Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nők! Ti párkapcsolat / randizá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti párkapcsolat / randizás / baráti találkozás terén mennyi meghívást vártok el? Kort is írjatok!

Figyelt kérdés

Tudom hogy úgy illik, ha a fiú fizet (akkor is, ha nem gazdagabb mint a lány), de pl. egy bárban egész este itatni egy lányt meg már talán túlzás lenne. Hol a határ az úriember és a papucs között?


Vagy ha nem vendéglátóhelyre mentek, hanem olyan helyre ahol belépőt kell fizetni? (Múzeum, mozi, strand, koncert, akármi...)


2017. aug. 12. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Mindig a két félen múlik, hogy mennyire pénzes programot választanak randinak.

A randikat meg lehet oldani pénz nélkül is egyébként.


Ez a csaj anyagiasságától és taplóságától függ.


Én pl. nem szeretem az alkoholt, szóval nálam a bár eleve kilőve, max gyümölcslevet vagy ásványvizet innék. :D


Mindenkinek tudnia kéne magában, hogy mi az aranyközépút. Mindenkinek más. Úgyhogy ezt nem lehet így leírni szabályszerűen. Ezt érezni kell.

2017. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én max első randin várom el, illetve ott sem "elvárom", de elfogadom, ha lovagias akar lenni a pasi. :) Ha nem ajánlja fel, akkor meg nem teszem szóvá.

Hosszabb kapcsolatban feles fizetés, alkalmanként fel lehet ajánlani, de ez kölcsönösen működik. Vagy felváltva fizetünk.

Bárban egész este itatás nálam max 3-4 italt jelent, az nem olyan gyilkos összeg. De ilyen esetben pl. mi azt csináltuk párommal, hogy az egyik kört ő fizette, a másikat én. Barátnőkkel is így szoktuk. :)

Ha olyan helyen vagyunk, ahol számlát kapunk a végén, ott már nehezebb szitu.


Mozinál úgy csináltam minden randin régebben, hogyha pl. a pasi megvette a jegyet, én felajánlottam, hogy veszem a kaját a büfében.

2017. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Randin sem várom el. Elsőn általában hagyom, hogy fizessen a fiú, de ha tudom, hogy nem lesz folytatás, akkor igyekszem kiharcolni a saját részem fizetését.

Többi randin mindig felajánlom a felezést, ha pedig már együtt vagyunk, akkor felváltva fizetünk.

Barátok esetén általában mindenki fizeti a saját részét, kivéve szülinapokon.

21

2017. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1. randinak inkább az olyan programot szeretem, ahol nem kell fizetni, és akkor se nekem, se neki nem kellemetlen. Számomra az 1. randi nem arról szól, hogy akkor ki fizessen, mit egyek-igyak.. A másik embert szeretném megismerni, ami nekem pl egy bárban annyira nem megy, mert nem tudok teljesen a pasira koncentrálni. Jobban szeretek elmenni pl egy parkba vagy akár sétálni a Duna partra és simán beszélgetni.
2017. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem gondolok akkor se papucsnak valakit, ha mindent mindig fizet. Nem varom el, de a baratom eleg sok mindent fizet nekem ha elmegyunk valamerre, persze en is szoktam. Neki van bankkartyaja, igy az egyszeruseg kedveert altalaban azzal fizetunk, nagyobb osszegek eseten kesobb visszaadom neki KP-ban, de ha csak ilyen 2-3 ezres osszegekrol van szo, azt nem (pl mozi), maxmimum legkozelebb en fizetem, ha beulunk enni valahova. Mi egyutt elunk, tehat ez a visszaadas inkabb nagyobb bevasarlasok utan van.

Randizos idoszak elejen altalaban o fizetett, de o errol azt mondta egyszer, hogy neki ez alap volt mindig. Nekem oszinten szolva mindegy, nem sajnalom en sem a penzemet egy kavera, viszont ha valaki egy 450 forintos kaven is problemazik, az elmond valamit, tehat elso 1-2 randira en inkabb azt mondom, ha valaki csoro (vagy csak nem akar tobb ezret elszorni egy bizonytalan kimenetelu dologra), az ne szervezzen draga programot es ne sajnaljon maximum 500 forintot a lanyra, mert visszatetszo lehet.

2017. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fizetett senki soha. Én kellemetlenül érzem magam ettől. Túlzásba viszem, tudom, de én nagyon adtam a függetlenségemre mindig is.
2017. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy az elsö randi az amin "elvárom" (tehát örülök, ha meghív de nem sértődök meg ha nem.)

Egyébként onnanstól kezdve nem, viszont ha olyan programot talál ki ami nekem nem fér bele (nincs túl sok pénzem) akkor elfogadom, hogy meghív.

Néha ha tehetem persze viszonzom.

2017. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kényelmetlenül érezném magam emiatt. Mivel érdemelném ki, hogy ő fizesse az én cuccomat?
2017. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem várok el meghívást, azt várom el, hogy megbeszéljük, mit csinálunk. Egyikünk sem fáról szedi a pénzt, jó lenne, ha olyanra költenénk, ami mindkettőnket érdekel.
2017. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Baráti találkozónál egyértelmű, fel sem merül, hogy valamit a másik fizessen, vagy legfeljebb csak úgy, ha következő alkalommal hasonló összegben én hívom meg.


Randinál az elején (első 1-2 randin) igyekszem olyan programokat egyeztetni, ami vagy ingyenes vagy nagyon kevés pénzből kihozható (egy fagyi, limonádé, kávé, akármi hasonló, párszázas tétel), ilyenkor jól esik, ha meghív, de nem elvárás. A továbbiakban meg ahogy alakult. Volt pasim, akivel mindent fillérre feleztünk, volt pasim, aki mindig mindenre meghívott, ilyen esetben meg tőlem kapott extra kedveskedéseket (sütit sütök, valami kis aprósággal lepem meg).


Aztán amikor a kapcsolat már elég előrehaladott, akkor a meghívás/enyém-tiéd már természetesen értelmét veszti, az én fejemben úgy él, hogy komoly kapcsolatban (együttélés, házasság) már nincs számolgatás, közös kassza van, közös számlával, ami a közös életünket szolgálja (legyen az nyaralás, házfelújítás vagy akár csak a mindennapi apróságok mint a rezsi és a vacsora).


24/N

2017. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!