, randizni hogy lesz lehetőséged?"


Ha érdekel: azért nincs lehetőségem élőben ismerkedni, mert mind a munkám (bár az csak virtuálisan), mind a barátaim, hobbijaim külföldhöz kötnek, gyakran utazom, így "természetes közegemben" ritkán találkozom csak úgy magyar, illetve magyarországi nőkkel.


"Neked miért lesz jobb, ha kapsz kb 30 választ, amiben az lesz hogy »bocsi, de nem egymást keressük«"


Ez egészen minimális empátiával átérezhető, szerintem.

2018. dec. 11. 10:01
 14/19 anonim ***** válasza:

Indokolatlan? Ugyan már. Ha nem érted meg, hogy valaki nem akarja ugyanannak a hülyeségnek kitenni magát ezredszerre és ezért bunkózod, illetve párhuzamot vonsz az ilyen támadások és az egyszerű nem válaszolás között, akkor bizony valamit nem értettél meg. Mondjuk úgy az egész helyzetet.


Az ad hominem egy érvelési hiba, én pedig nem érveltem hanem rákérdeztem hogy egyáltalán érted-e a problémát, hogy téged idézzelek: "minimális empátiával"?


"Mondd, kérlek, hol szidtam a nőket? Nemek említése nélkül tettem fel a kérdést. Ha valaki ezt csak a nőkre vonatkoztatja, az te vagy, nem én."


Írtam én, hogy szidtad a nőket? Azt írtam hogy én nem szidtam érte a férfiakat és nem írtam ki kérdést róla a gyakorin. Nem tettem hozzá, hogy "mint te". Viszont itt a gyakorin ez szokás, mindössze erre hívtam fel a figyelmet.


"Ha érdekel: azért nincs lehetőségem élőben ismerkedni, mert mind a munkám (bár az csak virtuálisan), mind a barátaim, hobbijaim külföldhöz kötnek, gyakran utazom, így "természetes közegemben" ritkán találkozom csak úgy magyar, illetve magyarországi nőkkel."


Tehát akkor randizni sem lesz sok időd itt élő, dolgozó nőkkel. Csak azért mondom ezt, mert sokan már emiatt nem is méltatják figyelemre a leveledet, gondolom. Ez persze csak egy tipp.



"Neked miért lesz jobb, ha kapsz kb 30 választ, amiben az lesz hogy »bocsi, de nem egymást keressük«"

Ez egészen minimális empátiával átérezhető, szerintem."


Ez egy őszinte kérdés volt. Én utálnék belegörgetni a hatvan elutasító levélbe, és sokkal depressziósabbá tenne, mint az hogy nem válaszolnak, mert arról egy idő után el is feledkezel.


A netes társkeresés hamvába holt. Nincs értelme. A kérdésedre pedig az a válasz, hogy azért nem válaszolnak sokan, mert épp elég rossz tapasztalatuk volt már ezen a téren. Aki válaszolt, nyilván annak nem. Ezt el kell fogadnod, ha neten ismerkedsz.

2018. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12: "hogy elutasító levélkékkel fárassza magát, kockáztatva az újabb ribizést."


Nem tudom, mert a másik oldalon állok, de ha egy látszólag kulturált stílusban fogalmazó férfitól kap a nő egy ilyen levelet, akkor annak azért >szerintem< elég kicsi a valószínűsége, hogy a szépen, választékosan lekommunikált levél után visszavágna alpári, proli aka. "ribizős" stílusban?

Nem? Vagy jogomban áll tévedni? :)

2018. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jogodban áll tévedni. Nagyon udvarias kezdéssel szoktak nyitni az ilyenek. Kérlek, hadd osszak meg veled egy vidám szitut,itt történt a gyakorin.


Egyik kérdés az egyedülálló anyákra vonatkozott, amire válaszoltam. Erre rám ír itt egy fiatalember ismerkedési szándékkal. Udvarias volt. Mivel jóval fiatalabb mint én, írtam neki, hogy ne haragudjon, de szerintem nem egymást keressük. Közben vacsorát csináltam a lányomnak, megfürdettem majd még leültem a gép elé, és mielőtt lezártam láttam, hogy erre is válaszolt. Kettőt is.


Az első egy udvarias válasz volt, amiben kifejtette, megért engem, de higgyem el, ő a koránál érettebb és nagyon normális fiatalember. Én ezen a ponton nem is kételkedtem ebben. De aztán elolvastam a másik levelét amit kb 10 perccel ezután írt. Ahol lehordott mindennek, hogy én is csak egy olyan ri banc vagyok mint a többi és ezért maradtam egyedül gyerekkel. Nagyon durva sértéseket írt, amiért nem voltam képes 10percen belül válaszolni. Holott anyukaként nyilvánvaló hogy nem tudok itt lógni mindig csak amikor úgy van időm.


És igen, tudom, hogy az ilyen eléggé beteg ember. De hidd el, rengeteg ilyen van és azért ez fárasztó. A másik verzió még rosszabb, az nem mocskolódik, hanem értetlenkedik. Miért nem? Miért nem adsz egy esélyt? Miért gondolod, hogy 10 év korkülönbség sok a nő javára? Mi bajod a távkapcsolattal? Stb. stb. És akkor magyarázkodni kezdesz udvariasan, ő pedig tovább görgeti a dolgot, győzköd téged, vagy megpróbál rámutatni, hogy milyen ostoba vagy (persze udvarias stílusban) azért mert neki nem tetszenek az általad állított szűrők. Tehát belementél egy felesleges beszélgetésbe, ami nem vezet semerre. És közben végig még legyen bűntudatod is.

2018. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A gyakori nem társkereső oldal, ide nem olyan szándékkal regisztrálnak az emberek. Teljesen rendben van, ha itt, a Facebookon vagy bármely más, nem társkereső online felületen nem reagál valaki az ilyen megkeresésekre.

Az pedig, hogy nem érted, mi a probléma azzal, ha valaki arra nem vesz fáradtságot, hogy egy igényesen megfogalmazott, külalakilag tökéletes megkeresésre válaszoljon, akár csak egy "bocsi, nem egymást keressük" keretében, sajnálatos.

És hidd el, nem a munkám, életvitelem miatt nem válaszolnak. Sőt, normál esetben igen vonzó lenne a legtöbbjük számára az élet, amit élek. Csak hát így... :)

Mindenesetre egyetértek, az online társkeresők tényleg nem túl hatékonyak. Töröltem is magam mindenhonnan. Köszi a válaszokat, és köszönöm azoknak, akikben annyi udvariasság van, hogy válaszolnak, valamit nem reagálnak bunkón az esetleges elutasító válaszokra.

2018. dec. 11. 11:52
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

16: Nem semmi! :)

Látszik, hogy én meg magamból indultam ki, mert még anonim (ahol az arcom sem látszik) sem mernék magamnak megengedni ilyen stílust, mert egyszerűen lealacsonyító és nem vinne rá a lélek. Nemhogy fényképpel karöltve. :)

(7, 15-ös 'vótam)

2018. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a gyakori nem társkereső, ez csak egy vicces példa volt. Arra akartam utalni ezzel, hogy a társkeresőn ilyenekből is van rengeteg. Én értem magát a tényt, hogy szívesen vennél egy választ, de hidd el, ha veled történne ez meg 10/8 alkalommal, egy idő után már nem fárasztanád magad válaszokkal. Mondjuk én is töröltem magam mindenhonnan évekkel ezelőtt, ezért volt most frissen bennem a gyakoris példa.

Sok sikert neked.

2018. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!