Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » SOS! Hogy mondjam le a randit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Hogy mondjam le a randit (nyomós okom van rá! )?

Figyelt kérdés

Leírnám röviden a történetet. Kb. 2 hónapja elkezdtünk levelezni 1 pasival, rögtön megkedveltem, mert szinte mindenben hasonlóan gondolkodott, mint én. 2 hete megbeszéltünk 1 találkát, akkor még tényleg el akartam menni, de azóta olyan dolgokat mondott… Pl. írta, hogy jól tud "üzletelni", most is több 10e-t kaszált pár nap alatt. (az elmondása alapján nekem úgy jött le, hogy valami illegális dologról van szó, persze az is lehet, hogy én értelmezem félre, de sok pénzt rövid idő alatt ált. nem törvényes dolgokkal szoktak keresni). Azt is mesélte, hogy kizsarolt 500e Ft-ot a cégtől, ahol dolgozott korábban és még büszkélkedett is vele. Mert állítólag tudott valamit a főnökéről és azzal zsarolta. Ezek alapján nekem zűrös alaknak tűnik. Azóta rossz érzéseim vannak, ha a pasira és a találkozóra gondolok. 5 perce írt rám, hogy jó lenne-e holnap 2-kor? Most mit csináljak? Azt nem írhatom neki, hogy bocs, de nem kezdek zűrös alakokkal. Ne írjak neki semmit és tiltsam le facebook-on vagy találjak ki valami kamu szöveget? Mondjuk azzal csak rövid időre szabadulnék meg tőle, nem véglegesen. Attól félek, ha letiltom, meg fogja bosszulni, kiteszi valahova a képemet vagy feltöri a fiókomat. Ezek után biztos nem ismerkedek online.


Nem mintha fontos lenne, de 24/L és 23/F)



2015. jan. 17. 20:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondhatod neki h neked holnap programod van..lsaan építsd le..egyre kevesebbet beszélj vele majd a végén semmit! :D
2015. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kiteszi a képed akkor mi van?

Amikor a FB-ra feltöltesz egy képet már akkor esélyes hogy leszedik/feltöltik. A fiókod pedig nem tudja feltörni...

Miért hiszi azt mindenki hogy a FB fiókot a világ legegyszerűbb dolga feltörni??? Nyilván fel lehet de az biztos hogy komoly tudás kell hozzá.

2015. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

# 11 Ez egész jó ötlet, ennek még hasznát veszem. :D

# 12 Annyi helyen írták, hogy feltörték a fiókjukat, innen a para. De azért most kicsit megnyugtattál.

2015. jan. 17. 20:32
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Legyel oszinte ird le, hogy sokat gondolkodtal az elmult napokban es azok alapjan amiket leirt rajottel, hogy valoszinuleg nem ra van szukseged. Ird meg, hogy a levelezes kezdeten nagyon lelkes voltal vagy hogy egyre lelkesebb lettel, de az utobbi x (pl. 2 hetben) a levelezeseitek alapjan mar nem vagy annyira az es ezt nagyon sajnalod.

Kicsit ird, hogy a te hibad is, hogy bocsanatot kersz, mert te komolyan gondoltad, de kozben benned is valtozasok zajlanak (esetleg hivatkozhatsz olyanra is, hogy raadasul bejott a kepbe valaki a kozvetlen kozeledbol) + holnap koran rggel el kell utaznod (valamelyik regi baratnod elokerult es segitsegre van szuksege vagy nagyid beteg lett szoval valami hiheto de nem ellenorizheto dolog legyen).

Es valoban ne talalkozz vele ne igerj kesobbi idopontot sem.

Ha szerencsed van azert leveszi hogy az altalad irtak miatt nem akarsz vel talalkozni es nem fog majd hizelegni masik talalkozoert...


Egy idore ne legyel online! (egy hetig talan kibirod csetelesek, facebook os egyeb belepesek nelkul vagy legalabb azokat a csatornakat ne hasznald, amiken eddig erintkeztetek).


szo nelkul eltunni gáz (meg a bunkok is jobban dijazzak az oszinteseget)

2015. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nekem informatikus ismerősöm 10 perc alatt megfejtette a jelszavam..igaz a gép előtt ült :) Egy valamit lefuttatott ami a gépen a leggyakrabban leütött billentyűket (szavak) statisztikázva (és ugye a jelszavaidat legjobb esetbe de minden nap beütöd) már nem volt nehéz kitalálni a jelszót! Azt nem tartom elképzelhetetlennek h valahogy hozzáférés nélkül ezt meg lehessen csinálni XD
2015. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy a filmekben a rendőrség mindig elviszi a számítógépet... Arról annyi adat visszaállítható hogy nem igaz.

A FB-t is fel lehet törni ahogy előbb írtam (távolról is), de ahhoz elég jó hackernek kell lenni. Illetve ismeretlenektől ne nyiss meg üzenetet mert az is tartalmazhat olyan vírust ami ezt segíti.

Ha pedig a születési évedet vagy a kutyád nevét adod meg ne csodálkozz hogy egy 5.-es gyerek is feltöri.

2015. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 zsomkovacs ***** válasza:
100%

A hackeléssel kapcsolatban:


- a Facebookot nem fogják feltörni. Talán ha pár tíz ember képes a világon arra, hogy úgy feltörje, hogy hasznos adathoz is jusson. Nem lehetetlen a dolog, de nagyon sok erőforrás lenne szükséges hozzá és nagyon bonyolult is lenne.

- Facebook profilt éppen ezért nem a Facebookon törnek, hanem

a) reménykednek, hogy a felhasználó gyenge jelszót használ, ami miatt egy gép értelmes időn belül feltöri a jelszót

b) a felhasználó gépére jutnak be valami módon.


Az a) eset elég könnyen kivédhető, erős jelszót kell választani. A gép ezt is tudja törni, csak mondjuk nem 2 nap, hanem 30000 év alatt. Legyen benne kis- és nagybetű, szám, írásjel, legyen legalább 8 karakter, ne legyen benne értelmes szó és ne kötődjön a felhasználóhoz. Továbbá más legyen a Facebook-profil jelszava, mint a hozzá tartozó e-mail fióké.


A b) eset problémásabb. Ennek jónéhány módja van. A legegyszerűbb, ha fizikai hozzáférés van a géphez, vagyis a támadó a gép előtt ül. Ezt nem szabad hagyni, de elég könnyen észrevehető. További fontos sebezhetőség a Wi-fi, sokan használják kódolatlanul vagy WEP-pel kódolva, mindkettőnél elég jól lehallgatható a hálózati forgalom kívülről. A titkosítást WPA2-re kell állítani, erős jelszót megadni, és máris kevesebb a probléma. A harmadik fő probléma a keyloggerek, ezeket a vírusirtók és anti-malware programok megfogják, érdemes mindkettőt beszerezni, ingyen is lehet, csak legyen bekapcsolva és frissítve. Az utolsó fontos dolog, hogy ne adjuk meg a jelszavakat senkinek, főleg ne interneten.


Ha ezek megvannak, attól még mindig megszerezhető az a jelszó, csak annyi munkát kéne belefektetni, hogy senki nem fog ezzel vesződni.

2015. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon jók a tanácsaid.
2015. jan. 17. 21:06
 19/19 A kérdező kommentje:
Többen írtak, h az a zsarolás nem biztos, hogy egészen úgy volt, ahogy gondolom. Akkor részletezem: már nem ott dolgozik, tud egy törvénytelenül működő dologról a cégnél, a főnök nem szeretné, ha kiderülne, ő meg azt mondta, ha ad 500e Ft-ot, nem nyomja föl őket. Lehet, hogy más szerint nem gáz, de szerintem az. Az üzletelésről meg elég titokzatosan beszélt, amikor rákérdeztem, hogy mégis mivel, terelt és témát váltott. Ennek ellenére ebben lehet, hogy tényleg nincs semmi, csak én vagyok túl paranoiás, inkább a másik ügy verte ki a biztosítékot.
2015. jan. 18. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!