Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Első benyomás=ne add magad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első benyomás=ne add magad inkább játssz el egy szerepet?

Figyelt kérdés
Mikor olvasok az első benyomásról az az érzésem, mintha azt írná, hogy jobban teszed, ha nem adod magad.
2017. okt. 13. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Butaság. Inkább azt jelenti, hogy a saját személyiségedre nézve mutasd a te pozitív tulajdonságaidat, amiket te is vonzóbbnak érzel magadon. Ennek semmi köze a megjátszáshoz, mert a te jellemedre vonatkozik.

Én önmagam vagyok, de tudom hogy a személyiségemnek van pozitív/negatív oldala. Nem mutatom senkinek azt, ami nem vagyok, hanem a meglévõ pozitívumaimat mutatom ki.

2017. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl. a jó elsõ benyomás az, amikor kerülõd az olyan témákat, amiket nem szeretsz vagy amiben megmutatkozik a te gyengéd (mert nem vagy érdekelt bennük és nem foglalkoztatnak). Ehelyett olyan témákról beszélsz, amirõl te magad is szeretsz beszélni, és erõsebbnek érzed magad azon a területen.

Ez pont arról szól, hogy magadat adod és karakteres vagy: nem arról beszélsz, hogy milyen nem vagy, mik a hiányosságaid, mi nincs a személyiségedben, hanem arról hogy te milyen vagy: mi érdekel, mit csinálsz, mik a motivációid, amikrõl úgy érzed, hogy betöltik a te életed.

2017. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyönyörűen leírtad, #1 & #2, tökéletesen egyetértek :)
2017. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Diavolino44 ***** válasza:
0%
Szerintem amit az elso ket valaszolo irt azt nyugodtan lehet irni, hogy akkor hazdjunk magunkrol, vagyis jatszunk egy szerepet. S igy igaza lesz a kerdezonek. Ha alapvetoen nem vagy ilyen tipus igen jatszani kell egy szerepet. De mivel tarsadalomban elunk, s csak ugy tudunk beilleszkedni, ha megfelelo szerepet jatszunk, igy nem lesz mas ez a tarskeresesnel sem.
2017. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#1,#2 Én úgy gondolom, hogy az lenne a normális, ha beszélgetnénk bármiről és felvállalnánk a gyengeségeinket is. Nem szeretem azt, ha figyelni kell, hogy most épp mit kéne mondanom, hanem azt mondom ami jól esik. Amikor az első benyomásól hallok mindig egyfajta megfelelési kényszerre gondolok, én meg nem arra akarok gyúrni, hogy megfeleljek neki, hanem hogy beszélgessünk ismerjük meg egymást, őszintén mindenféle taktikázás nélkül és lesz ami lesz.
2017. okt. 13. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindég add magadat, ne legyél kényszer alatt. Ha beleszorítod magadat egy "szerepbe" akkor az olyan mint egy hazugságlavina, ki tudja mikor fog megállni és mekkora kárt okoz! Ha magadat adod, akkor a TE egyéniségedbe fognak beleszeretni és nem egy mesterségesen kreált valaki/valami máséba :) (úgy is lesz olyan akinek TE fox tetszeni, zsák a foltját stb. :) )
2017. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Szerintem az elsõ jó benyomás nem görcsös megfelelésrõl szól. Nincs is törvény rá, hogy emberi kapcsolatokhoz kötelezõ ez. Én nem gondolom így. Természetesen lehet arról beszélni, ami jól esik. Mindenkinek a saját szájíze szerint. De sok ember azért foglalkozik az "elsõ benyomással", mert amikor idegenekkel találkozol, akik nem ismernek téged, semmit sem tudnak rólad, nem tudják hogy viszonyuljanak hozzád. Aki idegenek körében jó elsõ benyomást nyújt, azt valószínūleg jobban megjegyzem, felkelti az érdeklõdésem, kíváncsi leszek rá. Ha idegenek panaszkodnak nekem, vagy túl gázak, lehet hogy legközelebb nem lesz kedvem találkozni. Szerintem az ismerkedés elején a legtöbb ember izgul, és foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla. De ez csak az elején van, utána feloldódik a helyzet és felszabadultabbak lesztek.


Én nem mondom, hogy olyan fontos az elsõ benyomás, természetesen nem az, sokaknak enélkül sincs gondjuk az ismerkedéssel, de van akit foglalkoztat. Én csak azt mondtam, hogy a véleményeddel nem értek egyet, miszerint ez neked egy "hazugság/szerepjátszás". Nem vezeted félre a másikat, hanem inkább arról van szó, hogy a másik sem kíváncsi a negatívizálásodra. A meglévõ pozitív tulajdonságaidat látja, ha létezik ilyen a személyiségedbe. Pl. megnyílvánulhatok úgy, mint kedves, figyelmes ember, mert az vagyok, de ettõl még nem fogom azt hazudni, hogy jól tudok táncolni a táncparketten, vagy van doktori diplomám, hogyha ez nem igaz rólam.

2017. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!